1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yearn Finance YFI coin nedir? nasıl alınır?

Yearn Finance YFI coin nedir? nasıl alınır?

Yearn Finance YFI coin nedir? nasıl alınır?
0
“sportsbet”

Yearn Finance YFI coin, DeFi alanında işlev gören Yearn Finance’ın yönetim tokenidir. Kullanıcılar YFI coin ile, varlıklarını DeFi üzerinde farklı likidite havuzlarına taşıyarak gelir elde edebilirler.

Yearn Finance

Yearn Finance nedir?

Yearn Finance, DeFi platformu üzerinde, karmaşık DeFi kullanımını, özellikle yeni kullanıcılar için, basitleştiren bir arayüz. Yearn Finance sistemi, bulunduğunuz projeden kazanacağınız geliri, işlem ücretlerini otomatik hesaplıyor.

koinmedya_telegram

YFI tokeni ile varlıklarınızı farklı likidite havuzlarına da taşıyabilirsiniz.

Yearn finance, merkezsiz ekosistemde Aavei Compound, Dydx ve Fulcrum gibi token kredilerinizi optimize etmek için kullanılabilir. Yearn Finance ile varlıklarınız en çok kar getirecek şekilde otomatik olarak yer değiştirilir.

koinmedya_brave

Yearn Finance YFI coin nedir?

YFI coini Yearn Finance ekosistemi yönetim yetkisi veren ERC-20 tokenidir. Yearn Finance protokolü YFI coini likidite sağlayıcılarına (SLPs) dağıtır. Aave, Compound, Dydx, ve Fulcrum gibi Likidite havuzları YFI coini değişim aracı olarak değil oylama için kullanırlar.

Yearn Finance’ın geliştiricisi Andre Cronje YFI coinin değersiz olduğu ve borsalarda işlem görmemesi gerektiği konusunda çok  açıklamasına rastlamak mümkün. Fakat yatırımcılar yine de YFI coine yatırım yapmayı tercih etti ve sonuç; YFI coin şu an en değerli kripto para konumunda.

yearn finance yfi coin nedir

Andre Cronje’ye göre YFİ coinin en büyük destekçileri YFI coin alanlar değil Yearn finance protokolü kullanıcılarıdır. Cronje YFI coini satın almak yerine protokolü kullanarak kazanmayı her zaman tavsiye ediyor.

YFI coini şu an Binance ve Uniswap üzerinden almak mümkün. 

YFI coin nedir? Belki video yardımcı olabilir.

YFI nasıl yapılır? YFI nasıl kazanılır?

Şu anda YFI coin kazanmanın 3 ana yolu var.

  • Balancer Protokol içerisinde %98 DAI-%2 YFI olan bir karışım yatırılır. Buradan BAL tokeni elde edilir. BAL token, YGov’a yatırılır ve YFI coin çekilir.
  • Yearn Finance içerisine stable coin yatırılır. Yatırdığınız coin değeri kadar alacağınız tokenleri YFI coin ile değiştirebilirsiniz.
  • Balancer borsasına YFI ve uCRV karışımı yatırırsınız. Bu karışımı BPT tokeni almak için kullanır, Bu tokenleri YGov’a yatırarak YFI token elde edebilirsiniz.

YFI coin nasıl saklanır?

YFI coin nasıl saklanır?

Yearn Finance YFI coini Ethereum üzerinde yapılşmış genel bir ERC-20 tokendir. Buna göre cüzdanlarda saklanabilir. Cüzdanların Ethereum platformunu desteklemesi yeterli. Bu cüzdanlar arasında; Keepkey, Ledger ya da Trezor’u saymak mümkün.
Eğer YFI coininizi yazılımlara arasında dolaştırmak istiyorsanız o zaman da; Coinomi (mobile), Exodus Wallet, ya da Atomic Wallet tercih edilebilir.

yfi coin nedir

YFI coin nereden alınır?

  • REN desteği olan bir kripto borsası bulabilirsiniz. Hiç şüphesiz bunların en popüleri Binance.
  • Binance’ta bir hesap açın ve para yatırın.
  • YFI pazarında araştırma yapın ve uygun bir kripto coin ile YFI takas edin. Yani YFI/BTC pazarı size uygun geldiyse elinize BTC olması gerekir.
  • Şu anda merkezsiz borsalar en uygun YFI coin alım noktaları gibi duruyor.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır?

YFI coin fiyat grafiği 2021

yearn finance Yearn Finance YFI coin nedir? nasıl alınır?
YFI/USD Tradingview

Yearn Finance YFI coin 2021 yılına 22653 dolar seviyesinden giriş yaptı. Arından kısa bir düşüş yaşayan YFI coin, 20472 dolara kadar geriledi.

Ardından yükselişe geçen Yearn finance, 7 Ocak’ta grafikte görülen sıçramayı gerçekleştirdi. Ardarda gelen 5 yeşil mumla YFI coin fiyatı, 40002 dolar seviyesine kadar çıktı.

YFI coin 2021 yılının ikinci haftasına bir düzeltme ile başladı. YFI fiyatı, son bir haftadır, 28071-34477 dolar seviyeleri arasında gidip geliyor.

Canlı YFI coin fiyatı: $ 31,216.00

YFI coin fiyat grafiği 2020

yearn finance Yearn Finance YFI coin nedir? nasıl alınır?
YFI/USD 2020 grafiği Tradingview

Her ne kadar geliştiricisi hiç bir değeri yok dese de, YFI coin beklentilerin çok ötesine geçti ve son iki ay içerisinde %3500’e varan artış göstererek, adeta kripto dünyasının yeni kralı oldu. YFI coin, 2020 Temmuz ayı ortalarında 1000 doların altında iken, ağustos ayı içerisinde 40.000 dolar seviyelerine yükseldi. Bu ani yükseliş geçici oldu ancak YFI, 31000 dolar bandında yerini buldu. YFI’nin 1000$’dan 40.000$’a ani yükselişi onu TradingView menüsüne de sokmaya yetti. YFI coin Eylül ayını çalkantılı geçirdi ve ayı 22.000$ seviyelerinden kapadı. 

Düşüş trendini ekim ayında sürdüren YFI, 5 Kasım’da 7599 doları gördü. Ardından Kasım yükseliş trendine giren YFI, kasım ayını 28360 dolar seviyelerinden kapadı.

YFI aralık ayına yükselişle başladı. Ayın başında 31550 dolar seviyesine kadar çıkan YFI daha sonra, BTC hareketine de bağlı olarak, önce 22169 dolar seviyesine indi sonra tekrar bir yükseliş hamlesiyle, 28923 dolara kadar tırmandı.

Rakamlarla Yearn Finance YFI coin

Fiyat32.302,60 USD
Market cap982.663.861 USD
Dolaşımdaki arz29.969 YFI
Toplam arz30.000 YFI
Rakamlar yazının yazıldığı ana aittir. Coinmarketcap

İlgili: YFI Coin gündem: YFI coin dolu dizgin yükseliyor

Geliştiricisi Andre Cronje’nin de ifade ettiği gibi YFI coin “değersiz” ve “arz tokeni” olma özelliği taşır. Projeyi tek başına hayata geçiren Cronje, YFI coin’in bir oy kullanma tokeni olarak işlem görmesini ve bu nedenle de değerinin sıfır olmasını hedefliyordu. Ancak gelinen noktada bazı analizlerde YFI coin değerinin 100.000$’a kadar çıkabileceği tahminlerine rastlamak da mümkün.

Kaynak

YFI coini kim geliştirdi?

Yearn finance YFI coinin geliştirici Andre Cronje‘dir.

YFI coin nereden alınır?

REN desteği olan bir kripto borsası bulabilirsiniz. Hiç şüphesiz bunların en popüleri Binance.
Binance’ta bir hesap açın ve para yatırın.
YFI pazarında araştırma yapın ve uygun bir kripto coin ile YFI takas edin. Yani YFI/BTC pazarı size uygun geldiyse elinize BTC olması gerekir.
Şu anda merkezsiz borsalar en uygun YFI coin alım noktaları gibi duruyor.

YFI coin nasıl saklanır?

ERC-20 tokeni olan YFI Ethereum destekleyen, Keepkey, Ledger ya da Trezor gibi cüzdanlarda saklanabilir. Online cüzdan tercih edenler ise Coinomi (mobile), Exodus Wallet, ya da Atomic Wallet kullanabilir.

Yearn Finance güvenli mi?

Cointobuy.io sitesine göre Yearn finance’ın güvenlik notu 10 üzerinden 5.5.

YFI coin neden bu kadar pahalı?

Diğer coinlerle kıyaslandığında YFI coinin fiyatının son derece pahalı olduğu açık. Ancak YFI coini pahalı yapan, YFI coin arzının çok kısıtlı olması. YFI toplam arzı sadece 30.000 olarak belirlenmiş durumda.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.