1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum’a yatırım yaptı, hayatını kurtardı!

Ethereum’a yatırım yaptı, hayatını kurtardı!

Ethereum’a yatırım yaptı, hayatını kurtardı!
0
“sportsbet”

Dünyanın en büyük ikinci kripto varlığı olan Ethereum iki yeni ATH’ye imza attı. İşte o parametreler ve Ethereum fiyatına etkileri!

Ethereum’a yatırım yaptı, hayatını kurtardı

Ethereum’ın ilk çıktığı dönemlerde yatırım yapan, öncü bir ETH yatırımcısı, ETH fiyatı 1200 dolara geldiğinde elindeki bütün ETH’leri sattığını açıkladı. Yatırımcı, bu sayede hayatında ilk defa finansal olarak bağımsız hale geldiğini de ekledi.

Reddit sayfasında FollowMe22 takma ismiyle yazan kullanıcı, ilk olarak 2016 yılında, ETH henüz 2 doların biraz üzerinde iken, yatırım yapmaya başladığını ifade ediyor.

koinmedya_telegram

Kullanıcı, erken dönemlerde Bitcoin trenini kaçırdığı için üzüldüğünü, ve 2016’da vergi iadesinden gelen parayla ETH aldığını söylüyor.

Yatırımcı bundan sonra da, el verdiğince, fırsat buldukça ETH almaya devam ediyor. Redditor, araba satın almadığını, işine bisikletle gidip gelmeye devam ettiğini ve tasarruf ya da yatırım için ETH’yi tercih ettiğini söylüyor.

Kullanıcı şunları da ekliyor:

koinmedya_brave

2017’de yaşanan bir önceki boğa koşusunda, büyük bir parçasını sattım. Kalan kısımları da bir kaç parça halinde, bu Ocak ayı içerisinde sattım. Bütün satışlarda, maliyete göre, ortalama 150x kazanç elde ettim. Şu anda 27 yaşımdayım ve finansal olarak bağımsız haldeyim. Bu yıl aileme bir ev alacağım.

الحصول على Ethereum Cryptocurrency and Blockchain full Guide - Microsoft  Store في ar-PS

Bu sırada başka bir Reddit kullanıcısı FollowMe22 isimli kullanıcının, eski yazılarından birine ulaşmayı başardı. FollowMe22 ilk Reddit postlarından birinde, “yaklaşık 250 ETH satın almak” istediğini, kripto dünyasına yeni olduğunu ve “teknik konularda pek iyi olmadığını” yazıyor.

Dahası, FollowMe22 isimli kullanıcının yazılarından anlaşıldığına göre, ilk dönemlerde, özellikle satın aldığı kriptoları borsalarda tutmanın güvenli olup olmadığına dair kafasında soru işaretleri var.

Ethereum fiyatı şimdiye kadar 1400 doları iki defa gördü; 2018 ve 2021. Bazı analistler fiyatın daha da yükselebileceği görüşünde. Bu analistlerden biri David Grider. Grider, ETH fiyatının 10,500 dolara kadar çıkabileceğine inanıyor.

Goldman Sachs eski yöneticilerinden Raoul Pal, ETH ile ilgili olarak fiyatın 20,000 dolara kadar çıkabileceği görüşünü paylaştı.

Kaynak

Ethereum patlamaya mı hazırlanıyor?

Bitcoin her ne kadar 42.000 dolarda ATH yapıp akabinde soğumaya başlasa da dünyanın en büyük ikinci kripto varlığı olan Ethereum henüz ATH’lerin peşini bırakmış değil.

Bitcoin’de yaşanan dump hareketlerinden en az etkilenen koinlerden biri olan ve yatırımcının güvenini iyice kazanan Ethereum’dan, iki ATH birden geldi. Ethereum madencilik zorluğu ve Google arama trendleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Tarihsel olarak, bu parametreler kripto para birimleri için önde gelen fiyat göstergeleri arasında olmuştur.

Özellikle ETH 2.0 yükseltmesiyle beraber kripto para sektörünün adeta odak noktası haline gelen Ethereum, Google arama trendleri bakımından 2017 boğasını geride bırakarak, ezici bir şekilde tüm zamanların en yükseğine ulaştı. Oluşan bu tablo Ethereum’da yakın zamanda dev bir pump hareketi olabileceği yönünde yorumlandı.

ethereum haber Ethereum'a yatırım yaptı, hayatını kurtardı!

Google Trenddeki ATH’nin yanı sıra Ethereum madenci zorluğu açısından da tüm zamanların ATH’sini yakalamış durumda. Öyle ki an itibariyle Ethereum hash rate oranları 358,917,220,543,488 H/s’ye kadar yükseldi.

ethereum haber Ethereum'a yatırım yaptı, hayatını kurtardı!

Bitcoin’in ocak ayı başında yaptığı 42.000 dolarlık ATH öncesi, Bitcoin hash rate oranlarında da ciddi bir artış görülmüştü. Bitcoin hash rate oranları ATH öncesi 183 EH/s’ye kadar çıkmış akabinde ise 42.000 dolarlık rekor fiyat gelmişti. Benzer bir durum Ethereum için de geçerli olabilir.

Örneklemlerden de gördüğünüz üzere, gerek sahne önündeki yatırımcılar gerekse sahne arkasındaki madencilerin, Ethereum’a olan ilgisi had safhaya ulaşmış bulunuyor. Ethereum’un 2017 boğasındaki ATH’sini (2017 ATH:1400) sadece 20 dolar geliştirdiği de göz önüne alındığında, ETH fiyatında büyük bir patlamanın gerçekleşmesi oldukça olası görünüyor.

3 yılın ardından gelen ATH!

Piyasa hacmi bakımından dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, 1420 dolara ulaşarak 3 yılın ardından yeni ATH yaptı. Yaşanan bu gelişme, altcoin boğasında olduğumuzu iliklerimize kadar hissetmemizi sağladı.

Canlı Ethereum grafiği – ETH, Dolar ve Türk Lirası

Ethereum önceki ATH’sini 2018 Ocak ayınca 1400 dolara yükselerek gerçekleştirmişti. O tarihten sonra inişli çıkışlı bir grafik sergileyen ETH Mart 2020’de 82 dolara kadar gerilemişti.

Ethereum’un yeni ATH yapmasıyla beraber şan akıllara gelen ilk soru ise bundan sonra ne olacağı konusu?

Kripto para sektörü ve diğer emtialar da her ne kadar teknik analiz çok önemli olsa da, bazı tarihi olaylarda piyasa psikolojisini de göz önünde bulundurmalıyız. Bu bakımdan ETH’nin BTC’nin izlediği yolu izleyeceğini ve ATH yaptıktan sonra bir miktar geri çekileceğini düşünüyoruz. Çünkü insanlar bu seviyeden ETH satmayacaksa ne zaman satacaklar.

Hatırlarsanız Bitcoin’de 20 bin dolarda yeni ATH yaptıktan sonra sert satış yiyip 16 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Bu yüzden önümüzdeki saatler ve günlerde ETH’de de bu tip bir harekete şahit olabiliriz.

Ancak böyle bir harekette panik satışı yapmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü tek bildiğimiz şey boğanın tam kalbinde olduğumuz!

ethereum haber Ethereum'a yatırım yaptı, hayatını kurtardı!

Kripto para piyasalarından son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Eyvah! Depoda hiç Ethereum kalmadı

Ethereum, 10 Ocak 2021’de (1 hafta önce) 1,350 doları görerek ATH’ye (tüm zamanların rekoruna) oldukça yaklaştı. Ethereum, 13 Ocak 2018’de 1,432 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı ve şimdi gözler tekrardan Ethereum’da ve ETH/USD paritesi her an 1,432 doları geçerek rekor kırabilir. Bu iddiayı destekleyen güçlü bir veriyi, Santiment okuyucuları ile paylaştı.

Lütfen Bkz: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Santiment verisine geçmeden önce 2020 yılının ikinci yarısında Ethereum’a boğa sezonunu getiren DeFi platformlarına göz atalım. DeFi platformlarında kilitli tutulan fon miktarı 23.85 milyar dolar ile rekor seviyeye ulaştı. Yaklaşık 24 milyar dolarlık bu fon, Ethereum blockchain’inde işlem göre DeFi platformlarında kilitli duruyor. DeFi’lerdeki canlılık Ethereum talebini de olumlu yönde etkiliyor.

Aşağıdaki grafikte DeFi’lerde kilitli tutulan fon miktarındaki değişimi görüyoruz.

ethereum haber Ethereum'a yatırım yaptı, hayatını kurtardı!

Gelelim Santiment tarafından paylaşılan verilere!  Santiment analizine göre kripto para borsalarında tutulan Ethereum miktarı, oransal açıdan son yılların en düşük seviyesinde. Borsalardaki Ethereum miktarı toplam Ethereum arzının ancak %22’si civarında. Yani tüm Ethereum’ların yaklaşık %80’i ya DeFi platformlarında ya da soğuk cüzdanlarda kilitli duruyor.

Aşağıdaki grafikte Santiment tarafından paylaşılan grafiği görüyoruz.

ethereum haber Ethereum'a yatırım yaptı, hayatını kurtardı!

Kripto para borsaları, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralarının likidite edildiği piyasalar konumunda. Kripto para borsaları bir nevi döviz bürosu hükmü görüyor. Kripto para satın almak isteyen ya da kripto para bozdurmak isteyen yatırımcılar kripto para borsalarını ziyaret ediyor.

Borsalardaki Ethereum sayısının azalması, yatırımcıların Ethereum’da uzun pozisyon aldıklarını gösteriyor. Yani Ethereum yatırımcıları birikimlerini pek de satmaya niyetli değiller.

Kaynak

Ethereum ağı L2 ile turboya bağlıyor!

Ethereum ağı kendi popülaritesine ayak uydurmada zorlanırken, L2 (ikinci katman) çözümlere giden merkezsiz borsaların sayısı artıyor.

Ethereum işlem ücretleri fiyatları artmaya devam derken, bu durum ağ üzerindeki daha küçük işlemleri de engelliyor. Bu aşamada, daha hızlı ve daha ucuz olan L2 çözümler artıyor. L2 çözümler saniyede binlerce işlem yapabilecek kapasitede.

Merkezsiz borsa LeverJ, 4 hafta önce kalıcı kontratlar başlattıktan sonra trade hacmini hissedilir ölçüde artırdı. Borsa üzerinde 26,600 işlem üzerinden 75 milyon dolarlık trade yapıldı ve yalnız 600 dolar işlem ücreti ödendi.

Her ne kadar bahsedilen işlem rakamları Uniswap gibi DeFi devlerine kıyasla küçük de olsa, L2 çözümlerin benimsenmesini göstermesi açısından oldukça önemli.

Bu arada DeFi protokolü Synthetix’in de Castor adını verdiği L2 stake güncellemesini bu gün gerçekleştirmesi bekleniyor.

Castor, eylül ayından beri devam eden testlerin neticesinde ortaya çıktı.

Gerçek dünya varlıklarının değerlerini takip eden sentetik varlıklar sunan DeFi protokolü Synthetix, L2’yi destekleyen yeni bir SNX bloke kontratına geçiyor. Yeni güncelleme, L1’e yatırılan varlıkların L2’den çekilmesine olanak sağlayan akıllı sözleşmeler de içeriyor.

Synthetix dashbord’a göre, güncellemenin de verdiği destekle, SNX market cap değeri 3,2 milyar dolara çıkarken, SNX fiyatı da %26 oranında artarak, tüm zamanların en yüksek değeri olan 16 dolara ulaştı.

L2 konusunda çalışan bir başka merkezsiz borsa da Loopring. Loopring’in yeni güncellemesi ile Loopring L2 hesabından Ethereum tabanlı herhangi bir L1 hesabına gönderme yapabilirsiniz.

Son zamanlarda L2 tabanlı ağ ve borsaların sayıları hızla artıyor ancak asıl soru, en popüler DEX (Merkezsiz Borsa) olan Uniswap’ın L2 güncellemesini ne zaman yapacağı.

Ethereum işlem fiyatları ortalaması 11 Ocak’ta, rekor seviye olan 16 dolardan biraz aşağı inmiş görünüyor. Ancak 5 doların üzeri hala pek çok kullanıcı tarafından ekonomik olarak pahalı bulunuyor.

Kaynak

Ethereum cüzdanları kabarıklaşıyor!

Ünlü analitik şirketi Glassnode tarafından kısa süre önce yayınlanan bir tweet’e göre, 10.000 veya daha fazla sayıda ETH tutan cüzdan sayısı son bir yılın zirvesine çıktı.

https://twitter.com/glassnodealerts/status/1347774075339485184?s=20

”İçinde 10.000’den fazla Ethereum tutan ETH cüzdan sayısı son bir yılın en yüksek seviyesi olan 1.097’ye ulaştı. Bir önceki zirve 7 Ocak’ta 1.094 ile gözlenmişti.”

Oluşan bu tablo piyasaya yön verebilecek daha fazla balina anlamına gelse de, ETH topluluğu bunu, Ethereum’a olan güvenin giderek arttığı yönünde yorumluyor.

Sıfır olmayan ETH cüzdan sayısı da artıyor!

Ethereum girdiği ETH 2.0 macerasıyla, zengin insanların yanı sıra, orta gelirli insanları da bünyesine çekmeye devam ediyor. Çünkü içinde 10.000 veya daha fazla ETH bulunan cüzdan sayısı artarken, içinde sıfır bakiye olmayan ETH cüzdanları sayısı da artıyor. An itibariyle ETH ekosisteminde sıfır olmayan ETH cüzdanlarının miktarı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda. Bununla birlikte toplam ETH cüzdan sayısı ise 52.076.882 adeti aşmış bulunuyor.

İlgili haber: Ethereum 2.0 rehberi: Ethereum 2.0 hakkında sıkça sorulan sorular

Hem perakende hem de kurumsal ilginin artmasıyla ortaya çıkan bu tablo, kripto paranın geleceğine inananları oldukça heyecanlandırmış görünüyor. Dünyanın en büyük 2. Kripto parası konumunda bulunan Ethereum, bu hafta ulaştığı son 3 yılın en yüksek fiyatıyla beraber, tüm zamanların ATH’sine oldukça yaklaşmış bulunuyor. ETH an itibariyle 1.250 dolar civarından en değiştirirken, Bitcoin ise 41.000 dolar seviyesinde işlem görüyor.

ethereum haber Ethereum'a yatırım yaptı, hayatını kurtardı!

Ethereum ağının yeni sakinleri!

Ethereum blockchain’i dünya bilgisayarı olma misyonu ile kuruldu. Bu misyonuna yönelik ciddi adımlar atmaktadır. Ethereum 2.0 çalışmaları dünya bilgisayarı olma yolunda önemi bir aşama ve bu sayede Ethereum daha hızlı ve güvenli hale gelecektir. Ethereum 2.0 çalışmalarının diğer önemli bir sonucu da Ethereum ağının daha çok akıllı sözleşmeye ev sahipliliği yapmasına olanak sağlayacak olmasıdır.

Ethereum ağı hali hazırda ERC tokenları, DeFi ve DeX platformları, NF-Tokenlar, Stabil coiler başta olmak üzere birçok projeye ev sahipliği yapıyor. Blockchain teknolojisinden faydalanmak isteyen şirketler, Ethereum ağı sayesinde dönüşümlerini gerçekleştiriyorlar. Ülkemizin güzide takımlarından Galatasaray’ın taraftar token’ı olan GAL token da Ethereum blockchain’i üzerinden piyasaya sürüldü.

Lütfen Bkz: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Son günlerde popüler olmaya başlayan diğer alanlardan birisi de blockchain tabanlı bilgisayar oyunları. Bu oyunlardan Sorare, Ethereum blockchain’i ile uyumlu çalışmaktadır. İngiltere Premier Lig’in şampiyon takımı Liverpool, Sorare listesine eklenen son takım oldu. Liverpool da Ethereum blockchain’i üzerinden tokenize oluyor.

https://twitter.com/SorareHQ/status/1346396059640229889

Liverpool oyuncularının taraftar kartları, Ethereum blockchain’i üzerinden tokenize edilecek. Bu dijital kartlar, kripto para gibi alım ve satımı gerçekleştirilebilecek.

Paris merkezli bir proje olan Sorare ağına daha önce önemli Avrupa takımlarından Real Madrid, Bayern Munich, Juventus, Paris Saint-German, Porto ve Zenit gibi takımlar da katılmıştı.

Yukarıda ismi belirtilen futbol takımlarının oyuncularının dijital taraftar kartları, Sorare sistemi üzerinden kredi kartı ile ya da Ethereum transferi ile satın alınabiliyor.

Kaynak

Ethereum rallisi baş döndürdü

Kripto analist Josh Rager, “tarihin en pahalı Ethereum’unu alabiliriz” yorumunda bulundu.

Pazartesi günün sabah saatleri itibariyle, ETH/USD 1160 dolar seviyelerine kadar tırmandı.

Analist ETH’nin 1,250 dolar-1,350 dolar direncine doğru ilerlediği görüşünde.

Bu direnç noktalarının hemen üzerinde ise 1419,96 dolarlık, Ocak 2018 ATH seviyesi bulunuyor.

Rager;

 

Benim için nihai hedef, önümüzdeki yıl 5 bin dolar olması. Ama şimdi hedef 1250-1350 dolar arası.

 

 

Ethereum’u ne tetikledi?

Josh Rager, 1250 dolar direncinden bahsettikten kısa süre sonra, Ethereum volatilitesi kendisini gösterdi. ETH tekrar 1000 doların altında düşmeden önce neredeyse %60’a varan bir artış göstererek, 1168,99 dolara yükseldi.

Bu süreçte, Ethereum market cap değeri, %13,68’lik bir artışla, 119 milyar dolara geldi.

ethereum haber Ethereum'a yatırım yaptı, hayatını kurtardı!
ETH/USD (04.01.2021 Sabah saatleri)

 

 

ethereum haber Ethereum'a yatırım yaptı, hayatını kurtardı!
ETH/USD Coinmarketcap

 

 

Şu noktada Ethereum boğa koşusuna tam olarak neyin neden olduğunu söylemek zor. Fakat pek çok analist, altcoin sezonunun başlangıcı olarak ETH rallisinin yaşandığı görüşünde.

ETH/USD paritesinin yukarı yönlü hareketi, önde gelen altcoinleri de peşinden sürükledi. ETH rallisinin geldiği dönemde, Litecoin LTC %11,50, Chainlink LINK %15, Cardano ADA %21 ve Bitcoin Cash BCH %15 artış gösterdi.

 

Uzun vadede ne olur?

 

Ethereum yükseliş ipuçlarını, arz miktarının azalıp, talep miktarının arttığı bir ortamda zaten vermişti.

Güney Kore merkezli blockchain analist platformu CryptoQuant CEO‘su Ki-Young Ju, Mayıs 2020’den bu yana, kripto para borsalarında ETH rezervleri %20 oranında azalmış durumda dedi. Ju, ETH’lerin merkezsiz borsalara, stake kontratlarına ve şahsi cüzdanlara aktığını belirtti.

 

 

Ethereum, ETHUSD, ETHBTC, ETHUSDT, cryptocurrency

 

 

Satış tarafındaki likidite krizi, BTC piyasasında olduğu gibi, ETH’yi de vurmaya başladı gibi duruyor.

 

 

 

Kaynak

 

 

Ethereum altcoin boğasını başlatıyor!

Ethereum bugün inanılmaz bir yükselişe imza atarak %20 yükselmeyi başardı. Akşam saatlerinde fiyat 922 dolara yükselerek çok büyük bir atılım gerçekleştirmiş oldu. Bu fiyat aynı zamanda Şubat 2018’den bu yana kaydedilen en yüksek ETH değeri.

 

 

Ethereum’un piyasa için çok büyük bir önemi var. ETH altcoinlerin hamisi hükmünde. ETH yükselirse altcoin piyasası yeşile boyanır. Bitcoin yükselişi çoğu zaman altcoinleri ezerken ETH yükselişi tam tersi etki yapar. Bu yüzden ETH fiyatındaki artış piyasanın tam da aradığı şey!

Canlı ETH fiyatı: $ 1,276.79

 

Yukarıda görmüş olduğunuz öngörüye göre 2021 yılı kurumsal sermayenin ETH’yi keşfedeceği yıl olacak. Çünkü bu yapılar artık Bitcoin’i kabullendiler. Portföylerinde BTC’ye yer ayıran büyük yatırım firmaları bir sonraki seçenek olarak ETH’ye yönelecekler. Bu ise talep patlamasına yol açacak.

Kripto piyasasının en sağlam coini

Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasası yükselirken Ethereum da muazzam güç sinyalleri veriyor.

BTC fiyatı 20.000 dolar direncini kırdığında tüm zamanların en yüksek değerlerine doğru yükselmeye başladı. İlk başlarda bir miktar satış baskısı da gören BTC, bunu kırdı ve yükselmeye devam etti.

Orta-vadede kripto piyasasının dayanağı Bitcoin oluyor ve diğer altcoinler gibi ETH fiyatına da rehberlik yapıyor.

Ethereum savunucularına göre, ETH hala kendi ATH’sinin doldukça altında işlem görüyor. Şu an Ethereum üzerinde biriken güç ise 2017’den çok daha fazla.

Bilindiği gibi ETH 2017 sonunda aldığı güçle 2018 Ocak ayında, 1.432,88 dolar ile ATH noktasına ulaşmıştı.

Bir sonraki rallide Ethereum’un çok daha ivmeli hareket etmesi beklenebilir.

 

 

Ethereum kilit dirençleri geçiyor

Ethereum şu anda (Yazının yazıldığında) 647 dolardan işlem görüyor. ETH’nin 24 saatlik artışı, %10,77 civarlarında. Ethereum son bir kaç aydır 620-622 dolar seviyelerinde ciddi dirençlerle karşılaşmıştı. ETH rallide dirençleri kırdı geçti.

Ethereum’un kırılma noktaları, şimdilik, BTC’nin kontrolünde gibi duruyor. BTC’nin takıldığı seviyelerde ETH direnci de oluşabilir.

 

 

ETH en güçlü dönemlerinde

 

Ethereum yatırımcısı bir analist attığı bir tweette, ETH fiyatı her ne kadar en yüksek seviyesinin %50 altında olsa da, coinin 2017’de olduğundan çok daha güçlü konumda olduğunu ifade ediyor.

Analist, 2017 kasım verileriyle ETH’nin kasım ayı sonu verilerini karşılaştırdı.

 

 

ETH ilk olarak 29 Kasım 2017’de, boğa piyasasının son aşamalarında, 500 dolara ulaştı. Şimdilerde, ETH tekrar 500 dolara ulaştı. Ben de 29 Kasım 2017’den beri bazı değerlerin nasıl büyüdüğüne bakmaya karar verdim.

https://twitter.com/sassal0x

 

Image

 

Tablodan da görüleceği üzere, 2017’den bu güne, aktif geliştirici sayısı %900, ETH tutan adresi sayısı %900, DeFi’de tutulan ETH değeri %150,000 oranında artmış görünüyor.

 

Önümüzdeki bir kaç gün, Ethereum’un BTC’nin devam eden rallisine ne yönde tepki vereceğine ışık tutacaktır.

 

 

Canlı Ethereum fiyatı: $ 1,276.79

Canlı Ethereum grafiği – ETH dolar ve Türk Lirası

 

Kaynak

 

 

 

 

Vitalik Buterin uyardı: Daha kullanıcı dostu cüzdanlar şart!

 

Son aylarda kripto para camiasının dilinden düşmeyen isimlerinden biri olan Vitalik Buterin, katıldığı Latin Amerika Bitcoin Konferansı’nda kripto paraların benimsenmesi yönelik bir konuşma yaptı. Vitalik, kripto paraların kitlesel kabulünün önündeki en büyük engellerden birinin kullanıcı dostu olmayan kripto para cüzdanları olduğun belirtirken, topluluğun bu konuda çok daha dikkatli olması gerektiğinin altını çizdi.

ethereum haber Ethereum'a yatırım yaptı, hayatını kurtardı!

Vitalik Buterin:

”Kripto para sektöründe güvenlik alanına fazla önem verilmediğini düşünüyorum. Kripto topluluğu olarak güvenlik meseleleri hakkında daha fazla konuşmalıyız. Özellikle kripto para cüzdanlarına ayrı bir parantez açmalıyız. Mevcut cüzdanlar teknik olmayan kullanıcılar için oldukça güvensiz olduğundan daha kullanıcı dostu cüzdanlara ihtiyacımız var.

Birçok insan, kripto para cüzdanları kendilerine çok yabancı geldiği için bu varlıklardan uzak duruyor. Kullanıcılar daha somut bir şeyler istiyor. Örneğin kredi kartlarında bile sanal kart açıp alışveriş yapma oranı %5’leri geçemiyor. Çünkü insanlar böyle şeyleri kompleks ve karmaşık buluyor.

Bu nedenle çok daha basit ve kullanışlı kripto para cüzdanlarına ihtiyacımız var.”

Buterin ayrıca Ethereum ağındaki ETH 2.0 güncellenmesi hakkında da konuştu.

ethereum haber Ethereum'a yatırım yaptı, hayatını kurtardı!

”ETH 2.0 güncellemesi, Ethereum blok zincirinin kapasitesini arttırarak, daha düşük işlem maliyetleri elde etmemiz için oldukça kilit rol oynuyordu. Uzun zamandır ETH 2.0’ın birinci fazını başlatabilmek için uğraş verdik. Ve en sonunda bunu başardık.

ETH 2.0 Stake sözleşmelerimizde an itibariyle 1 milyondan fazla ETH bulunuyor. Ki bu bizim ilk aşama için ihtiyaç duyduğumuz rakamın oldukça üstünde. Yaptığımız bu güncellemeyle beraber kurumsal yatırımcıların Ethereum odaklı ürünlere olan ilgisinin ciddi oranda artacağına inanıyorum. Wall Street bile artık yatırım portföy çeşitlendirmelerinde, Bitcoin ile beraber bizim adımızı da zikreder oldu. ETH 2.0 güncellemesiyle birlikte yolumuza çok daha emin adımlarla devam ediyoruz.”

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: