1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 4 Mart

Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 4 Mart

Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 4 Mart
1
koinmedya_telegram

Cardano fiyat tahmini hakkında bazı temel ve teknik analizlerden yararlanarak 2025 yılına kadar size bir projeksiyon sunacağız.

Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 4 Mart

Cardano ADA coin, 3-4 Mart günlerini düşüşle geçirdi. ADA coin 24 saatlik süreçte %9 oranında değer kaybederken, market cap değerinde de BNB coine geçilerek 3. sıradaki yerini kaybetti.

Ancak gün içerisinde tekrar topalarlanan ADA coin, 24 saatlik kaybını %6.67 civarlarına çekerken, BNB coinin de değer kaybetmesiyle birlikte, listedeki sırasını geri kazanmasını bildi.

ADA coin bu süreçte, daha önce destek gördüğü 1,22 dolar seviyesini kırdı ve 1,14 dolar seviyesine kadar geriledi. Böylelikle, Cardano ADA coin geçtiğimiz hafta ulaştığı 1,48 dolarlık ATH zirvesinden, bir hafta içerisinde, %23 oranında değer kaybetmiş oldu.

“daisyturkiye”
Cardano Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 4 Mart
ADA/USD TradingView

ADA coinde yaşanan düşüşün, emarelerini Şubat ortasından beri görmek mümkündü. ADA coin grafiği yüksek zirveler yaparken, RSI momentum göstergesi düşük zirveler yapıyordu. Bu nedenle ATH zirvesi sonrası gelen düzeltmenin beklenilen bir gelişme olduğunu söylemek mümkün.

ADA Coin fiyatı ne olur?

Cardano ADA coin fiyatı düşüş yönünde, Fib 0,382 seviyesinde, 1,07 dolar, Fib 0,5 seviyesinde, 0,944 dolar ve Fib 0,618 seviyesinde 0,817 dolar civarlarında destek görebilir. Öte yandan yükseliş yönlü ilk direnç noktasının 1,20 dolar seviyesinde olacağını söyleyebiliriz. Bunu, 1,32 dolar, 1,40 ve ve 1,48 dolar (ATH) seviyeleri takip ediyor.

Bahsedildiği gibi, RSI göstergesi düşüş eğilimi belirtileri gösteriyordu. Şu anda orta seviyede denilebilir. Bu da Şubat yükseliş ivmesinin azaldığı anlamına gelebilir. RSI 50’nin altında devam ederse, ADA tekrar 1.00 dolara düşebilir.

“daisyturkiye”

ADA/BTC paritesi ne olur?

adabtc-mar4
ADA/BTC Tradingview

ADA/BTC paritesinde düşüş yönlü ilk destek nokrası, 2200 SAT seviyesinde görülüyor. Bunu 2146 SAT ve 2000 SAT seviyeleri takip ediyor.

Öte yandan, yükseliş yönlü ilk direnç, 2456 SAT, sonrası 2600 SAT, 2800 SAT ve 3000 SAT seviyeleri takip ediyor.

Aynı şekilde RSI burada da orta hatta geri döndü. RSI 50’nin altında devam ederse, düşüş ivmesi gelişebilir ve ADA 2150 SAT’a doğru itilir.

Canlı ADA coin fiyatı: $ 1.18

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 2 Mart

Cardano ADA coin fiyatıgeçtiğimiz hafta, 1,000 dolar pivot seviyesinin üzerinde güçlü bir şekilde durdu ve yükseliş trendini sürdürdü. ADA/USD paritesi daha sonra, 1,20 dolar ve 1,250 dolar seviyelerinin de üzerinde kalarak pozitif bölgeye ilerlerdi.

Cardano Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 4 Mart
ADA/USD TradingView

26 Şubat’ta başlayan ADA coin yükselişi, yine aynı günün akşam saatlerinde kısa bir düzeltme evresine girdi ve ADA coin güç kazandı.

Bu aşamada 1,16 dolar seviyelerine kadar gerileyen ADA coin, 27 Şubat’ta tekrar yükselişe geçti ve önce 1,35 dolar direncini kırdı ve ardından 1,48 dolar seviyesine ulaşarak yeni bir ATH zirvesi elde etti.

Zirve sonrası tekrar düzeltmeye giren ADA, Şubat ayınını son günü 1,16 dolar direncine kadar düştü.

ADA coinin son iki gündür, 1,20-1,35 dolar aralığında konsolite olduğunu görüyoruz.

ADA coin 1,20 dolar ve 55 hareketli ortalama seviyesinde destek bulmuş durumda.

Cardano Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 4 Mart
ADA/USD TradingView

ADA coinin ana direnç noktasının, 1,150 dolar, ve 55 basit hareketli ortalaması seviyesinde oluştuğu söylenebilir. Daha fazla kayıp yaşanması halinde, 1,050 ve 1,020 destek noktaları da gözden kaçırılmamalı.

İşin yükseliş kısmında ise, 1,30 dolar seviyesinin bir direnç oluşturduğu görülebilir. 1,3 direncinin kırılması, 1,45 ve sonra 1,5 dolar seviyelerine dahi ulaşabilecek yeni bir yükseliş trendi başlatabilir.

ADA fiyatı 1,150 dolar seviyelerine inmediği sürece 1,30 dolar üstü günlük kapanış beklenebilir.

Temel destek seviyeleri: 1,2-1,15 dolar

Temel direnç seviyeleri: 1,3-1,45 dolar.

Kaynak

Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 24 Şubat

Cardano ADA coin fiyatı düzeltme aşamasına girmeden önce, 1,23 dolarla aylık zirve gördü.

Ada fiyatında 0,850 dolar seviyesini destek olarak alan bir yükseliş trendi var.

ADA/USD paritesi, 1,06 dolar seviyesinde güçlü bir dirençle karşılaşabilir. Ancak genel görünüm pozitif.

Cardano (ADA)
ADA/USD 4 saat grafiği. TradingView

Cardano (ADA) coinden boğa sinyalleri

Geçtiğimiz son bir kaç gün içerisinde Cardano fiyatı 0,95 dolar direncini kırarak tırmandı ve hatta 1 dolar direncini de kırdı. ADA coin 100 hareketli ortalamanın üzerine çıktı.

1,10 dolar üzerinde de bir kırılma yaşayan ADA coin, 1,23 dolarla, son bir kaç ayın, zirvesini görmüştü.

Elbette BTC fiyatında meydana gelen düzletmeden ADA coin de nasibini aldı. fiyat 0,95 desteğini dahi kırarak düştü.

Cardano fiyatı, 0,85 desteğini test etti. 100 basit hareketli ortalamanın altında bir kapanış gelmedi. ADA coin 0,80 dolara kadar düşse de kısa sürede toparladı.

Bu noktada, ADA/USD paritesinde 4 saat grafiğine baktığımızda, 0,85 dolar seviyesinde güçlü bir destek noktası oluştu diyebiliriz. Fiyat önce 0,95 direncini aşarken, şu anda 1 dolar direncini de aşmış durumda.

Daha yükseklerde, 1,06 dolar civarında bir direncin oluştuğu görülebiliyor. Son yaşanan, 1,23-0,8057 dolar fiyat aralığının Fib %76,4 geri çekilme seviyesi bize 1,06 direncini gösteriyor.

Bu direncin aşılması 1,20 dolar seviyesine doğru ani bir yükselişi tetikleyebilir.

Cardano dip fiyatı destekleniyor mu?

Cardano fiyatı, 1,05-1,06 dolar direncini aşamassa, 0,95 dolar desteğine kadar inebilir. 100 basit hareketli ortalama 0,90 doları işaret ederken bu desteğin de tutunamaması bize 0,85 dolar seviyelerini tekrar gösterebilir.

Kaynak

Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 20 Şubat

Cardano ADA coin tarihinde ikinci kez 1 dolar barajını aştı. ADA coin en son Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek değeri olan 1,40 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başarmıştı.

ADA coin, 20 Şubat günün ilk saatlerinde yaktığı büyük bir yeşil mumla birlikte, 1 dolar direncini aştı. ADA coin şu anda 1,04 dolardan işlem görüyor.

Cardano Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 4 Mart
ADA/USD TradingView

Cardano ADA coin, Şubat ayı başında beri %200 artış göstermiş durumda. ADA son 24 saati de %13,92 oranında atışla kapattı.

Cardano Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 4 Mart
ADA/USD Tüm zamanlar grafiği. Coinmarketcap

Cardano Mary hard forku sonrası yükseldi

ADA coin, Şubat ayı içerisinde Market Cap değeri açısından 4. sıraya kadar tırmandı. Öte yandan ADA coinde görülen yükseliş basit bir trend değil. Zira Cardano ağı sürekli güncelleniyor ve yeni eklentilerle büyüyor. Cardano ana şirketi IOHK, geçtiğimiz günlerde “Mary” hard forkunu duyurarak, Goguen güncellemesine bir adım daha yaklaşıldığını ilan etti.

Mary hard forkunun uygulamaya konmasından sonra, geliştiriciler, Cardano ağında kullanılabilen kullanıcı tanımlı yerel tokenler yapabilecekler. Bunun yanında farklı projeler ADA blockchainine geçebilecek ve blockchainler arası işlemler mümkün olabilecek.

Cardano blockchain verileri ne diyor?

Cardano ADA coinde yaşanan yükseliş trendi, blockchain verilerine de yansıyor.

IntoTheBlock verilerine göre, Cardano’nun ağ büyümesi, %5.51 olarak gerçekleşmiş durumda. Cardano’nun günlük aktif adres sayısı da artmaya devam ediyor.

1 Dolar zirvesinden sonra ne olacak?

Grafiklerde dikkatleri çeken önemli bir gelişme, ADA coin’in Bitcoin trendini yakından takip etmesi oldu.

Dolayısıyla, Cardano bünyesinde yaşanan bütün organik gelişmelere rağmen, Bitcoin düzeltmesi sırasında, ADA coinnin de bir düzeltme yaşaması muhtemel görünüyor.

Bu noktada Bitcoin’de ciddi bir düzeltme yaşanmadığı takdirde, ADA coinin 1 dolar direncini aştıktan sonra, yeni hedef olarak ATH zirvesini gözüne kestirdiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

2021 yılı 1. çeyreği sona ermeden, ADA coin 1,40 ATH zirvesini geçebilir. Elbette bunda altcoin sezonunun rolü büyük olacaktır. Pazarda diğer altcoinler boğa trendinde olduğu müddetçe ADA coin de yükselişine devam edebilir.

Kaynak

Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 13 Şubat

Cardano ADA coin fiyatı hafta boyunca %120 artışla, 0,98 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu seviyenin Ocak 2018’den beri gelinen en yüksek değer olduğunu söylememiz gerekir.

ADA coinde yaşanan fiyat artışı Market Cap değeri açısından yapılan sıralamada da Cardano’yu 3. sıraya çıkarmayı başardı. Ancak 0,98 dolar sonrası gelen düzeltme ile birlikte Cardano şu anda 4. sırada.

Cardano Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 4 Mart
MarketCap değeri sıralaması. CoinMarketCap

ADA coin 0,98 dolara ulaştıktan sonra bir düzeltme yaşadı ve şu anda, 0,91 dolardan işlem görüyor.

Hafta sonu boğaların trendi sürdürme çabaları olursa, fiyat, 2018 Ocak’ında gördüğümüz 1,33 dolar seviyesine doğru hareket edebilir.

Bu noktada ayıların devreye girmesi halinde fiyatın 0,83-0,80 dolar seviyelerinde destek bulacağını görebiliriz.

Cardano ADA coin günlük grafiğine baktığımızda, MACD’ın yükseliş bölgesinde iken RSI’nın aşırı alım bölgesinde olduğunu görebiliriz.

Cardano Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 4 Mart
ADA/USD TradingView

Bu noktada alıcıların düşüşü alım fırsatı görmesi durumda, 0,935 seviyesine doğru ani bir dönüş ile 1 dolara kadar tırmanma görebiliriz. Bu direncin aşılmasıyla yeni hedef 1,22 ve 1,33 dolar seviyesinde bulunan ATH olabilir.

Cardano Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 4 Mart
ADA/USD TraidingView

Saatlik ADA grafiği ise RSI orta nokta üzerinde, MACD ise gizli bir yükseliş sapmasında. Bu noktada ilk destek seviyesi 0,87 dolar olacaktır. Fib göstergesi sırasıyla, 0,83-0,70 dolar seviyelerinde destek olabileceğini gösteriyor.

Cardano ADA coin Ocak 2021

Cardano Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 4 Mart
ADA/USD TradingView

Cardano ADA coin fiyatı 2021 yılının ilk günü 0,17804 dolardan işlem görüyordu. ADA coin, yılbaşını takip eden bir hafta içerisinde 0,35584 dolara çıkarak %200 artış gösterdi.

2020 yılı Cardano için oldukça verimli geçti. proje şu anda, 1400’den fazla stake havuzuna ve yüzlerce kurum ve şirketle ortaklığa sahip.

Ayrıca 2020 yılı Cardano Vakfı açısından da hareketli geçti. Yeni CEO Frederik Gregaard işbaşı yaptı.

Cardano’nun Goguen mainneti Şubat-Mart 2021’de hayata geçirmesi bekleniyor. Mainnetin başarılı bir şekilde hayata geçmesi, Cardano’yu Ethereum’un bir numaralı rakibi yapabilir.

Elbette mainnetin başarılı bir şekilde hayata geçmesi ADA fiyatını da doğrudan etkileyecektir.

ADA price chart

Cardano ADA coin 2020

Cardano Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 4 Mart
ADA/USD Tradingview

 

ADA coin 2020 yılına 0.03297 dolar seviyelerinden giriş yaptı. Cardano 2020 Ocak ve Şubat aylarını yükseliş trendinde geçiriyordu ki Covid-19 pandemisi kısıtlamaları tüm dünyayı etkisi altına almaya başladı. 13 Şubatta fiyatı 0.0721 dolara kadar çıkan ADA coin Mart 12’de 0.0180 dolarları gördü.

Cardano devam eden süreçte istikrarlı bir yükseliş trendi yakalamayı başardı. Önce Haziran başında 0.089 dolar, 14 Temmuz’da 0.13932 dolar ve nihayet 26 Temmuz’da 0.15497 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı.

ADA coin için ağustos ve eylül ayları düşüş trendiyle geçti. Coin 23 Eylül’de 0.07627 dolara kadar indi.

Cardano ADA coin ekim ve kasım aylarını yüksek volatiliteli geçiriyor. 1 kasım 0.08805 dolar olan fiyat 21 Kasım’da itibariyle 0.13165 dolara kadar yükseldi.

ADA coin, kasım ayında başlattığı yükseliş trendini, kasım ayı aralık başında bir düzeltme ile sonlandırdı. Bu dönemde BTC paritesindeki yüksek volatile ADA coini de etkiledi denilebilir. ADA coin aralık ayını inişli çıkışlı geçiriyor.

2020 aralık ayına 0,17201 dolardan giren ADA coin aynı gün 0,14175 dolara kadar düştü.

ADA coin 3 Aralık’ta 0,16848 dolara çıktı ancak 9 Aralık’ta 0,12948 kadar düştü. 17 Aralıkta ADA fiyatı 0,17638 dolar iken, 23 Aralık’ta 0,12679 dolara geriledi.

 

  

 Cardano fiyat tahmini 2021-2025

Cardano Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 4 Mart

Cardano Ada coin yorum

Son olarak gelelim ADA yorumlarına. Gelişmelerin en iyi yorumcular olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle gelişmelere kısaca bir odaklanarak yazımızı bitirelim.

Cardano, Büyükelçi programının ikinci aşamasını başlattı. Dünyanın dört bir yanından yetenekli insanları Cardano gelişimine yardımcı olmaya davet eden program, yerel token reklamlarını yapılan iş için bir ödül olarak sunuyor.

Cardano, planın “Cardano ekosisteminin şeffaflığını ve merkezsizleştirilmesini güçlendireceğini” umuyor.

Cardano, Güney Afrika’da bir blockchain ittifakı oluşturarak dünya çapındaki kapsamına katkıda bulunuyor. Shelleynet lansmanı için ilk testlerin iyi gittiğini gören şirket, 9 Nisan 2020’de Güney Afrika Ulusal Blockchain İttifakını (SANBA) başlattı.

12 Ocak 2020’de Kurucu Charles Hoskinson, önümüzdeki birkaç ay içinde neler bekleyeceğimize dair bize bilgiler verdi.

Örneğin, Aralık 2019’da Incentivized Testnet’in (ITN) piyasaya sürülmesinden sonra ekip, bulunan hatalarla ilgili veri toplamak için çalışıyor. Bunu çözen bir çözümün 2020 Ocak ortasında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Hoskinson, en büyük hataların Ocak 2020’nin sonuna kadar düzeltilmesi beklendiğinden bahsediyor. En önemlisi Hoskinson, tüm geliştirme sürecini 2020 sonunda tamamlamayı hedefliyor.

Cardano için iyi haberler var Nihayet Shelley Test Net’i piyasaya sürmeyi bekleyen şirketin program hakkında iyi haberleri var.

Teşvik edilen test ağı için ilk denge testi iyi gitti, kurucu Charles Hoskinson bunu bir Youtube QandA’da duyurdu.

Weiss derecelendirme kuruluşu, şu anda Charles Hoskinson’ı Çin tokenı EOS’dan daha fazla tuttuklarını söyleyen bir tweet gönderdikten sonra Cardano’ya bir destek verildi.

Tweet tartışmaya neden oldu, ancak Weiss iki katına çıkarak EOS merkezileştirme ve kullanılabilirliğini sorguladı.

Cardano’nun ticari kanadı Emurgo, Cardano’yu ileriye taşıyor ve Singapur, Japonya, Hindistan, Endonezya ve New York’ta ofisleri var.

ADA coini satın almalı mıyım?

ADA çok güçlü bir geliştirme ekibi tarafından geliştiriliyor. Sonuç olarak, platformun gelişimi istikrarlı ve tutarlıdır . Ayrıca, uzun vadeli planlara bakıldığında, kullanıcılar için son derece verimli  bir blockchain platformu tasarlanıyor. Özetle; bu blockchain platformunun potansiyeli gerçekten dikkate almaya değer.

Uzmanların 2020 Cardano fiyat tahmini ve beklenen boğa rallisi

Analistlerin çoğu Cardano’nun 10 dolara kadar yükselebileceğini söylüyor. Bugün ki fiyatlar baz alındığında bu korkunç bir karlılık anlamına geliyor. Bununla birlikte Cardano Testnet kısa süre içinde başlıyor. Testnet ile ADA tokenleri önemli miktarda destek görecektir. Bu neden bile Cardano’ya yatırım yapmak için yeterli bir neden olarak görülebilir.

Değeri yüksek olan kriptolara yatırım yapmaktansa Cardano’ya yatırım yapmak iyi bir seçenek olabilir. Fiyatların dip yaptığı dönemlerde yatırım yapmak her zaman doğru bir seçenektir

ADA coin 2021 fiyat tahmini

ADA coin 2021 fiyat tahmini;
Digitalcoinprice.com: 0,2026 dolar.
PrevisioniBitcoin.it : 0,67 dolar.
UsetheBitcoin.com: 1 dolar.

ADA coin 2023 yılı fiyat tahmini

ADA coin 2023 yılı fiyat tahmini; Coinswitch: 2 dolar.

ADA coin 2025 yılı fiyat tahmini

ADA coin 2025 yılı fiyat tahmini;
Coinswitch: 2,88 dolar.

Cardano’ya yatırım yapmaya değer mi?

Cardano 2017  sonunda ve 2018 başlarında  %1500 oranında değer kazanmıştı. 33 milyar dolarlık market değeri ile en büyük 5. kripto para olmuştu.
Cardano’nun (ADA) temelleri her zamankinden daha güçlü. Bu nedenle Cardano’ya  (ADA) yatırım yapmayı düşünmelisiniz.

Cardano 1 dolara ulaşabilir mi?

2021’in ikinci çeyreğine kadar, Cardano’nun 1 dolara ulaşabilir. 2021’in yıl sonuna kadar ADA 2.5 dolara, 2025 yılına kadar 10 dolara ulaşma kapasitesi vardır.

Cardona 10 dolara ulaşacak mı?

Smartereum’un yazarı Adam Web, ADA’nın parlak bir geleceği olduğuna inanıyor ve 2021 yılı sonuna kadar $2.50 ve 2025 yılına kadar 10 doları görebileceğini tahmininde bulunuyor.

Cardano 100 dolara ulaşabilir mi?

Cardano 100 dolara ulaşabilir mi, evet ama bu bir – iki yılda gerçekleşecek bir şey değil. Tüm dünyanın kripto paralara geçişi sayesinde özellikle Cardano gibi sağlam paraların şu anki seviyesinden binlerce kat daha değerli olabileceği bir sır değil.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Comment(1)

Lütfen yorum yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Total
0