fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. İki aylık kayıplardan sonra Cardano ADA coin için umut doğdu ve gözü bu seviyede
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İki aylık kayıplardan sonra Cardano ADA coin için umut doğdu ve gözü bu seviyede

İki aylık kayıplardan sonra Cardano ADA coin için umut doğdu ve gözü bu seviyede
0

Cardano (ADA) fiyatı son iki ayda sürekli değer kaydetti. Ancak 2 teknik gösterge, kripto paranın dip yaptığını ve yükselemeye başlayabileceğini gösteriyor. Hedef ise kritik bir seviye. ADA/USD teknik analizinin gösterdiği bu önemli gelişmelere bakalım.


Cardano teknik analiz: ADA coin fiyatı ne olur?

Cardano (ADA) fiyatı dokuz hafta art arda düşüş trendi yaşadı. Bu düşüş ADA coinin 2 Eylül’de yeni ATH (tüm zamanların en yüksek değeri) yapmasından sonra geldi. Ancak öyle görünüyor ki işler ADA için düzelmeye başlayabilir. Özellikle teknik veriler boğa bir görünüm ortaya koyuyor.

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Haftalık bazdaki sürekli düşüş aşağıdaki grafikte daha net görünüyor.

Cardano teknik analiz: ADA coin fiyatı ne olur?

ADA-USD haftalık grafikteki düşüş trendi Kaynak: TradingView

İlgili – Cardano ADA fiyat tahmini

Cardano yükselmek için can atıyor

Cardano fiyatı 3.10 dolarda ATH yaptıktan sonra neredeyse yüzde 42 değer kaydetti. Son dip salınımı 1.775 dolarda görüldü. Tüm kripto para piyasası ralli yaparken ADA coin düşüş trendinden kurtulamadı. Tabii bu ADA coin sahipleri için cesaret kırıcı bir durum. Ancak 2 boğa sinyal Cardano fiyatından yana iyiye gidişata işaret ediyor.

Cardano fiyatı dip oluşturma sürecinde ve öyle görünüyor ki yuvarlak dip formasyonu oluşuyor. Buna ek olarak ADA aynı zamanda 3 defa dip seviyesine dokunarak geri dönüşe işaret eden başka bir teknik formasyon oluşturdu. Bu formasyon çoğu zaman çok büyük bir yükseliş trendi ile sonuçlanıyor.

Ayrıca bir de 12 saat grafiğinde 1.73 dolardan 1.87 dolara kadar olan bölgede kısa süre önce oluşan bir talep de var.

Bütün bu göstergeler sonucu analistler kripto paranın bir yükseliş trendi başlatabileceğini düşünüyor. Bu yükseliş yavaş olabilir. Ancak hedefi 3.10 dolardaki ATH seviyesi.

Bunu da belirtmek gerekiyor ki Cardano ADA fiyatını 2.30 dolar ve 2.53 dolarda kritik dirençler bekliyor. Bunları aşabilirse nihai hedefine ulaşabilir.

Cardano teknik analiz: ADA coin fiyatı ne olur?

ADA/USDT 12 saat grafiği

Her ne kadar işler ADA için iyi görünse de 1.73 dolardan başlayan ve 1.87 dolara kadar uzanan talep bölgesinin kırılması ADA için ayı bir görünümün işaret olacak. 1.73 doların altında kapanış ise boğa senaryoyu geçersiz kılar.

Böyle bir gelişme olursa 1.58 dolar destek bölgesine ani bir düşüş için kapı açılır.

Kaynak

Canlı grafik: Cardano ADA – USD – Türk lirası (TRY)

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: