1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yearn Finance YFI coin nedir? YFI nasıl çalışır, nasıl alınır?

Yearn Finance YFI coin nedir? YFI nasıl çalışır, nasıl alınır?

Yearn Finance YFI coin nedir? YFI nasıl çalışır, nasıl alınır?
0

Yearn Finance YFI coin, DeFi alanında işlev gören Yearn Finance’ın yönetim tokenidir. Kullanıcılar YFI coin ile, varlıklarını DeFi üzerinde farklı likidite havuzlarına taşıyarak gelir elde edebilirler.

Yearn Finance YFI coin nedir?

YFI coini Yearn Finance ekosistemi yönetim yetkisi veren ERC-20 tokenidir. Yearn Finance protokolü YFI coini likidite sağlayıcılarına (SLPs) dağıtır. Aave, Compound, Dydx, ve Fulcrum gibi Likidite havuzları YFI coini değişim aracı olarak değil oylama için kullanırlar.

Yearn Finance’ın geliştiricisi Andre Cronje YFI coinin değersiz olduğu ve borsalarda işlem görmemesi gerektiği konusunda çok  açıklamasına rastlamak mümkün. Fakat yatırımcılar yine de YFI coine yatırım yapmayı tercih etti ve sonuç; YFI coin şu an en değerli kripto para konumunda.

koinmedya_brave

yearn finance yfi coin nedir

Andre Cronje’ye göre YFİ coinin en büyük destekçileri YFI coin alanlar değil Yearn finance protokolü kullanıcılarıdır. Cronje YFI coini satın almak yerine protokolü kullanarak kazanmayı her zaman tavsiye ediyor.

YFI coini şu an Binance ve Uniswap üzerinden almak mümkün. 

YFI coin nedir? Belki video yardımcı olabilir.

 

YFI nasıl yapılır? YFI nasıl kazanılır?

Şu anda YFI coin kazanmanın 3 ana yolu var.

  • Balancer Protokol içerisinde %98 DAI-%2 YFI olan bir karışım yatırılır. Buradan BAL tokeni elde edilir. BAL token, YGov’a yatırılır ve YFI coin çekilir.
  • Yearn Finance içerisine stable coin yatırılır. Yatırdığınız coin değeri kadar alacağınız tokenleri YFI coin ile değiştirebilirsiniz.
  • Balancer borsasına YFI ve uCRV karışımı yatırırsınız. Bu karışımı BPT tokeni almak için kullanır, Bu tokenleri YGov’a yatırarak YFI token elde edebilirsiniz.

YFI coin nasıl saklanır?

Yearn Finance YFI coini Ethereum üzerinde yapılşmış genel bir ERC-20 tokendir. Buna göre cüzdanlarda saklanabilir. Cüzdanların Ethereum platformunu desteklemesi yeterli. Bu cüzdanlar arasında; Keepkey, Ledger ya da Trezor’u saymak mümkün.

Eğer YFI coininizi yazılımlara arasında dolaştırmak istiyorsanız o zaman da; Coinomi (mobile), Exodus Wallet, ya da Atomic Wallet tercih edilebilir.

yfi coin nedir

YFI coin nereden alınır?

  • REN desteği olan bir kripto borsası bulabilirsiniz. Hiç şüphesiz bunların en popüleri Binance.
  • Binance’ta bir hesap açın ve para yatırın.
  • YFI pazarında araştırma yapın ve uygun bir kripto coin ile YFI takas edin. Yani YFI/BTC pazarı size uygun geldiyse elinize BTC olması gerekir.
  • Şu anda merkezsiz borsalar en uygun YFI coin alım noktaları gibi duruyor.

YFI coin fiyat analizi

Her ne kadar geliştiricisi hiç bir değeri yok dese de, YFI coin beklentilerin çok ötesine geçti ve son iki ay içerisinde %3500’e varan artış göstererek, adeta kripto dünyasının yeni kralı oldu. YFI coin, 2020 Temmuz ayı ortalarında 1000 doların altında iken, ağustos ayı içerisinde 40.000 dolar seviyelerine yükseldi. Bu ani yükseliş geçici oldu ancak YFI, 31000 dolar bandında yerini buldu. YFI’nin 1000$’dan 40.000$’a ani yükselişi onu TradingView menüsüne de sokmaya yetti. YFI coin Eylül ayını çalkantılı geçirdi ve ayı 22.000$ seviyelerinden kapadı. 

İlgili: YFI Coin gündem: YFI coin dolu dizgin yükseliyor

Geliştiricisi Andre Cronje’nin de ifade ettiği gibi YFI coin “değersiz” ve “arz tokeni” olma özelliği taşır. Projeyi tek başına hayata geçiren Cronje, YFI coin’in bir oy kullanma tokeni olarak işlem görmesini ve bu nedenle de değerinin sıfır olmasını hedefliyordu. Ancak gelinen noktada bazı analizlerde YFI coin değerinin 100.000$’a kadar çıkabileceği tahminlerine rastlamak da mümkün.

Kaynak

Yearn Finance YFI teknik analiz, yorum, grafik, beklentiler

Daha fazlası için tıklayın

YFI coini kim geliştirdi?

Andre Cronje geliştirdi.

Yearn Finance nedir?

Yearn Finance DeFi platformu üzerinde, karmaşık DeFi kullanımını, özellikle yeni kullanıcılar için basitleştiren bir arayüz. Yearn Finance sistemi, bulunduğunuz projeden kazanacağınız geliri, işlem ücretlerini otomatik hesaplıyor. YFI tokeni ile varlıklarınızı farklı likidite havuzlarına da taşıyabilirsiniz.

YFI coin nereden alınır?

REN desteği olan bir kripto borsası bulabilirsiniz. Hiç şüphesiz bunların en popüleri Binance.
Binance’ta bir hesap açın ve para yatırın.
YFI pazarında araştırma yapın ve uygun bir kripto coin ile YFI takas edin. Yani YFI/BTC pazarı size uygun geldiyse elinize BTC olması gerekir.
Şu anda merkezsiz borsalar en uygun YFI coin alım noktaları gibi duruyor.

YFI coin nasıl saklanır?

ERC-20 tokeni olan YFI Ethereum destekleyen, Keepkey, Ledger ya da Trezor gibi cüzdanlarda saklanabilir. Online cüzdan tercih edenler ise Coinomi (mobile), Exodus Wallet, ya da Atomic Wallet kullanabilir.