1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano fiyatında büyük tuzağa dikkat! – ADA teknik analizi

Cardano fiyatında büyük tuzağa dikkat! – ADA teknik analizi

Cardano fiyatında büyük tuzağa dikkat! – ADA teknik analizi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano son birkaç haftadır, tüm piyasa ile birlikte büyük bir satış baskısına ve ardından sıkı bir konsolidasyona maruz kaldı. Ancak yakın vadede bu eğilimin tersine döneceğine dair işareler olsa da Cardano fiyatında muhtemel bir tuzağa karşı, yatırımcıların çok dikkatli olması gerekiyor.

Cardano ADA teknik analizi: ADA fiyatı ne olur?

Cardano (ADA) fiyatı, istikrarlı bir destek seviyesinin altında bir konsolidasyon sürecinden geçiyor ve henüz yönünü hangi tarafa çevireceğine dair bir işaret göstermiyor. Mevcut aralıktaki sıkılaşma, ABD piyasalarının bu haftaya yeni bir başlangıç ​​yapmasıyla büyük olasılıkla çözülecek.

Peki Cardano fiyatı için sırada ne var?

Likidite fraktalını gözlemleyerek, Cardano’da al sat yapmak son zamanlarda nispeten kolaydı. 

İlgili: Cardano grafiğinde yine aynı fraktal! ADA rallisi yakın mı?

Bu oluşum aslında, stop loss likiditesinin, daha önce oluşmuş en düşük seviyelerin altında toplanması ile ortaya çıkar. Likidite temizliğinden sonra, ADA bu söz konusu dip seviyenin üzerinde toparlanır ve bir ralli başlatır.

Şu ana kadar, sonuncusu 21 Eylül’de olmak üzere sekiz likidite temizliği gerçekleşti.

Son hamle, Cardano fiyatını 30 Ağustos’tan sonraki en dip seviyelerin altına düşürdü ve 0,425$’da eş dipler oluşturdu. İlk başta, ADA 0,448 dolarlık destek seviyesinin üzerine çıksa da burada kalıcı olmayı başaramadı ve böylece konsolidasyonla birlikte yavaş bir düşüş gerçekleşti.

Ancak ileriye dönük olarak, yatırımcılar 0,425 dolar seviyesinin altında bir likidite temizliği ve ardından bu seviyenin üzerinde hızlı bir toparlanma bekleyebilirler. Bu gelişme, dokuzuncu likidite koşusunu temsil edecek. Bu nedenle yatırımcılar, Cardano fiyatındaki bir sonraki hareketi belirlemek için likidite temizliğinden sonra 0,425 doların üzerinde bir toparlanma bekleyebilirler.

ADA teknik analizi ve 12 Saatlik ADAUSD grafiği

Cardano fiyatında büyük tuzağa dikkat! - ADA teknik analizi

 

İlgili: Ünlü analistin “hayatınızın fırsatı olacak” dediği kripto para!

Eğer bu senaryo gerçekleşirse; bu gelişme 0,505$’a doğru bir yükselişi tetikleyecek ve bu da %17’lik bir yükseliş anlamına gelecek. 

Ancak durum Cardano aleyhine işler ve 0,425 dolardaki eş diplerin toparlanma olmadan kırılması, piyasanın kontrolünün satıcılarda olduğunu gösterecek. Böyle bir durumda, ADA daha fazla düşüş kaydedebilir ve 0,384 dolarlık dip aralığını yeniden test edebilir. Bu da yaklaşık 0,380 dolarlık haftalık destek seviyesine denk geliyor.

 

 

Bu düşüş, mevcut seviyelerden %13’lük bir düşüş oluşturacak ve muhtemelen Cardano fiyatı için aşağı yönlü hareketin burası ile sınırlı kalmasını sağlayacak.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre ADA fiyatı, 0,44 dolardan işlem görüyor.)

İlginizi çekebilir:

 Güncel Cardano haber gündem ve son dakika gelişmeleri

Piyasalar düşerken, bu hafta en çok satın alınan kripto paralar!

 Canlı ADA coin fiyatı: $ 0.452568

 

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: