fbpx
BTC : 500578 ₺ ETH : 33356 ₺ XRP : 8.409 ₺ LTC : 1474.4 ₺ USDT : 13.81 ₺ XLM : 2.689 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Güncel Cardano teknik analizi: Cardano’da yükseliş trendi devam edecek mi?

Güncel Cardano teknik analizi: Cardano’da yükseliş trendi devam edecek mi?

Güncel Cardano teknik analizi: Cardano’da yükseliş trendi devam edecek mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

 

Cardano (ADA) bu hafta kazandığı değer kaybından sonra fiyat yükseliş momentumu zayıflamış görünüyor. ADA yükselişe devam edecek mi? Detaylar ve teknik veriler yazımızda.

Cardano ADA teknik analiz: ADA coin fiyatı ne olur?

Cardano, son bir haftada %35 değer kazanarak kötü giden piyasa koşullarından yatırımcılarına can suyu oldu. Cardano, yeni yol haritasını açıkladı ve Alonzo yükseltemesinden sonra 3’üncü aşamaya geçtiğini duyurdu. Bu aşama, ADA fiyatı için önemli bir katalizör oldu.

Güncel Cardano ADA teknik analizi: ADA fiyatında trendin yönünü belirleyecek kritik seviye!

İlgili: Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Alonzo yükseltmesinin ardından 3,10 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan kripto para, bu seviyenin ardından 1,10 dolara kadar geriledi. ADA, şimdi bir toparlanma sürecinde ve son haftada kazandığı değer ile 1,64 dolara kadar yükseldi. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1,55 dolardan işlem görüyor ve yaklaşık 52 milyar dolarlık bir toplam piyasa değerine sahip. Cardano’nun uzun süre durgun gözüken günlük işlem hacmi de canlandı ve son 24 saat içerisinde 5,2 milyar dolara ulaşıldı.

Cardano (ADA) haftalık grafik

Cardano ADA teknik analiz Güncel Cardano teknik analizi: Cardano’da yükseliş trendi devam edecek mi?

ADA’nın teknik verileri incelendiğinde fiyatının güçlü bir direnç noktasına giderken yükseliş momentumunun zayıfladığı görülüyor. Yatırımcılar, ADA’nın başka bir adım atmadan önce bir düzeltme yapmasını bekleyebilir.

Cardano ADA teknik analiz Güncel Cardano teknik analizi: Cardano’da yükseliş trendi devam edecek mi?

Haftalık direnç bariyeri 1,68 dolarda görünüyor. ADA’nın bu momentumla 1,68 dolarlık bariyeri aşması aşması zor olabilir. Düzeltme tarafında 1,46 dolarlık destek noktası belirleyici olacaktır. Bu dayanak tüm satış baskısını ememez ise 1,31 dolara bir çekilme görebiliriz.

İlgili: Cardano (ADA) fiyat tahmini

IntoTheBlock’un Paranın Küresel Girişi/Çıkış (GIOM) modeli Cardano fiyatı için düzeltme tezini destekliyor. Bu endeks, yükseliş trendini devasa yatırımcı kümelerini gösteriyor. Engel 1,71 dolardan 2 dolara kadar uzanıyor. 379,000 adres ortalama 1,87 dolar fiyatla 3,77 milyar ADA satın aldı. Bu alan, teknik açıdan açıklanan direnç engelleriyle örtüşmekte ve düşüş görünümünü teyit etmektedir.

Cardano ADA teknik analiz Güncel Cardano teknik analizi: Cardano’da yükseliş trendi devam edecek mi?

Cardano fiyatı için işler geçici olarak olumsuz görünse de 1,76 dolar üzerinde altı saatlik bir mum çubuğu, satış baskısının bir kısmını hafifletecek ve düşüş tezini geçersiz kılacaktır. 6 Ocak’ta 123.100 olan günlük aktif adreslerin (DAA) 17 Ocak’ta 135.080’e yükselmesi nedeniyle bu senaryonun da gerçekleşmesi olasıdır. Yatırımcılar ADA’nın işlem hacmine oldukça ilgili görünüyor.

Kaynak

Canlı grafik: Cardano ADA – USD – Türk lirası (TRY)

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: