1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. DeFi traderlere göre YFI coinin yükselememesinin suçlusu…

DeFi traderlere göre YFI coinin yükselememesinin suçlusu…

DeFi traderlere göre YFI coinin yükselememesinin suçlusu…
0

DeFi traderlere göre YFI coin fiyat çöküşünün suçlusu bir finansal şirket. Yearn Finance (YFI) fiyatının toparlanma girişimleri bu şirket tarafından bastırılıyor.


DeFi traderlere göre YFI coin fiyatında düşüşün suçlusu…

YFI fiyatı hala düşüş trendinde ve birçok yatırımcısı da kripto paranın toparlanmasını Alameda Research’ün baskıladığını düşünüyor.

Yearn Finance (YFI) son iki haftada ciddi oranda düşüş yaşadı. Birçok trader ve kripto topluluğu bu keskin düşüşün suçlusunun Alameda Research ve FTX CEO’su Sam Bankman-Fried olduğunu iddia ediyor.

Son bir ayda DeFi devi Yearn Finance’in yerel kripto parası YFI, 43,970 dolardan 16,360 dolara kadar yüzde 62.7 düştü.

koinmedya_brave

Tabii DeFi tokenlerin çoğunun Eylül’de yüzde 40-60 oranında düştüğünü de hatırlatalım. Bu düşüşler Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının düşmesi sonucu yaşandı. Lider kripto paralar BTC ve ETH’deki düşüş de DeFi token fiyatlarına yansıdı.

İlgili – Yearn Finance YFI coin nedir? YFI nasıl çalışır; nasıl alınır?

DeFi traderlere göre YFI coinin yükselememesinin suçlusu…

YFI/USDT günlük grafiği Kaynak: TradingView.com

Alameda neden YFI coini short yapıyor?

Hafta boyunca çeşitli haberlerde, Alameda Research’ün YFI coin ile ilgili short pozisyon aldığı bilgisi yer almıştı. Alameda, kendisini nicel işlem şirketi olarak tanımlıyor ve en başarılı kripto işlem kuruluşu olarak biliniyor. Kasım 2019’da Bloomberg’in haberine göre, Alameda kripto para piyasası işlem hacminin yüzde 5’ini tek başına gerçekleştirdi. Günlük 1 milyar dolara yakın işlem yaptı.

Sam Bankman-Fried, 11 Ekim’de sosyal medya üzerinden, şirketin YFI short yaptığını doğrulamıştı. Ancak yine de fiyat çöküşüne bunun sebep olmadığını ifade ediyor.

Sam Bankman-Fried, Alameda’nın 200 YFI short pozisyon açtığını doğruluyor. Bu da 16,400 dolar fiyattan yaklaşık 3.28 milyon dolar ediyor. Alameda CEO’suna göre bu miktarda short fiyatı tek başına çökertmeye yetmez.

Sam Bankman-Fried ayrıca Cream üzerinden “ödünç” aldığı YFI’yı da short etmek için kullanmadığını belirtiyor. YFI short pozisyonların çoğunun sebebinin, kendisinin short yapmak için YFI aldığı spekülasyonları üzerine ortaya çıktığını belirtiyor.

YFI yeniden ralli yapar mı?

YFI fiyatı hala düşüş trendinde. Zirveyi 43,966 dolarda görmüştü. Ancak bu düşüşe rağmen sağlam temelleri yok demek değil. Şu an ekip Yearn v2 Vaults çıkarmak üzere çalışıyor. Aktif olunca DeFi kullanıcıları tokenlerini buraya stake yaparak getiri kazanabilirler.

Kaynak

YFI coin nedir?

Yearn Finance YFI coin, DeFi alanında farklı işlevler gören Yearn Finance’ın yönetim tokenidir. Kullanıcılar YFI coin ile, varlıklarını DeFi üzerinde farklı likidite havuzlarına taşıyarak gelir elde edebilirler.

Total
0