fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 9 Nisan

Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 9 Nisan

Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 9 Nisan
1
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano fiyat tahmini hakkında bazı temel ve teknik analizlerden yararlanarak 2025 yılına kadar size bir projeksiyon sunacağız.

Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 9 Nisan

Cardano’nun arkasındaki güç olan IOHK geliştirme ekibi geçtiğimiz günlerde, Cardano için “Alanzo” güncellemesini duyurdu. Planlara göre güncelleme yaz aylarında hayata geçecek.

Alonzo ile birlikte, Cardano, akıllı sözleşmeler, merkezsiz uygulamalar DApp ve DeFi alanına girmiş olacak.

Güncelleme, hayata geçtiğinde kripto alanında oyunun kurallarını yeniden belirleyecek bir potansiyele sahip. Güncelleme ADA fiyatını bambaşka seviyelere taşıyabilir.

“koinmedya_binance”

ADA coin fiyat çizgisi düşüşte ancak hattını koruyor

ADA coin fiyat 12 saat grafiğine baktığımızda; ADA coinin yüksek dipler ve yüksek tepeler oluşturan bir “Yükselen Üçgen” formasyonu içerisinde olduğunu görüyoruz. Bu formasyonda ilk yüksek tepe ile alçak dip arasındaki mesafe kadar yükseliş öngörmek mümkün.

ada coin yorum
ADA/USD 12 saat Grafiği ve Bolinger Bantları TradingView

Bu noktada eğer ADA altcoin formasyonu 1,49 dolar seviyesinden kırarsa, ilk hedefi 2,16 dolar seviyesi olacaktır.

İkinci grafiğimize baktığımızda, Bolinger Bantlarının sıkılaştığı görülüyor. Bu da fiyatın ani değişimler gösterebileceği anlamına gelebilir.

koinmedya_brave

50 MA göstergesi, 1,16 dolar seviyesinde destek olarak duruyor. Boğalar fiyatı 1,49 direncinin üzerine çıkarırsa yükseliş başlayabilir.

ADA coin fiyatı önünde, hedef öncesi, 1,67-1,76 ve 1,90 dolar dirençleri görünüyor.

Düşüş yönünde ise ADA coinin sonraki desteği 1,03 ve 0,96 dolar seviyelerinde olabilir.

Canlı ADA coin fiyatı: $ 1.32

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

ADA coin yorum, 7 Nisan

Kripto para traderı ve analisti Michael van de Poppe, ADA coinin bir sonraki boğa koşusuna yapabilmesi için yakalaması gereken fiyat seviyelerini açıklıyor.

YouTube üzerinden 57 bin takipçisine seslenen Poppe, ADA/USD paritesinin güçlü bir yükseliş trendi yakalayabilmesi için gerekli kilit fiyat seviyeleri olduğunu söylüyor.

Şu anda, Cardano için genel olarak 0,90 $ bölgesininin tutulması gerekiyor. Yüksek tepelerimiz var; yüksek diplerimiz var. Yani bu şu anda (1,10 $) tutunulması gereken kritik seviye. Bu çok açık. Bu kaybedilirse, yine de 0,90 $ ‘ın bir sonraki seviye olduğunu varsayabiliriz. Ancak orası dip olmalı.

Van de Poppe, BTC değeriyle ilgili olarak; ADA/BTC paritesinin hala konsolide olduğu ancak yukarı yönlü harekete geçebilmesi için kritik destek noktalarında tutunması gerektiği görüşünde.

ADA, 0,00001780 bölgesinin üzerinde kaldığı müddetçe bir akümülasyon elde ediyoruz. Burada yeni bir hamle için hazırlık yapıyor. ADA coin bu seviyeyi aşağı yönlü kırmadığı sürece, USD paritesi 0,70 dolar ya da altına düşmeyecektir.

Popper, hem USD hem de BTC paritelerinin bir birikim alanında olmasına rağmen çok yukarılara çıkma potansiyelinden bahsediyor.

Bir kere koşmaya başladığında, sanırım çok hızlanacak ve buradan başka bir 2x,3x ya da 4x yapacak. Ve ever, piyasa, buradan, pek çoklarınızın beklediğinden daha yükseklere çıkacak.

Ünlü trader daha önce Cardano’nun 20 dolara kadar çıkabileceği tahmininde bulunmuştu.

https://www.youtube.com/watch?v=Bdkjacf2UG8&t=1s

Kaynak

ADA coin yorum, 31 Mart 

Cardano ADA coin yorumlarına baktığımızda, ADA coinin 1,20 doların üzerine çıkmaya çalıştığını ancak %3 civarı bir düşüşle gerilediğini görüyoruz. BTC paritesinde ADA alıcıları coini, 2000 SAT üzerinde tutmaya çalışıyorlar.

 

ADA coin yorum ADA/USD

ADA coin, geçen hafta 1,07 dolar desteğinden yükselerek, 1,20 dolar seviyesine gelmişti. ADA coin bu bölgede günlük kapanış yapmakta zorlandı ve direnci aşamadı. ADA son 24 saatte %3 oranında düştü.

ADA coin Mart ayı süresince, 1$-1,37$ aralığında gitti geldi. Bundan sonraki süreçte de bu iki sınırdan birinin kırılması ADA’nın yönünü belirleyecek.

 

ADA coin Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 9 Nisan
ADA/USD Günlük grafik. TradingView

 

 

ADA coinin aşağı yönlü ilk destek noktası 1,10 dolar. Bunu 50 günlük EMA, 1 dolar takip ediyor. Daha aşağıda ise 0,95 ve 0,90 dolar destekleri mevcut.

Yukarı yönlü harekette, ilk direnç 1,20 dolar seviyesi. DAha sonra 1,30, 1,37 dolar seviyeleri var. 1,37 hattı kılırılarsa 1,46 dolar direnci ile karşılaşılabilir.

 

ADA coin yorum ADA/BTC

BTC paritesinde ADA coin alıcıları, 2000 SAT hattını savunuyor. Bu noktada ADA’nın bir simetrik üçgen formasyonu oluşturduğu görülebilir. ADA coin 2200 SAT üzerinde günlük kapanış gerçekleştiremeyince düşüşe geçti.

ADA şu anda 2200-2000 SAT aralığına sıkışmış gibi görünüyor.

 

ADA coin Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 9 Nisan
ADA/BTC Günlük grafik. TradingView

 

 

Önümüzdeki süreçte satıcılar 2000 SAT hattını kırmayı başarırlarsa, ilk destek nokrası 1950 SAT, ikinci destek nokrası ilse 1800 SAT seviyeleri olabilir. Daha da altta ise, Temmuz 2020 zirvesi olan 1600 SAT bizi bekliyor olacak.

Yukarı yönlü harekette ise, öncelikle 2200 SAT ve ardından Temmuz 2018 zirvesi 2455 SAT direnç sevileri olarak karşımıza çıkıyor.

RSI’da orta seviyenin altına inildiği görülebilir. Bu durum devam ederse üçgen aşağı yönlü kırılabilir.

Kaynak

 

 

Cardano ADA coin yorum, 29 Mart 

Cardano ADA coin 27 Şubat’ta 1,54 dolar ile ATH zirvesine çıktığında beri düşüş trendinde.

Öte yandan düşüş trendine rağmen, daha önceki, 1 dolar ATH seviyesinde destek bulan ADA coin buradan dönmeyi bildi. Şu anda hem teknik göstergeler hem de fiyat hareketleri ADA coin için yükseliş trendini işaret ediyor.

 

ADA coin teknik göstergeleri

ADA coin grafiğine haftalık zaman diliminde baktığımızda bir boğra trendi görmek mümkün. MACD ve Stokastik Osilatör artıyor ve yükselişi işaret ediyor.

RSI göstergesinde boğa tendinin devam edeceği yönde işaretler var.

 

 

ADA coin Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 9 Nisan
ADA/USD Haftalık Grafik. TradingView

 

 

ADA coin geleceği

Kripto coin meraklılarından @nierop_pieter hem ADA tutan cüzdanların hem de ADA coin stake miktarının arttığını gösteren bir görsel paylaştı.

Bu durum Cardano ağına daha fazla kullanıcının katıldığını ve coin stake ettiklerinden doları uzun-vadede ağda kaldıklarını gösteriyor.

 

 

ADA coin Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 9 Nisan
Kaynak @nierop_pieter

 

 

ADA coin grafiğine, 1 günlük zaman diliminde baktığımızda, simetrik bir üçgen formasyonu oluştuğunu görmek mümkün.

 

ADA coin Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 9 Nisan

 

 

Cardano coin yorum

Cardano ADA coin dalga sayımına baktığımızda, ADA coinin 4. dalga içerisinde olduğunu söylemek mümkün.

Burada iki muhtemel hedef, 1. ve 3. dalgaların Fib projeksiyonunda yer alan, 2,02 dolar ve 2,58 dolar seviyeleri olarak görülüyor.

Bu noktada ADA coin’in oluşan üçgen formasyonunu kırarak yeni bir ATH zirvesine doğru yükselmesi beklenebilir.

 

ADA coin Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 9 Nisan
ADA/USD TradingView

 Kaynak

  

Cardano yorum, 28 Mart

 Cardano ADA coin fiyatı bir kaç gün önce önemli bir artış yaşadı. Ancak ADA coin pozisyonunu sürdüremedi ve aşağı yönlü bir düzeltme aşamasına girdi. Coin şu anda bu düzeltme evresinden çıkarak tekrar toparlanma emareleri gösteriyor.

Yazı anında ADA coin 1,188 dolardan işlem görüyor. Cardano coinmarketCap listesinde 5. sıradaki yerini koruyor.

 

 

ADA coin Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 9 Nisan
ADA/USD 4 Saat Grafiği. TradingView

 

 

Cardano şu anda, fiyatın 1,31 dolarlar seviyesine tekrar çıkabileceği bir trend dönüşümü yaşıyor. En son 26 Mart’ta bu seviyelerden işlem gören ADA coin önümüzdeki 6-8 saat sürecinde 1,17 dolarda bulunan desteği dirence çevirmezse, yatırımcıların long pozisyonlar açtığı bir coin haline gelebilir.

Bununla birlikte, eğer fiyat tekrar bir düşüş evresine girer ve 1,17 desteğini kırarsa, 1,08 dolar destek seviyesine tutunabilir.

Bu notkada, 1,08 dolarlık desteğin bir kaç defa testten geçtiğini ve güçlü bir destek olarak kendini ispat ettiğini söylememiz gerekir.

ADA Coin teknik göstergeler

Cardano ADA coin teknik göstergelerinin pozitif yönde olduğu söylenebilir. MACD göstergesi yükseliş sinyali veren hattı geçti. RSI göstergesi yükseliş trendini destekliyor ancak yavaş yavaş aşırı alım bölgesine doğru ilerliyor

Ana direnç seviyesi: 1,31 dolar

Ana destek seviyesi 1,17 dolar ve 1,08 dolar

Kaynak

 

ADA coin yorum, 22 Mart

ADA coin yaşadığı son kayıpların ardından CoinMarketCap listesinde 5. sıraya kadar geriledi.

ADA coin geçtiğimiz hafta Coinbase borsasında listelenmenin sevincini yaşarken, fiyat beklenmedik bir şekilde düşüş trendine girdi. Cardano sıralamada, Tether’e de geçilirken, mevcut durumun sağlıklı bir düzetlme olduğu görüşünde olan analistler de var.

 

Cardano hala Coinbase listelenmesi sonrası girdiği yolu takip ediyor.

Kaygılanacak bir şey yok. Sağlıklı bir konsolidasyon.

 

 

 

 ADA altocoin yorum

ADA coin, yılbaşından beri yaşadığı boğa rallisi ile pek çok coini geride bıraktı. Ancak şu an görülen senaryoda ADA fiyatı, dalgalanmaya devam edecek gibi duruyor. Hafta için artan bir alım talebi, ADA’yı da pozitif etkileyebilir.

 

 

ada coin fiyat
ADA/USD TradingView

 

 

Şunu hemen söyleyelim, ADA coin grafiğinde, teknik göstergeler, hacim aşırı derece artmadığı sürece, yakın vadede kuvvetli bir yükseliş öngörmüyor.

RSI şu anda kanalın alt bölgelerinde ve yükseliş sinyali vermiyor. MACD göstergeleri de alım ya da satım sinyali vermeden ilerliyor.

 

ada technical indicator

 

 

Yazı anında ADA coin fiyatı, 1,180 dolar seviyesinde. ADA coin son 24 saatte %2,82 oranında düşmüş durumda.

Cardano ADA coinin önündeki ana direnç seviyesi 1,3 dolar seviyesinde görünüyor. Bunun geçilmesi durumunda, 1,47 dolar hattı ADA coini bekliyor olacak.

Destek noktasında ise, 1,17 dolar ilk destek hattı olarak görülebilir.

 

Kaynak

 

ADA coin fiyat 18 Mart

Cardano ADA coin Market Cap değeri açısından kripto para piyasasının 3. en büyük coini konumunda.

ADA coin, son üç gündür yükseliyor. ADA coin bir süredir düşüş yönlü hareket ederek Azalan Üçgen formasyonu oluşturmuştu. Düşen formasyonu kıran ADA coin, üst üste 3 yeşil mum yakmayı başardı.

Yükselen trendin ADA’yı 1,50 dolara kadar çıkarma potansiyeli mevcut.

 

Cardano platformunun yerel tokeni olan ADA coin, hafta başında 0,95 dolara kadar gerilemişti. Bu seviyeden yükselmeye başlayan coin, son 7 günde %29,16 artış göstermiş oldu.

 

Ancak ADA coinin yükseliş terndinde yalnız üçgen formasyonu etkili değil. ADA son iki gündür, once Bloomberg listesine ardından da ABD merkezli kripto borsası Coinbase Pro listelerine girmeyi başardı.

Öte yandan Cardano’nun bu başarısı bir rastlantı değil. Cardano geçtiğmiz haftalarda “Mary” güncellemesi ile birlikte, NFT geliştirilmesine izin verir hale geldi.

 

 

ADA coin 1.50 doları bekliyor

Cardano ADA coin için teknik göstergeler oldukça pozitif. ADA/USD paritesinde, Düşen Üçgen formasyonu kırıldı ve yükseliş geldi.

 

 

ada coin yorum
ADA/USD Tradingview

 

Normal şartlarda, Düşen Üçgen formasyonu yukarı yönlü kırıldığında, varlığın en üst ve en alt trend çizgisi arasındaki mesafe kadar yükselmesi beklenir.

ADA coinde bu mesafe, yaklaşık olarak 1,50 dolar seviyesini gösteriyor.

Olayın negatif tarafında ise, RSI göstergesinin aşırı alım sinyali verdiği görülüyor. Bu aşamada küçük bir düzeltmeden bahsetmek mümkün olabilir. Bu durumda ADA coin 1,26-1,29 dolar seviyelerine kadar tekrar inerek bir düzeltme aşamasından geçebilir.

 

Kaynak

  

Cardano coin yorum 2020

ADA coin Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 9 Nisan
ADA/USD Tradingview

 

Cardano ADA coin 2020 yılına 0.03297 dolar seviyelerinden giriş yaptı. Cardano 2020 Ocak ve Şubat aylarını yükseliş trendinde geçiriyordu ki Covid-19 pandemisi kısıtlamaları tüm dünyayı etkisi altına almaya başladı. 13 Şubatta fiyatı 0.0721 dolara kadar çıkan ADA coin Mart 12’de 0.0180 dolarları gördü.

Cardano devam eden süreçte istikrarlı bir yükseliş trendi yakalamayı başardı. Önce Haziran başında 0.089 dolar, 14 Temmuz’da 0.13932 dolar ve nihayet 26 Temmuz’da 0.15497 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı.

ADA coin için ağustos ve eylül ayları düşüş trendiyle geçti. Coin 23 Eylül’de 0.07627 dolara kadar indi.

Cardano ADA coin ekim ve kasım aylarını yüksek volatiliteli geçiriyor. 1 kasım 0.08805 dolar olan fiyat 21 Kasım’da itibariyle 0.13165 dolara kadar yükseldi.

ADA altcoin, kasım ayında başlattığı yükseliş trendini, kasım ayı aralık başında bir düzeltme ile sonlandırdı. Bu dönemde BTC paritesindeki yüksek volatile ADA coini de etkiledi denilebilir. ADA coin aralık ayını inişli çıkışlı geçiriyor.

2020 aralık ayına 0,17201 dolardan giren ADA coin aynı gün 0,14175 dolara kadar düştü.

ADA coin 3 Aralık’ta 0,16848 dolara çıktı ancak 9 Aralık’ta 0,12948 kadar düştü. 17 Aralıkta ADA fiyatı 0,17638 dolar iken, 23 Aralık’ta 0,12679 dolara geriledi

 

 Cardano fiyat tahmini 2021-2025

 

ADA coin geleceği

Son olarak gelelim ADA yorumlarına. Gelişmelerin en iyi yorumcular olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle gelişmelere kısaca bir odaklanarak yazımızı bitirelim.

Cardano, Büyükelçi programının ikinci aşamasını başlattı. Dünyanın dört bir yanından yetenekli insanları Cardano gelişimine yardımcı olmaya davet eden program, yerel token reklamlarını yapılan iş için bir ödül olarak sunuyor.

Cardano, planın “Cardano ekosisteminin şeffaflığını ve merkezsizleştirilmesini güçlendireceğini” umuyor.

Cardano, Güney Afrika’da bir blockchain ittifakı oluşturarak dünya çapındaki kapsamına katkıda bulunuyor. Shelleynet lansmanı için ilk testlerin iyi gittiğini gören şirket, 9 Nisan 2020’de Güney Afrika Ulusal Blockchain İttifakını (SANBA) başlattı.

12 Ocak 2020’de Kurucu Charles Hoskinson, önümüzdeki birkaç ay içinde neler bekleyeceğimize dair bize bilgiler verdi.

Örneğin, Aralık 2019’da Incentivized Testnet’in (ITN) piyasaya sürülmesinden sonra ekip, bulunan hatalarla ilgili veri toplamak için çalışıyor. Bunu çözen bir çözümün 2020 Ocak ortasında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Hoskinson, en büyük hataların Ocak 2020’nin sonuna kadar düzeltilmesi beklendiğinden bahsediyor. En önemlisi Hoskinson, tüm geliştirme sürecini 2020 sonunda tamamlamayı hedefliyor.

Cardano için iyi haberler var Nihayet Shelley Test Net’i piyasaya sürmeyi bekleyen şirketin program hakkında iyi haberleri var.

Teşvik edilen test ağı için ilk denge testi iyi gitti, kurucu Charles Hoskinson bunu bir Youtube QandA’da duyurdu.

Weiss derecelendirme kuruluşu, şu anda Charles Hoskinson’ı Çin tokenı EOS’dan daha fazla tuttuklarını söyleyen bir tweet gönderdikten sonra Cardano’ya bir destek verildi.

Tweet tartışmaya neden oldu, ancak Weiss iki katına çıkarak EOS merkezileştirme ve kullanılabilirliğini sorguladı.

Cardano’nun ticari kanadı Emurgo, Cardano’yu ileriye taşıyor ve Singapur, Japonya, Hindistan, Endonezya ve New York’ta ofisleri var.

ADA coini satın almalı mıyım?

ADA çok güçlü bir geliştirme ekibi tarafından geliştiriliyor. Sonuç olarak, platformun gelişimi istikrarlı ve tutarlıdır . Ayrıca, uzun vadeli planlara bakıldığında, kullanıcılar için son derece verimli  bir blockchain platformu tasarlanıyor. Özetle; bu blockchain platformunun potansiyeli gerçekten dikkate almaya değer.

Uzmanların 2020 Cardano fiyat tahmini ve beklenen boğa rallisi

Analistlerin çoğu Cardano’nun 10 dolara kadar yükselebileceğini söylüyor. Bugün ki fiyatlar baz alındığında bu korkunç bir karlılık anlamına geliyor. Bununla birlikte Cardano Testnet kısa süre içinde başlıyor. Testnet ile ADA tokenleri önemli miktarda destek görecektir. Bu neden bile Cardano’ya yatırım yapmak için yeterli bir neden olarak görülebilir.

 

Değeri yüksek olan kriptolara yatırım yapmaktansa Cardano’ya yatırım yapmak iyi bir seçenek olabilir. Fiyatların dip yaptığı dönemlerde yatırım yapmak her zaman doğru bir seçenektir

 

ADA coin 2021 fiyat tahmini

ADA coin 2021 fiyat tahmini;
Digitalcoinprice.com: 0,2026 dolar.
PrevisioniBitcoin.it : 0,67 dolar.
UsetheBitcoin.com: 1 dolar.

 

 

ADA coin 2023 yılı fiyat tahmini

ADA coin 2023 yılı fiyat tahmini; Coinswitch: 2 dolar.

 

 

ADA coin 2025 yılı fiyat tahmini

ADA coin 2025 yılı fiyat tahmini;
Coinswitch: 2,88 dolar.

 

Cardano’ya yatırım yapmaya değer mi?

Cardano 2017  sonunda ve 2018 başlarında  %1500 oranında değer kazanmıştı. 33 milyar dolarlık market değeri ile en büyük 5. kripto para olmuştu.
Cardano’nun (ADA) temelleri her zamankinden daha güçlü. Bu nedenle Cardano’ya  (ADA) yatırım yapmayı düşünmelisiniz.

Cardano 1 dolara ulaşabilir mi?

2021’in ikinci çeyreğine kadar, Cardano’nun 1 dolara ulaşabilir. 2021’in yıl sonuna kadar ADA 2.5 dolara, 2025 yılına kadar 10 dolara ulaşma kapasitesi vardır.

Cardona 10 dolara ulaşacak mı?

Smartereum’un yazarı Adam Web, ADA’nın parlak bir geleceği olduğuna inanıyor ve 2021 yılı sonuna kadar $2.50 ve 2025 yılına kadar 10 doları görebileceğini tahmininde bulunuyor.

Cardano 100 dolara ulaşabilir mi?

Cardano 100 dolara ulaşabilir mi, evet ama bu bir – iki yılda gerçekleşecek bir şey değil. Tüm dünyanın kripto paralara geçişi sayesinde özellikle Cardano gibi sağlam paraların şu anki seviyesinden binlerce kat daha değerli olabileceği bir sır değil.

 

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Comment(1)

Lütfen yorum yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.