1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Piyasa düşerken değer kazanan 2 kripto para

Piyasa düşerken değer kazanan 2 kripto para

Piyasa düşerken değer kazanan 2 kripto para
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının keskin düşüşler gördüğü son bir haftada TOP 100 arasındaki 2 kripto para yükselişleri ile dikkat çekti. Bu kripto paraların hangileri olduğuna ve yükselişlerin ayrıntılarına bakalım.

Piyasa düşerken değer kazanan 2 kripto para

Lider kripto para Bitcoin (BTC) fiyatı son bir haftada yüzde 12’i aşan bir düşüş yaşadı. Kripto paraların çoğu da bu durumdan etkilendi. Altcoinleri büyük bir kısmında da benzer ve bazen de daha büyük düşüşler var. Mesela, yüksek değerli coinlerden Uniswap ve Pepe yüzde 23-24 oranında düşüş yaşadı.

Düşüşlerin yaşandığı bir ortamda değer kazanan coinler de var. CoinMarketCap’de piyasa değerine göre en büyük 100 coin arasında 2 kripto para yükselişleri ile dikkat çekiyor. Bunlar Akash Network (AKT) ve THORChain (RUNE).

İlgili – Bitcoin fiyatında düşüş ne zaman bitecek? Glassnode analistleri açıkladı

Akash Network (AKT) fiyatı %25 yükseldi

Piyasa değerine göre 91. en büyük kripto para olan Akash Network (AKT) son bir haftada yüzde 25 ve son 24 saatte yüzde 13 oranında değer kazandı. 333 milyon dolara yaklaşan piyasa değerine sahip AKT coin, piyasanın aksi yönde bir hareket izliyor.

Akash Network (AKT), merkezsiz bir bulut bilişim platformu. Akash, kullanıcıların ve işletme sahiplerinin bilgi işlem kaynaklarına erişmesine ve bunları paylaşmasına olanak tanır. Akash, Cosmos blockchain üzerine inşa edilmiştir ve AKT tokeni kullanır. AKT token, Akash Network’te işlem yapma, bilgi işlem kaynakları satın alma ve stake etmek için kullanılıyor.

Piyasa düşerken değer kazanan 2 kripto para Akash Network (AKT)

Akash Network (AKT) fiyat grafiği son 7 gün. Kaynak: CoinMarketCap

THORChain (RUNE) fiyatında % 20 ralli

THORChain (RUNE) fiyatı son bir haftada yüzde 20 yükselirken son 24 saatte yüzde 8 civarında düzeltme yaptı. 573 milyon dolar piyasa değerine sahip RUNE da piyasadaki gidişata meydan okuyan büyük değerli coinlerden biri.

THORChain (RUNE), kullanıcıların farklı blockchainler arasında kripto para birimlerini takas etmelerini sağlayan merkeziyetsiz bir likidite protokolü. RUNE, THORChain protokolünün yerel kripto para birimi. Ayrıntılar için bakınız:

İlgili – Thorchain (RUNE) nedir? Geleceği var mı?