BTC : 62924 ₺ ETH : 1568 ₺ XRP : 1.221 ₺ LTC : 286 ₺ USDT : 6.893 ₺ XLM : 0.4648 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dapps savaşlarında son perde: EOS Knights Tron’a geçiyor

Dapps savaşlarında son perde: EOS Knights Tron’a geçiyor

Dapps savaşlarında son perde: EOS Knights Tron’a geçiyor
0
huobi_koinmedya

Popüler oyun, EOS Knights, bu yılın ilerleyen zaman dilimlerinde TRON’a (TRX) geçiyor. Geliştiricilerin bu yılın başlarında EOS’a geçtiğini gördükten sonra, geçen yılın ‘Ethereum Killer’ı şimdi alıcı tarafta bulunuyor.


TRON, EOS Knights’ın arkasındaki geliştirici firma Biscuit ile ortaklık kurduğunu ve oyunun yeni protokole geçirilmesine yardımcı olacağını açıkladı. TRON’un EOS’dan daha büyük fırsatlar ve gelişmeler sunacağı ayrıca daha güçlü ağ performansı ve daha geniş bir uygulama ekosistemi ortaya koyacağı bildiriliyor.

İlgili haber: Tron ağı 8 yeni merkezsiz uygulama ile şimdi daha güçlü

Rol üstlenme oyunu olan EOS Knights, kullanıcıların bir şövalye yaratmalarına ve oynamalarına olanak tanıyor. Tüm oyun içi eylemler akıllı sözleşmeler kullanıyor. Oyun EOS’da mevcut olan ilk mobil oyun aynı zamanda.

koinmedya_brave

EOS Knights Tron’a geçiyor

Geçişin bir parçası olarak, oyunun adı “Knight Story” olarak değişecek. Güncellenmiş bir sürüm, bu yıl Aralık ayında yayınlanacak. Hem iOS hem de Android cihazlarda mevcut olacak ve hem TRX hem de TRC tabanlı tokenler tarafından desteklenecek.

Ortaklık anlaşmasının bir parçası olarak, TRON, ortak ekosistemler, BitTorrent ve Opera dahil olmak üzere dağıtım ağında Knight Story’yi tanıtacak. Yeni dApp’in yüz milyonlarca oyuncuya ulaşma potansiyeline sahip olacağı bildiriliyor. TRON’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun, “daha önce hiçbir zaman ademi merkeziyetçi/merkezsiz bir oyun olmamıştı” ifadelerini kullanıyor.

EOS yönetişim sorunlarından muzdarip mi?

Haber, en popüler dApp’larından birini kaybedecek olan EOS ekosistemi için bir darbe olacak. Oyun, daha önce günlük aktif kullanıcılar ve işlem hacimleri açısından, dApps istatistik sitesi DappRadar’ın raporlarına göre üst sıralarda yer almıştı.

İlgili haber: En büyük 10 dApps listesine Tron ve EOS damgası – Ethereum kayıp

koinmedya_brave

Karar, devredilen yönetişim modeli ile bazı sistemik problemler yaşayan EOS için zorlu bir aşamada geldi. Her iki protokol de dPoS sistemlerine dayanmasına rağmen, orijinal EOS blok üreticilerinin birçoğu tartışmalı oylama satın alma programları kullandığı iddia edilen kripto borsaları veya operatörleri tarafından desteklenmiş durumda.

EOS daha önce bir dApp diasporasının ucundaydı. Ekipler daha yüksek verim, gelişim yol haritası ve çeşitli ekosisteme dikkat çektiler. AI platformu Effect.AI, bu yıl Şubat ayında NEO’dan geçti; Merkezi olmayan oyun pazarı WAX, Ethereum’dan (ETH) Ağustos ayının başlarında geri taşındı.

İlgili haber: WAX kripto para sürpriz ortaklığa ve önemli güncellemelere hazırlanıyor

Ancak yönetişim modelinin uzun vadeli uygulanabilirliğine bağlı belirsizlik yüzünden projeler başka bir yere taşınmaya biraz daha olumlu bakıyor. Platformlar her zaman birbirlerinin pazar payını korumak ve ele geçirmek için rekabet içerisindeler.

EOS Knight’ın bugün yaptığı hareketin gösterdiği üzere, hiçbir dApp platformu henüz yenilgiyi bildirmiyor. Benimsenme konusunda hala başlangıç aşamasındayız.

Kaynak

Etiketler: