1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. YFI Coin gündem: YFI coin dolu dizgin yükseliyor

YFI Coin gündem: YFI coin dolu dizgin yükseliyor

YFI Coin gündem: YFI coin dolu dizgin yükseliyor
0

Yapılan son analizler DeFi sektöründeki büyümenin Yearn.finance (YFI) fiyatını, kısa vadede, 50.000 dolar seviyesine yükseltebileceğini gösteriyor.

YFI fiyatı için yeni hedef belli oldu

Geçtiğimiz hafta sonunda Yearn.finance tokeni YFI, Binance borsası üzerinde, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 43.966 dolara ulaştı.

Bitcoin fiyatı yavaş yavaş kendini toparlarken YFI 9 Eylül’den buyana %100 artış gösterdi. Pek çok analist YFI fiyatı için yeni hedef olarak 50.000 doları gösteriyor.

Son ralliden önce YFI 20.000 dolar üzerinde stable bir görüntü çiziyordu. Bu süreçte, nispeten uzun bir konsolidasyon aşamasından sonra, YFI coşkulu bir ralliye girdi.

koinmedya_brave

Bu süreçte Yearn.finance yeni ürünlerin lansmanlarını da gerçekleştirdi. Bunlardan biri de; StableCredit USD, Economics Design’dan bir analist, Lisa JY Tan, StableCredit USD’nin AaVE kullanan yeni bir teminat sistemi olduğunu açıkladı.

“Tek bir varlık teminatı yerine MakerDAO’nun çoklu teminat modelini kullanabilirsiniz. Teminat olarak istediğiniz varlığı koyabilirsiniz. Aave’nin kredi protokolünü kullanarak, sağladığınız teminatların % 75’ine kadar kredi alabilirsiniz.”

 

Yfi fiyatı için yeni hedef
Yearn.finance (YFI) günlük grafiği kaynak: TradingView

YFI fiyatı neden artıyor

Yearn.finance’ın yVaults ve Yinsure.finance gibi mevcut ürünlerinin yeni ürün lansmanlarıyla bir araya gelmesi, YFI’ye duyulan ilgili artırıyor.

Aslında teknik analistler, YFI 34.650 doları aştığında, yeni bir yükseliş piyasası yapısı kurduğunu söylemişlerdi.

“Benjamin Blunts” takma ismini kullanan bir trader, YFI rallisi öncesi YFI’nin muhtemelen 50.000 $ civarında yeni zirvelere ulaşacağını söylemişti.

“YFI’nin günlük 34.650 doların üzerinde kapatması bence çok önemli, 47 dakika kaldı. Ama yaparsak, sanırım tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağız; sonrası ise 50k [50.000]. Eklemek için daha dip bekledim ama sanırım bu olmayacak.”

Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası’nda tam zamanlı bir trader olan Michael van de Poppe, YFI’nin potansiyel olarak 75.000 dolarlık bir hedefe sahip olabileceği görüşünde. Benzer şekilde, 43.966 dolara yükselmeden önce, van de Poppe muhtemel direnç alanı olarak 50.000 doları belirlemişti.

Traderlar YFI fiyatı için yeni hedef 50.000 dolara ulaşıldığında, 70.000 seviyelerinin zorlanacağı görüşünde. Van de Poppe şöyle diyor:

“YFIUSD’da potansiyel hedef bölgelerin belirlenmesi; trend ve hiper coinler gerçekten iyi gidiyor. Her zamanki gibi, güçlü şekilde geri sıçrıyorlar. 75.000 USD hedefi mümkün mü?”

Yfi fiyatı için yeni hedef 2
YFI için kilit seviye. Kaynak: Michael van de Poppe

Coinbase duyurusundan sonra momentum güçlendi

Coinbase, 11 Eylül’de Coinbase Pro’da YFI’yi listeleyeceğini ve kullanıcıların 14 Eylül’e kadar YFI ticareti yapmalarına izin vereceğini duyurdu. Borsa, protokolü şu şekilde tanımladı:

“Yearn.finance (YFI), merkezsiz bir DeFi platformudur. Platform, sağlayıcıların fonlarını dYdX, Aave ve Compound gibi platformlar arasında hareket ettirerek toplu likidite ve otomatik pazarlama yapımı gibi bir dizi işlevi gerçekleştirmeyi amaçlar.”

Söz konusu listelemenin hemen ardından YFI fiyatı % 20 arttı ve 40.000 dolar seviyelerine ulaştı.

Coinbase’de listelenen varlıklar genellikle listelemeden önce pompalanır, ardından kısa bir süre sonra terk edilir. Bu fenomenin YFI ile ortaya çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil.

İlgili: Uzman yorumu: DeFi coin fırsatı 10 yılda bir gelir

İlgili: Uzmanı hedef gösterdi: “Bitcoin 2013 öncesinde ne ise bu projeler de şimdi odur!”

 

Kaynak

Daha fazlası için tıklayın