1. Anasayfa
 2. Koin HaberleriEOS Haberleri
 3. En güncel EOS coin fiyat tahmini (2022-2030)

En güncel EOS coin fiyat tahmini (2022-2030)

En güncel EOS coin fiyat tahmini (2022-2030)
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uzmanlardan ve tahmin sitelerinden derlenen çeşitli EOS coin fiyat tahminine göre, 2022-2023 yılları kripto para için parlak bir yıl olabilir.


En gerçekçi EOS coin fiyat tahmini

EOS 1 Haziran 2018’e kadar ERC20 tokeni tokeniydi. 1 Haziran 2018’de kendi mainnet ağına geçti. Borsalarda listelendiği ilk haftada ise top 10’a giren, beklentilerin oldukça yüksek olduğu bir kripto paraydı.

İlgili: EOS coin nedir? Nasıl alınır? Gelecek vadediyor mu?

En gerçekçi EOS coin fiyat tahmini ve fiyatı etkileyen önemli başlıklar (2022-2025)

“EOS’a yatırım yapmalı mıyım?” sorusunu cevaplayabilmek için fiyatı etkileyecek bütün faktörleri gözden geçirmekte fayda var. Kripto para piyasalarının manipülasyona açık olduğunu hepimiz biliyoruz. Fiyatları olumlu veya olumsuz etkileyebilecek faktöreleri dengeli bir şekilde ele alalım.

EOS coin fiyat tahmini bu kriterlere göre değişebilir!

 • Talep

En önemlisi tabiki EOS tokenlerinin topluluk tarafından talep görmesi ve satın alınmasıdır. İlk token satışı 26 Haziran 2017 de gerçekleşti. Sadece ilk 5 günde, 200 milyon token kullanıcılara satılırken, toplamda 2 milyon token dağıtıldı. Bu talebin ve ilginin devam etmesi büyük ölçüde fiyatı olumlu etkiledi.

 • Finansman

Token satışı gerçekleşirken, aynı anda EOS tokenleri birçok borsada listelenmeye başladı, doğal olarak satın almayı olumlu etkileyecek bir erişilebilirlik ortamı sağlandı. Hızlıca borsada listelenmesi EOS projesinin kitleler tarafından tanınmasına neden oldu. Bu satın alma çılgınlığı aynı zamanda EOS’un gelişimi için gerekli olan finansmanı da kazanmasına neden oldu.

En güncel EOS tahminleri: Dev teknoloi şirketi ile anlaşma
 • Dan Larimer’ın projenin başında olması

EOS kurucusu Dan Larimer, daha önce Steemit ve Bitshares’i kurmuş, kripto para endüstrisinde bilinen, saygı duyulan bir geliştiricidir. Projenin başında bulunması en önemli artılardan biri olarak kabul ediliyor.

 • Platform potansiyeli

EOS platformu, merkezi olmayan uygulamaların, dikey ve yatay ölçeklendirilmesi, kullanıcı ücretlerinin kaldırılması dahil olmak üzere çok çeşitli özellikler ve avantajlar sunmayı amaçlıyor. Platformun potansiyel avantajları saymakla bitmeyecek kadar fazla, dolayısıyla EOS’un hedefini tam olarak ne olduğunu anlamak için Whitepaper‘a bakmanızda fayda var.

 • Aktif topluluk

EOS, çok aktif bir topluluk ve sosyal medya tarafından destekleniyor. Telegram grubunu, Facebook, Twitter veya Steemit sayfalarını incelendiğinde dünyanın her yerinden heyecanlı bir kitlenin EOS’u desteklediğini görebilirsiniz.

 • Ortaklıklar

EOS merkezi olmayan borsa EOSfinexi inşa etmek için Bitfinex ile EOS ortaklık kurmuştur. Projenin amacı kripto para ticaretini daha hızlı daha şeffaf ve güvenilir hale getirmektir.

EOS coin fiyatını olumsuz etkileyecek dezavantajlar neler?

Talep riski, rakipler gibi bazı nedenler, Eos coin fiyatını olumsuz etkileyebiir.

 • Talep Riski

EOS sunmuş olduğu avantajlara rağmen merkezi olmayan uygulamalar için cazibe merkezi olmayı başaramadı. Ve böylece, özellikle geçtiğimiz yıldan bu yana EOS tokenlerine talepte kayda değer bir azalma oldu.

Ancak halihazırda bir çok proje EOS platformu üzerinde tasarlanmaya başladığı için, EOS platformunun talep görmesi tokenlere olan talebi arttıracağından bu konuyla doğrudan ilintilidir.

 • Rakipler
En gerçekçi EOS coin fiyat tahmini ve fiyatı etkileyen önemli başlıklar (2022-2025)

EOS potansiyel bir  “Ethereum katili” olarak görülmesine rağmen, Ethereum (ETH) platformu büyümeye devam etti. Ve Solana (SOL) gibi yeni ve güçlü rakipler ortaya çıktı. Bununla birlikte EOS’un, aynı iddiayla gelen ve Ethereum rakibi olacak birçok proje ile rekabet etmesi gerekiyor.

En gerçekçi EOS coin fiyat tahmini ve fiyatı etkileyen önemli başlıklar (2022-2025)

Burada örnek olarak, DeFi projelerinden bahsedilebilir. Yukarıda paylaşılan infografikten de anlaşılacağı üzere; 202 DeFi projesinden yalnızca 14 tanesi EOS platformunu kullanıyor.

 • Dan Larimer’ın Projeyi Terk Etmesi

EOS’a mesafeli duran bazı yatırımcıların en büyük eleştirilerinden biri, (haklı veya haksız) Dan Larimer’in daha önce kurmuş olduğu projeleri bırakması. Dan Larimer Steemit’i ve Bitshares’i terketmiş olması benzer riskin EOS için de geçerli olduğunu gösteriyor. Bu sadece EOS’un değil, neredeyse bütün kripto paraların temel sorunudur.

EOS coin ne işe yarar?

“EOS, üzerinde merkezsiz uygulamaların oluşturulduğu bir akıllı sözleşmeler platformudur.

EOS coin fiyat tahmini, bu gerekçeler göze alarak yapıldığında, 1,50 dolar ile 5 dolar arasında çeşitli öngörüler ortaya çıkıyor.

2022 EOS coin fiyat tahminleri 

En gerçekçi EOS coin fiyat tahmini ve fiyatı etkileyen önemli başlıklar (2022-2025)

Tradingbeast‘in EOS coin fiyat tahminine göre; yatırımcılar EOS’u hala uygun bir yatırım seçeneği olarak görüyor. Platformun analistlerinin 2022 yıl sonu EOS fiyat tahmini ortalama 1,32 dolar.

Yine aynı tahmin sitesi EOS’un fiyatının 2025’e kadar yaklaşık %90’lık bir artışla 2,32 dolara ulaşacağına inanıyor.

Ayrıca uzun vadede tokeni parlak bir gelecek bekliyor. Makul tahminleri ile popüler bir tahmin sitesi olan Digitalcoin Price 2030 yılına kadar EOS’un 5 dolara yaklaşağını söylüyor. Bu olumlu tahmini ise, EOS platformundaki son gelişmelere ve farklı endüstrilerde artan kabul görmeye bağlanıyor.

Investopedia’nın EOS coin fiyat tahmini:

EOS , geleceği parlak kripto paralardan biri olarak karşımızı çıkıyor. Site, EOS’un birçok kripto paraya göre daha fazla ölçeklenebilirlik sunduğunu ve EOS’un madenciliğinin olmamasını en önemli avantajlarından biri olarak görüyor.

eos coin fiyat tahmini En güncel EOS coin fiyat tahmini (2022-2030)

2022 Eos coin fiyat tahmini nedir?

DijitalCoinPrice analistlerinin 2022 için ortalama fiyat tahmini 3,19 dolar.

2023 Eos coin fiyat tahmini nedir?

3,46 dolar.

2027’te Eos coin ne kadar olabilir?

2027’de EOS’un 5,40 dolar olacağı tahmin ediliyor.

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.