BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Cardano boğalarının önündeki iki kritik hedef! – ADA teknik analizi
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Cardano boğalarının önündeki iki kritik hedef! – ADA teknik analizi

Cardano boğalarının önündeki iki kritik hedef! – ADA teknik analizi
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano son birkaç haftadır, tüm piyasa ile birlikte büyük bir satış baskısına maruz kaldı. Ancak son dört gün içinde, boğalar bu eğilimi tersine çevirmiş gibi görünüyor. Peki bundan sonra Ada coin yükselir mi?

Cardano (ADA) teknik analizi: ADA fiyatı ne olur?

Bitcoin 20.8 bin dolardan işlem görürken, piyasada genel olarak düşüş baskısı henüz sona ermiş gibi görünmüyor.

Neredeyse tüm kripto paralarda olduğu gibi, Cardano (ADA) da son birkaç haftadır büyük bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı.

Ancak son dört gün içinde, boğalar bu eğilimi tersine çevirmiş gibi görünüyor. Peki alıcılar, böylesine korkunç bir piyasada ADA fiyatını yükseltmeye devam edebilir mi?

1 Saatlik ADAUSD grafiği

Cardano boğalarının önündeki iki kritik hedef! - ADA teknik analizi

İlgili: Cardano Vasil güncellemesine gün sayıyor, işte ayrıntılar

Cardano’nun uzun vadeli zaman dilimlerindeki fiyat görünümü düşüş eğilimine işaret ediyor. Ancak 1 saatlik grafikte de görüldüğü gibi daha düşük bir zaman diliminde yükseliş hareketi gerçekleşebilir. Nitekim son dört gün içinde, fiyat bir dizi higher lows (bir öncekine göre daha düşük dip seviyeler) oluşturdu. Aynı zamanda 0,54 dolara kadar yükseldi.

Dolayısıyla 0,5 dolarlık alan ve 0,54 dolar seviyesi oldukça güçlü dirençleri temsil ediyor. Son birkaç gün içinde 0,52 dolar ve 0,52 doların üzerindeki hareket, ADA için piyasa duyarlılığının pozitife döndüğünü ve yatırımcıların kısa vadede yükseliş beklediğini gösterdi.

Bu yüzden Cardano’nun kısa vadeli bir yükseliş trendine geçmeden önce, bu iki önemli yatay direnci kırması gerekiyor.

Bununla birlikte fiyat 0,54 doların altında bir lower high (bir öncekine göre daha düşük bir zirve) oluşturup 0,47 doların altına düşmeye devam ederse, piyasa duyarlılığı muhtemelen tekrar düşüş moduna dönecek.

Cardano boğalarının önündeki iki kritik hedef! - ADA teknik analizi

Bu arada teknik göstergeler kayda değer bir yükseliş momentumu gösterdi. RSI, son zamanlarda birkaç kez nötr bir bölge olan 50 hattında dirençle karşılaştı ve 70’e doğru keskin bir yükseliş gösterdi. Yazımızı yayına hazırladığımız zamanda ise, RSI bir kez daha 50’nin üzerine tırmanmış gibi görünüyor.

Aynı zamanda OBV de yükselişte. Geçen haftadan bu yana önemli olan iki seviyeyi geçti ve bu da alıcıların bir miktar güç kazandığını gösterdi.

Sonuç olarak; piyasadaki satış baskısı göz önüne alındığında, şimdilik yukarı doğru bir hareket, altcoin için güven vadetmiyor. Bu nedenle alıcıların dikkatli olması gerekir. Ancak 0,54 dolarının üzerindeki bir hareket, ADA’da 0,57 dolara kadar yükselişin önünü açabilir.

Mevcut fiyat hareketi göstergelerle birlikte değerlendirildiğinde, ADA için potansiyel bir yükseliş hareketinin sinyalini veriyor. Fakat yine de, daha uzun zaman diliminde eğilimin düşüş gösterdiği unutulmamalı.

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: