1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü yatırımcı, önümüzdeki 9 ay içinde Bitcoin’i %350 yükseltecek katalizörü açıkladı

Ünlü yatırımcı, önümüzdeki 9 ay içinde Bitcoin’i %350 yükseltecek katalizörü açıkladı

Ünlü yatırımcı, önümüzdeki 9 ay içinde Bitcoin’i %350 yükseltecek katalizörü açıkladı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Fundstrat’tan Tom Lee, Bitcoin fiyatının önümüzdeki 9 aylık zaman zarfında yüzde 350’lik bir yükseliş kaydedebileceğini düşünüyor. Bu yükselişe sebep olabilecek katalizörü de açıkladı. Ünlü ismin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.

Ünlü yatırımcı, önümüzdeki 9 ay içinde Bitcoin’i %350 yükseltecek katalizörü açıkladı

Fundstrat Global Advisors’un ortaklarından ünlü yatırımcı Tom Lee, Bitcoin (BTC) fiyatının önümüzdeki aylarda altı haneli bir seviyeye ulaşabileceğini düşünüyor. BTC için dikkat çektiği olay 2024 yılında olması beklenen halving. Bu olaydan önce Bitcoin için 100.000 doların üzerinde bir hedef belirliyor.

Lee, yeni araştırmasında, spot Bitcoin exchange-traded fund (ETF) ürününün onaylanması durumunda BTC’nin büyük bir katalizör göreceğini söylüyor. Ona göre Bitcoin fiyatı bu bu katalizör ile gelecek sene Nisan ayından önce 140.000 dolar ve 180.000 dolar arasında bir seviyeye ulaşabilir.

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin uyarısı! 2022 yılı benzerliğine dikkat çekti

Bu seviyelere ulaşması, Bitcoin’in mevcut değerinden yüzde 380 ile yüzde 516 arasında bir yükseliş demek.

Tom Lee umut dağıttı: 2019’da Bitcoin yeni bir zirve daha yapacak!

Fundstrat yönetici ortağı, paylaştığı bu tahmininin Fundstrat’ın kripto stratejisinden sorumlu başkanı Sean Farrell’in bir spot Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının Bitcoin’e olan günlük talebin beş kat artıracağı tezine dayandığını söylüyor. Tom Lee şöyle açıklıyor:

“Mevcut Bitcoin piyasası bir denge içinde. Günlük 25 milyon dolarlık blok ödülü var ve günlük 25 milyon dolarlık bir talep var.

Artan ETF talebi var. Sean Farrell ilk yılda 25 milyar dolarlık talebin mümkün olduğuna inanıyor. Bu, günlük talepte 100 milyon dolar demek.

Bu da şu anlama geliyor. Günlük talep 125 milyon dolara yükselirken arz ise sadece 25 milyon dolar olacak. Günlük arzın günlük taleple eşleşmesi için zımni denge fiyatının artması gerekiyor. Denge analizi, Nisan 2024 halving (yarılanma) olayından önce fiyatın 140.000 dolar ile 180.000 dolar arasında olabileceğini gösteriyor.”

Son olarak Lee, ABD’de bir spot Bitcoin ETF’nin sonunda onay alması ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor. Çünkü BlackRock’ın bu yöndeki çabaları spot BTC ETF’nin sonunda olabileceğini gösteriyor.

İlgili – Doğru tahminiyle ünlü analist, ‘çılgın’ Bitcoin rallisi için tarih verdi

Kaynak

Etiketler: