BTC : 83491 ₺ ETH : 2938 ₺ XRP : 1.932 ₺ LTC : 368.4 ₺ USDT : 7.606 ₺ XLM : 0.6059 ₺
  1. Anasayfa
  2. İncelemeCoin
  3. Bu 5 Kripto Para Uyuşturucu Ticareti İçin Üretildi.

Bu 5 Kripto Para Uyuşturucu Ticareti İçin Üretildi.

Bu 5 Kripto Para Uyuşturucu Ticareti İçin Üretildi.
0

Kripto para uyuşturucu ve esrar endüstrisinde,  insanların ihtiyaç duyacağı otları ”uyuşurucu”  daha kolay satın almaları için üretildi. Uyuşturucular bir çok ülkede yasal değil , bu ürünü yasal olarak serbest bırakan ülkelerde bile, finanasal işlemlerde sorunlarla karşılaşılabiliyor.  Uyuşturucu temini için kullanılan kripto para sayısı çok fazla değil. Bazıları yatırım  yapmaya değer ,makul hassasiyetlere sahip değilseniz  tabi.


 Uyuşturucu Ticareti İçin Üretilen Kripto Paralar

PotCoin ( POT )

Bu kripto para uyuşturucu sektörü için üretilen  en eski paradır. Lansmanı 2014 yılında yapıldı. Esrar ve uyuşturucu ihtiyacı olan insanlar bankalar üzerinden ödeme yapamayacağından dolayı, bu sorunu çözmek için üretildi. Esrar  ve uyuşturucun kısmen yasal olduğu Colorado da, bu fırsattan yararlanıp gelir elde etmek üretilmişti. Hedeflerinde, şehirde yer alan marihuana dispanserine bile PotCoin ATM’si kurmak vardı. Eğlence amaçlı esrar kullanımı; Kaliforniya, Nevada ve Massachusetts’te yasal. Ayrıca Kuzey Dakota, Montana, Arkansas ve Florida’nın tıbbi amaçlı esrarı onaylamaları bekleniyor. Yasal olan eyaletlerde bile bankalar  eğlenme amaçlı uyuşturucu parasına bulaşmak istemiyor.

PotCoin 12 Haziran 2017’ye kadar varlığını çok hissettirmedi ve hep gölgede kaldı. Kuzey Kore’de  potcoin.com forması giyen NBA yıldızı Denis Rodman  bir andan PotCoin’in popüler olmasını sağladı ve değerlenmeye başladı.

Bununla birlikte, para birimi 12 Haziran 2017’ye kadar büyük bir damlama yapamadı ve gölgelerde kaldı. Kuzey Kore’de bir potcoin.com forması giyen NBA yıldızı Dennis Rodman’ın bir basın bülteni ve videosu PotCoin’e bir atış yaptı. Rodmark’ın  PotCoin’e sponsor olmasıyla   yıldızı iyice parladı, medyada daha fazla  haber konusu oldu. Coinmarketcap verilerine  göre sadece bir günde% 76 arttı. Mevcut piyasa değeri 31 milyon dolara yaklaştı, Oysa  Şubat 2014’te 81.547 $ market hacmi vardı.. Market sıralamasında 278. sırada yer alıyor. Fiyat  artışına gelince gelince, Şubat 2014’te, bu güne 1 PotCoin, % 3.000’den fazala değer kazandı. Şu anki değeri  0,134294$ olan PotCoin  2014 yılında sadece 0,004625 $ dı.

koinmedya_brave

PotCoin’in  toplam para miktarı (Max Supply),  420 milyon token, bunun 219 milyonu dolaşımda (Circulating Supply)  Geçtiğimiz günlerde masternode seçeneğini aktif etti. PotCoins tutatan yatırımcılarına  yıllık% 5 kâr veriyor. PotCoin’in 40 saniye gibi yüksek bir hızda işlemleri gerçekleştirebiliyor. Bitcoin ise şu anda 20 sn de gerçekleştiriyor.

kripto para uyuşturucu ticareti

CannabisCoin ( CANN ): Bu kripto para uyuşturucu piyasasının en çok kullanılanı

2014’te ortaya çıkan bir başka kripto  para, PotCoin’den sadece birkaç ay sonra üretildi. Proof of Work (İş kanıtı) ve Peer-to-Peer (P2P) (eşler arası)  özelliği olan açık kaynaklı bir blockchain platformuna sahiptir Potcoin gibi sağlık sektöründe ve esrar ve uyuşturucu alışverişinde işlemleri kolaylaştırmayı hedefliyor. Başlangıçta  yatırımcılar arasanda oldukça popülerdi. Fakat yatırımcıları cezbedecek hamleler yapmakta gecikti.

CannabisCoin ilginç bir öneri getiriyor. Kripto para ve uyuşturucuya bir standart getirme arayışında  1 Cannabiscoin’in, 1 gram uyuşturucuya denk geldiği ”CANNdy” adını verdiği modeli oturtmaya çalışıyor.

CannabisCoin’in toplam arzı (Max Supply) 91,8 milyon adet, ve şu an  piyasada (Circulating Supply) 77 milyondan fazla CANN tokeni var. market  değer 4.584.419 Dolar. 

Cannabis CANN coin

DopeCoin ( DOPE )

DopeCoin’in web sayfasında  Şubat 2014’te Adam Howell (Dopey olarakta biliniyor) tarafından geliştirildiği yazıyor.  DopeCoin misyonu şu şekilde açıklıyor, “misyonunum esrar meraklılarına 21’inci yüzyılın modern ve güvenli bir yolunu sunmak ” bunun  haricinde, DopeCoin’in  hizmet verdiği  pazarlar hakkında az şey biliniyor. CannabisCoin ( CANN ) amacı kripto para uyuşturucu alırken güvenli bir yol sağlamak.

Dünyanın dört bir yanındaki esrar işlemleri için İpek Yolu (Silk Road) olma vizyonu ile başlayan DopeCoin’in toplam arzı (Max Supply)  200 mlyon , dolaşımda (Circulating Supply) yaklaşık olarak 117 milyon DopeCoin var,Masternode’ler için zamanda yıllık% 5 faiz geliri veriyor. Paranın marketcap hacmi 7.452.704  milyon dolar ve 562. sırada yer alıyor.

dope coin fiyatı

HempCoin (THC)

HempCoin yukarıda saydığımız kripto paralara göre eğlence amaçlı uyuşturucu parası olmaya çok odaklanmanış. Daha çok  tıbbi amaçlı uyuşturucu  üreten çiftçilere ve sağlık sektörüne odaklanmış. Kripto parayı, uyuşturucu parası olarak anlamışlar gibi bu da 2014 yılında üretilmiş

HempCoin’in web sayfasında ”marihuana üreten çiftçilerle, sağlık endüstrisinin arasındaki işlemlerin daha kolay yapılması” için tasarlandı deniyor. Esrar tarımında ihtiyaç duyulan araç-gereçlerin satın alımında kullanılabileceği iddasını taşıyorlar. HempCoin’in sadece çiftçileri hedeflediği iddası çok inandırıcı değil.

HempCoin, toplam arzı (Max Supply) coinmarketcap’ta yer almıyor. Dolaşımda 230.478.760 THC mevcut.

hempcoin fiyatı yatırımı

CannaCoin (CCN)

CannaCoin, Peer2Peer teknolojisini kullanarak merkezi olmayan bir blockchain üzerinde çalışıyor. CCN, 2014 yılında geliştirildi ancak 370.000 blokta Proof-Of-Stake kullanmaya başladı. Cannacoin, kurucuları kendilerini, “Kenevir üretimi, esrar tohum üretimi, ekstrakt üretimi , vape gibi uyuşturucu ve uyuşturucu araçlarına ilgi duyan, kripto sever bir gurup” olarak tanımlıyorlar.

Ekstrakt :Her bitkinin özünde bir veya birden fazla etken madde vardır. Bu etken maddenin ekstraktsiyon yöntemiyle alınıp insan sağlığına gıda takviyesi olarak sunulacak hale gelmesine EKSTRAKT denir. Vape: Elektronik sigaraya benzeyen tamamen buhar üreten bir içecek .

CannaCoin‘in toplam arzı 91.859.176 CANN, piyasa dolaşımı 77.231.176 cannacoin

 

Makaleyi beğendiyseniz, PAYLAŞMANIZ bizi mutlu eder.

Etiketler: