1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dev balinaların yüklü miktarda sattığı 2 kripto para ve aldığı coin

Dev balinaların yüklü miktarda sattığı 2 kripto para ve aldığı coin

Dev balinaların yüklü miktarda sattığı 2 kripto para ve aldığı coin
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası zayıflık belirtisi gösterince dev Erhereum balinaları yüklü miktarda satışlara başladı. Sattığı 2 kripto para ile ilgili ayrıntılara bakalım. Tabii satış yapmayan alım yapan balinalar da var.

Dev balinaların yüklü miktarda sattığı 2 kripto para ve aldığı coin

Bir avuç balina, piyasaya milyonlarca dolarlık kripto para dump yaptı. Kripto para piyasasının bu hafta zayıflık belirtileri göstermesi üzerine balinalar yüklü miktarda Wrapped Bitcoin (WBTC) ve Ethereum (ETH) satmaya başladı.

Blockchain hareketlerini izleyen Lookonchain’in sağladığı verilere göre, bir balina 150 Wrapped Bitcoin sattı. Toplam değeri ise 4,36 milyon dolar. WBTC’leri ise coin başına 29.053 dolardan dump yaptı.

Lookonchain başka bir balinaya daha dikkat çekiyor. Bu balina ise 7,32 milyon dolar değerinde 3.967 Ethereum sattı. Bu ETH’leri ise coin aşına 1.846 dolardan elden çıkardı. Üçüncü bir Ethereum balinası ise 13,12 milyon dolar değerinde 7.115 ETH dump yaptı. Coinleri 1.844 dolardan sattı.

İlgili – Ethereum fiyatında oluşan yeni destek ve dirençler: Güncel ETH teknik analizi

WBTC, bir ERC20 tokeni ve Bitcoin (BTC) ile 1:1 oranında destekleniyor. Bu varlık, kullanıcılara Bitcoin’in gücünü ERC20 tokenin özellikleriyle birleştirme imkanı sunmak üzere tasarlandı. Bu sayede kullanıcılar, Bitcoin için akıllı sözleşmeler oluşturabilir ve traderlerin Bitcoin’i borsalar arasında çok daha hızlı bir şekilde hareket ettirmesine olanak tanır.

Dev balinadan aniden 627 milyon dolarlık Bitcoin hareketi: BTC'ler nereye gitti?

Hem Bitcoin hem de Ethereum bu hafta düşüşler yaşadı. Ethereum fiyatı son birkaç günde 1.900 dolar bölgesinden 1.840 dolara kadar düştü. Lider altcoin şu an 1.840 dolar desteği ile 1.860 dolar direnci arasında bir işlem aralığına girdi.

Bitcoin ile aynı değere sahip WBTC ise Pazar günü gördüğü 30.200 dolar bölgesinde 29.000 doların altında dip yapana kadar geriledi. WBTC, piyasa değerine göre en büyük 16. kripto para.

İlgili – Bitcoin fiyatında 29.000 dolar bölgesindeki yeni işlem aralığı: Güncel BTC teknik analizi

Başka bir balina ise Pazartesi günü Binance’e 467.825 Uniswap (UNI) depozit yaptı. Lookonchain’in sağladığı verilere göre, bu coinler için satış fiyatı olarak 5,77 dolar belirledi ve toplam değeri 2,7 milyon dolar.

Bir balinanın alım yaptığı kripto para

Tabii tüm balinalar satış yapmıyor. Yine Lookonchain’in verilerine göre, başka bir balina 5,17 milyon USD Coin (USDC) harcayarak 2.802 Lido Staked Ether (stETH) satın aldı.

İlgili – Lido DAO (LDO) fiyat tahmini 2023-2025 ve gelecek beklentileri

Kaynak