fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yearn Finance YFI coin nedir? nasıl alınır?

Yearn Finance YFI coin nedir? nasıl alınır?

Yearn Finance YFI coin nedir? nasıl alınır?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yearn Finance YFI coin, DeFi alanında işlev gören Yearn Finance’ın yönetim tokenidir. Kullanıcılar YFI coin ile, varlıklarını DeFi üzerinde farklı likidite havuzlarına taşıyarak gelir elde edebilirler.

Yearn Finance

Yearn Finance nedir?

Yearn Finance, DeFi platformu üzerinde, karmaşık DeFi kullanımını, özellikle yeni kullanıcılar için, basitleştiren bir arayüz. Yearn Finance sistemi, bulunduğunuz projeden kazanacağınız geliri, işlem ücretlerini otomatik hesaplıyor.

YFI tokeni ile varlıklarınızı farklı likidite havuzlarına da taşıyabilirsiniz.

koinmedya_paradex

Yearn finance, merkezsiz ekosistemde Aavei Compound, Dydx ve Fulcrum gibi token kredilerinizi optimize etmek için kullanılabilir. Yearn Finance ile varlıklarınız en çok kar getirecek şekilde otomatik olarak yer değiştirilir.

Sosyal Medyada Yearin Finance

yearn finance Yearn Finance YFI coin nedir? nasıl alınır?

Yearn.Finance’ın Twitter’da 93 binden fazla takipçisi var. Bu rakamın oldukça yüksek bir değer olduğunu söyleyelim. Protokolün resmi Telegram adresinde ise 15 binden fazla kullanıcı var. Bu da oldukça yüksek bir rakam. YearnFinance’ın telegram grubuna katılarak, protokolle ilgili gelişmeleri anında öğrenebilirsiniz.

“koinmedya_binance”

Yearn Finance YFI coin nedir?

YFI coini Yearn Finance ekosistemi yönetim yetkisi veren ERC-20 tokenidir. Yearn Finance protokolü YFI coini likidite sağlayıcılarına (SLPs) dağıtır. Aave, Compound, Dydx, ve Fulcrum gibi Likidite havuzları YFI coini değişim aracı olarak değil oylama için kullanırlar.

Yearn Finance’ın geliştiricisi Andre Cronje YFI coinin değersiz olduğu ve borsalarda işlem görmemesi gerektiği konusunda çok  açıklamasına rastlamak mümkün. Fakat yatırımcılar yine de YFI coine yatırım yapmayı tercih etti ve sonuç; YFI coin şu an en değerli kripto para konumunda.

koinmedya_brave
yearn finance yfi coin nedir

Andre Cronje’ye göre YFİ coinin en büyük destekçileri YFI coin alanlar değil Yearn finance protokolü kullanıcılarıdır. Cronje YFI coini satın almak yerine protokolü kullanarak kazanmayı her zaman tavsiye ediyor.

YFI coini şu an Binance ve Uniswap üzerinden almak mümkün. 

YFI coin nedir? Belki video yardımcı olabilir.

YFI nasıl yapılır? YFI nasıl kazanılır?

Şu anda YFI coin kazanmanın 3 ana yolu var.

  • Balancer Protokol içerisinde %98 DAI-%2 YFI olan bir karışım yatırılır. Buradan BAL tokeni elde edilir. BAL token, YGov’a yatırılır ve YFI coin çekilir.
  • Yearn Finance içerisine stable coin yatırılır. Yatırdığınız coin değeri kadar alacağınız tokenleri YFI coin ile değiştirebilirsiniz.
  • Balancer borsasına YFI ve uCRV karışımı yatırırsınız. Bu karışımı BPT tokeni almak için kullanır, Bu tokenleri YGov’a yatırarak YFI token elde edebilirsiniz.

YFI coin nasıl saklanır?

YFI coin nasıl saklanır?

Yearn Finance YFI coini Ethereum üzerinde yapılşmış genel bir ERC-20 tokendir. Buna göre cüzdanlarda saklanabilir. Cüzdanların Ethereum platformunu desteklemesi yeterli. Bu cüzdanlar arasında; Keepkey, Ledger ya da Trezor’u saymak mümkün.
Eğer YFI coininizi yazılımlara arasında dolaştırmak istiyorsanız o zaman da; Coinomi (mobile), Exodus Wallet, ya da Atomic Wallet tercih edilebilir.

yfi coin nedir

YFI coin nereden alınır?

  • REN desteği olan bir kripto borsası bulabilirsiniz. Hiç şüphesiz bunların en popüleri Binance.
  • Binance’ta bir hesap açın ve para yatırın.
  • YFI pazarında araştırma yapın ve uygun bir kripto coin ile YFI takas edin. Yani YFI/BTC pazarı size uygun geldiyse elinize BTC olması gerekir.
  • Şu anda merkezsiz borsalar en uygun YFI coin alım noktaları gibi duruyor.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır?

Rakamlarla Yearn Finance YFI coin

Fiyat39,112.41 USD
Market cap1,432,880,862 USD
Dolaşımdaki arz36,635 YFI
Toplam arz36,635 YFI
Rakamlar yazının yazıldığı ana aittir. Coinmarketcap

İlgili: YFI Coin gündem: YFI coin dolu dizgin yükseliyor

Geliştiricisi Andre Cronje’nin de ifade ettiği gibi YFI coin “değersiz” ve “arz tokeni” olma özelliği taşır. Projeyi tek başına hayata geçiren Cronje, YFI coin’in bir oy kullanma tokeni olarak işlem görmesini ve bu nedenle de değerinin sıfır olmasını hedefliyordu. Ancak gelinen noktada bazı analizlerde YFI coin değerinin 100.000$’a kadar çıkabileceği tahminlerine rastlamak da mümkün.

Kaynak

YFI coini kim geliştirdi?

Yearn finance YFI coinin geliştirici Andre Cronje‘dir.

YFI coin nereden alınır?

REN desteği olan bir kripto borsası bulabilirsiniz. Hiç şüphesiz bunların en popüleri Binance.
Binance’ta bir hesap açın ve para yatırın.
YFI pazarında araştırma yapın ve uygun bir kripto coin ile YFI takas edin. Yani YFI/BTC pazarı size uygun geldiyse elinize BTC olması gerekir.
Şu anda merkezsiz borsalar en uygun YFI coin alım noktaları gibi duruyor.

YFI coin nasıl saklanır?

ERC-20 tokeni olan YFI Ethereum destekleyen, Keepkey, Ledger ya da Trezor gibi cüzdanlarda saklanabilir. Online cüzdan tercih edenler ise Coinomi (mobile), Exodus Wallet, ya da Atomic Wallet kullanabilir.

Yearn Finance güvenli mi?

Cointobuy.io sitesine göre Yearn finance’ın güvenlik notu 10 üzerinden 5.5.

YFI coin neden bu kadar pahalı?

Diğer coinlerle kıyaslandığında YFI coinin fiyatının son derece pahalı olduğu açık. Ancak YFI coini pahalı yapan, YFI coin arzının çok kısıtlı olması. YFI toplam arzı sadece 30.000 olarak belirlenmiş durumda.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.