BTC : 62615 ₺ ETH : 1563 ₺ XRP : 1.217 ₺ LTC : 284.3 ₺ USDT : 6.884 ₺ XLM : 0.4605 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinAltcoin Haberleri
  3. Zengo Libra coin için anahtarsız cüzdan oluşturdu

Zengo Libra coin için anahtarsız cüzdan oluşturdu

Zengo Libra coin için anahtarsız cüzdan oluşturdu
0
huobi_koinmedya

Libra destekli cüzdanların Calibra ile rekabet etmesi beklenirken, aslında piyasadan bu kadar hızlı bir cevap beklemiyordu. İsrailli bir girişim olan Zengo Libra coin için anahtarsız cüzdan üretti bile.

ZenGo Libra coin için anahtarsız cüzdan üretti

David Marcus, birçok Libra destekli cüzdanın Calibra ile rekabet etmesi piyasaya çıkmasını beklediğini söylediğinde, aslında bu kadar hızlı bir cevap beklemiyordu.

Yakın bir zamanda anahtarsız, gözetim dışı perakende bir cüzdan piyasaya süren İsrailli bir girişim olan ZenGo, Facebook’un digital parasını duyurmasından sadece iki hafta sonra, Libra’nın ilk gözetim dışı cüzdanı için açık kaynak kodunu yayınladı.

koinmedya_brave

Bu Calibra cüzdanına alternatif olarak üretilen ilk cüzdan. Aynı adı taşıyan bir Facebook yan kuruluşu, Calibra cüzdanı ve Libra para birimi için diğer finansal hizmetleri geliştirecek.

Facebook’un Libra’sından sonra Stellar’ı tutuyor musunuz yoksa sattınız mı?

Şu anda yalnızca Libra test ağında, kullanıcı ara yüzü olmadan kullanılabilen ZenGo’nun ürünü fonlar üzerinde tam bir kullanıcı kontrolü sağlayacaktır. Ek olarak, cüzdan anahtarsız olacak.

Bugün Facebook’ta yayınlanan bir notta Marcus, Libra’nın maruz kaldığı eleştirilere cevap vermeye çalıştı. “Birbiriyle tam çalışabilecek bir dizi göze çarpan gözetlenebilir ve gözetim dışı cüzdan kullanabileceksiniz, yani farklı şirketlerdeki cüzdanlar arasında ödeme yapıp alabilecek veya kendi kendinize işletebileceğiniz bir software cüzdanı kullanabileceksiniz.”

koinmedya_brave

Bir dereceye kadar, ZenGo’nun duyurusu bu iddiayı onaylıyor. Marcus, “Facebook’un Libra Ağı üzerinde hiçbir özel sorumluluğu olmayacak” dedi. Ancak insanların Calibra cüzdanına olumlu cevap vereceğini umuyoruz. ”

 Henüz piyasaya sürülmemiş olsa da, Calibra cüzdanı büyük KYC düzenlemelerine tabi ve Facebook’un özel siparişlerine tabi olmak üzere şifre korumalı olacak.

Libra coin Bitcoin tanıtımına katkı sunarak ralliye hizmet edebilir

Cüzdan, ZenGo’nun mevcut platformuna entegre edilecek ve birden fazla varlık tutabilecek.

Zengo CEO’su Ohayon:

“Libra kodu son derece karmaşık ve iyi belgelenmiş… Elbette sınırlamalar ve bazı bilinmeyen kusurlar var. Daha fazla merkeziyetsizlik ve daha fazla mahremiyet için çaba sarf etmek zorunda kalacaklar. Bunun bu yönde katkıda bulunabileceğine inanıyoruz.” dedi.

Zengo Libra coin için anahtarsız cüzdan üretti bile. Bu durum Libra coin’in kullanımını ne derece artıracak ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz.

Kaynak

 

Etiketler: