1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin piyasasına balinalar mı hakim?

Bitcoin piyasasına balinalar mı hakim?

Bitcoin piyasasına balinalar mı hakim?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Bitcoin piyasaları balinaların elinde mi? Balinalar hala Bitcoin pazarındalar, ve toplam Bitcoin [BTC] cüzdanlarının % 28’ini elinde tutuyorlar. BitInfoCharts’tan alınan veriler, cüzdanların % 0.000074’ünün tüm Bitcoin’lerin  % 40’ına sahip olduğunu göstermektedir. 

Bitcoin piyasaları balinaların elinde mi?

 

Söz konusu cüzdanlar, aralarında toplamda 5 milyon Bitcoin olmak üzere her biri en az 1000 Bitcoin’e sahip. İlk 3 adresin, yaklaşık 3.4 milyar dolara tekabül eden, toplam 448.218 Bitcoin’i var.  Son rapor, mevcut Bitcoin’lerin yaklaşık  1/3’üne denk gelen 37.5 milyon BTC’ye sahip ‘Bitcoin Balinaları‘ olarak bilinen 1600 yatırımcının olduğunu gösteriyor.

Financial Times‘da yayınlanan bir rapora göre, Chainanalysis verileri, her biri en az 1000 Bitcoin’e sahip BTC cüzdanlarının sayısının 1.600 olduğunu göstermektedir. Bu tanımlanamayan balinalar, BTC pazarının 1 / 3’ünü kontrol ediyor. Chainanalysis baş ekonomisti Philip Gradwell şunları söyledi:

“Bu varlık yoğunlaşması, Bitcoin’in dalgalanma riski altında olduğu anlamına gelmektedir çünkü az sayıdaki insanın hareketleri büyük bir etkiye sahip olacaktır (fiyatlar üzerinde).”

Piyasanın orjinal para birimi ve hakimi olan Bitcoin, geçen yıl yaklaşık 20.000 ile zirvedeyken, bu yıl 9.000 dolara düşerek büyük bir kayıp yaşadı. Basında, 124 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle 7.207 dolar’dan işlem görüyordu.
Ayrıca, Chainalysis’den elde edilen veriler, spekülatörler geçen yıl piyasaya girmeden önce, yatırımcıların piyasadan kazanç elde ettiğini gösteriyor.

Geçen yılın Kasım ayı istatistikleri, uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutulan toplam BTC tutarının, aynı zamanda tüccar olan kısa vadeli yatırımcılarınkinden 3 kat fazla olduğunu gösteriyor. Birçok analiste göre, piyasa “henüz düzenlenmedi” ve büyük oyuncuların piyasa manipülasyonuna girmeye eğilimli olduğuna dair uyarılar var. Ayrıca, tezgah üstü piyasanın da büyük  desteğine sahipler.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: