Home Altcoin Altcoin Haber Ethereum hard forkunu destekleyen kripto borsası sayısı 19’a çıktı

Ethereum hard forkunu destekleyen kripto borsası sayısı 19’a çıktı

Ethereum hard forkunu destekleyen kripto borsası sayısı 19’a çıktı

brave
0

Ethereum’un uzun süredir beklenen, hard forku Constantinople yükseltmesi, çok yakında yolda. Bu haberle birçok kripto para borsası müşterilerine Ethereum hard forkunu destekleyen mesajlar yayınladı.

Başlangıçta, ana Constantinople yükseltmesi Ağustos 2018’de tamamlanacak, daha sonra 2 ay boyunca test edilecek ve Ekim ayında piyasaya sürülecekti.

Ancak, yoğun bir test sürecinden sonra, yükseltme programında birkaç hata (bugs) bulundu ve çatal (fork), Ocak 2019’a kadar ertelendi. Sert çatalın (hard forkun) kesin tarihi henüz doğrulanmadı, ancak çatalın 7080000. blok çıkarıldıktan sonra gerçekleşeceğini biliyoruz.

Tekniklere aşina kaynaklara göre, mevcut ortalama blok süresi yaklaşık 15 saniyedir ve bugün 7080000 bloğa ulaşana kadar devam edeceğimiz 44 061 bloğumuz var. Bu nedenle, hesaplamalar Constantinople hard forkunun 16 Ocak Çarşamba günü gerçekleşeceğine işaret ediyor.

Bakınız: Constantinople hard fork’undan önce Ethereum ralli yaşayabilir

Ethereum hard forkunu destekleyen borsalar

Beklenen sert çatal tarihi göz önüne alındığında, 13 kripto borsası, Ethereum sert çatalını destekleyeceklerini resmen açıkladı.

Desteğini müşterilerine resmen açıklayan ilk borsa  OkEX oldu :

Ethereum (ETH) Constantinople sert çatalını destekleyeceğiz ve 7.080.000 blok yüksekliğinde (14 – 18 Ocak arasında gerçekleşeceği tahmin edilmektedir) tüm OKEx hesaplarının anlık görüntüsünü alacağız.

Desteklerini hızla duyurmak isteyen diğer bir borsa da Huobioldu :

Huobi Global, Ethereum (ETH) Constantinople sert çatalını destekleyecektir. Yükseltme sırasında, herhangi bir airdrop varsa, Huobi Global, airdropları aldıktan sonra bunları kullanıcılara dağıtacaktır. Huobi Global, sert çatalla ilgili her türlü teknik sorunla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. ETH’yi Huobi Global’e yatırmanız önerilir. ”

Ayrıca Londra merkezli kripto borsa devi CEX.IO, Ethereum’un Constantinople sert çatalını desteklemek ve müşterilerinin fonlarını güvende tutmak için gerekli teknik ayarlamaları yaptıklarını açıkladı.

Destek veren diğer borsalar

Yükseltme için desteğini açıklayan diğer borsalar arasında Bittrex, Binance, OKCoin, IDAX, Koinex, BitMart, Cryptopia, BiBox, HotBit, EtherFlyer, BitForex, WazirX, Exodus Cüzdan, Catex, Indodax, TOK ve ABCC bulunmaktadır.

Daha fazla borsa desteği haberi aldıkça bu listeyi güncel tutmaya çalışacağız.

Kaynak

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Ethereum ve Bitcoin Cash’in Yüzde 15 düşmesine sebep olan şey neydi?

Tron (TRX) raporu: Tron’un 2019 sonuna Ethereum’u geçmeyi hedeflediğini yazdı

Bittorent tokeni Tron fiyatlarını etkilemeye başladı- Etki ne kadar sürer?

Bitcoin (BTC)’deki düşüş yatırımcılarını endişelendirdi

Norveçli milyonerin eşi kaçırıldı- fidyeciler 10 milyon dolar değerinde XMR istiyor.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave