1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum’dan öncü sinyal, Bitcoin’i geçti

Ethereum’dan öncü sinyal, Bitcoin’i geçti

Ethereum’dan öncü sinyal, Bitcoin’i geçti
0
profitfarmers_koinmedya

Ethereum pazarın lideri Bitcoin’in ardından en büyük ikinci kripto para konumunda. Ethereum son çıkışı ETH 2,0 ile node sayılarında Bitcoin’i geçti.

Son gelen verilerde Ethereum Bitcoin’in önünde görünüyor

Ethereum 2,0 stakeleri Ethereum nodeların sayısını 11,259’a çıkardı. Bu şekilde Ethereum node sayısı bakımından Bitcoin’i geride bırakmış oldu. Ethereum node sayısı bakımından bu yıl ikinci kez Bitcoin’i geçiyor.

Ethernodes.org verilerine göre Ethereum blockchaininde şu anda 11,259 node işlem görüyor. Bu sayı Bitcoin’de 11,136, böylelikle Ethereum, Bitcoin’i %1 oranında geçmiş durumda.

Ethereum daha önce eylül ayında Bitcoin’i geride bırakmıştı.

ethereum haber Ethereum'dan öncü sinyal, Bitcoin'i geçti
Ethereum’un node sayıları. Ethernodes.org

Ethereum node sayısı, son iki haftada, %50 oranında artış gösterdi. Hatırlanacağı üzere Bir önceki hafta ETH 2.0 için ETH stakeine başlandığı duyurulmuştu.

ethereum haber Ethereum'dan öncü sinyal, Bitcoin'i geçti

Kripto para piyasasında araştırma yapan Etherscan verilerine göre, son 24 saat içerisinde Ethereum blockchaininde 1,2 milyon işlem gerçekleşti. Bu süreçte Bitcoin blockchaininde ise 300,000 işlem yapıldı. Yine son 24 saate Ethereum 3,6 milyon dolar değerinde işlem ücreti üretti, Bitcoin ise 1,4 milyon dolarda kaldı.

Flippenin İndeksine göre, Ethereum göreceli güç endeksinde Bitcoin karşısında, %67,68 oranına yükselmiş görünüyor. Bu şekilde Ethereum son 2 yılın en yüksek değerine ulaşırken, bunda özellikle, yılın üçüncü çeyreğinde yaşanan DeFi patlamasının etkisi oldukça fazla.

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi: Ether tekrar 600 dolar bandında

Flippening Endeksi nedir?

Flippenning indeksi, Ethereum market cap değerinin Bitcoin market cap değerine oranını gösterir.

Etherscan nedir?

Etherscan, önde gelen blockchain analiz platformlarından biridir. Etherscan, araştırmaları ve analitik verileriyle öne çıkıyor.

Kaynak

Etherum 2020 rekoru geldi!

Ethereum fiyatı bugün 2018 yılından beri en yüksek fiyatına ulaştı. Ancak ETH ağı, bu fiyat artışının yanı sıra çok daha popüler bir metrikte zirve yaptı.

İlgili haber: Ethereum 2.0 rehberi: Ethereum 2.0 hakkında sıkça sorulan sorular

Glassnode’dan alınan verilere göre, ETH ağı bu yıl ,2015’deki lansmanından bu yana diğer tüm yıllara göre daha fazla Ethereum adresi düzenledi.

ethereum haber Ethereum'dan öncü sinyal, Bitcoin'i geçti

2020 yılında Ethereum ağına, içerisinde para tutan 14,820,771 yeni hesap dahil oldu. Böylelikle 2019 yılına kadar 34 milyon olan ETH cüzdan sayısı, 2020 yılında 49,6 milyona ulaşarak, insanların Ethereum’a ne derece ilgi gösterdiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Bu hem ETH cüzdan sayısı hem de ETH cüzdan sayısı artış oranı bakımından Ethereum için tam anlamıyla bir rekor oldu.

Yıllara göre ETH adresi artış tablosu

ethereum haber Ethereum'dan öncü sinyal, Bitcoin'i geçti

Böylelikle Ethereum, sıfır olmayan bakiyeye sahip cüzdan sayısı bakımından Bitcoin ile arayı oldukça açtı. ETH Mayıs 2019’da aktif cüzdan sayısı bakımından Bitcoin’i geride bırakmıştı. An itibariyle 49,6 milyon ETH cüzdan adresi bulurken, Bitcoin’e baktığımızda cüzdan adresi sayısı 32,5 milyon olarak karşımıza çıkıyor.

ethereum haber Ethereum'dan öncü sinyal, Bitcoin'i geçti

Tabi ki, her bir ETH adresinin ayrı bir kullanıcıya karşılık gelmediği unutulmamalıdır. ETH adresleri oluşturmak çok kolaydır ve hiçbir kimlik gerektirmez. Ancak bu, önceki yıllara göre çok daha fazla insanın Ethereum kullandığını gösteren bir metric olarak kullanılabilir.

Kripto paraların akın akın pump yaptığı bu dönemde, gösterilen onca ilgiye rağmen henüz ETH’den beklenen patlama gelmedi. Ancak öyle görülüyor ki fitil ateşlendi.

Canlı Ethereum grafiği – ETH, Dolar ve Türk Lirası

Etiketler: