1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Yearn Finance YFI teknik analiz, yorum, grafik, beklentiler

Yearn Finance YFI teknik analiz, yorum, grafik, beklentiler

Yearn Finance YFI teknik analiz, yorum, grafik, beklentiler
0
profitfarmers_koinmedya

Geliştiricisi Andre Cronje’nin de ifade ettiği gibi Yearn Finance YFI coin “değersiz” ve “arz tokeni” olma özelliği taşır. Projeyi tek başına hayata geçiren Cronje, YFI coin’in bir oy kullanma tokeni olarak işlem görmesini ve bu nedenle de değerinin sıfır olmasını hedefliyordu. Ancak gelinen noktada YFI coin değerinin 100.000$’a kadar çıkabileceği tahminlerine rastlamak dahi mümkün.

19 Ekim Yearn Finance YFI teknik analiz

Yearn Finance YFI teknik analiz
Yearn Finance YFI

Yearn Finance YFI hiç şüphesiz, başlangıcından bugüne kadar DeFi alanının en popüler tokeni olarak kaşımızda çıkıyor. Token popülaritesini, küçük bir zaman aralığında yakaladığı inanılmaz yükselişle sağlamıştı. Ancak YFI token 40.000 dolar zirvesinden sonra 12.500 dolara kadar düşerek yatırımcısını üzdü. Coin, şu anda 15.000 dolar seviyelerinde ve düzeltme aşamasında denilebilir.

YFI token, son 24 saatte %4’e yakın artış göstererek (yazının yazıldığında) 14.760 dolar seviyesine ulaştı. Tokenin 24 saatlik işlem hacmi de, son bir kaç güne nazaran önemli bir artış göstererek (yazının yazıldığında) 2.4 milyar doları aşmış durumda.

YFI token üzerindeki satış baskısının azaldığını gözlemlemek mümkün. Önümüzdeki kısa sürede fiyat artışı beklemek yanlış olamayacaktır.

Bu üç token dışında MKR ve UMA coinlerde de bir artış gözlendiğini söylememiz gerekir. UMA ve MKR tokenleri sırasıyla %15.16 ve %2.07 arttı.

Son olarak, DeFi alanının Market Cap değerinin son 24 saatte 12.36 milyar dolarlık bir sıçrayışka yaklaşık %10.43 arttığını söyleyelim.

İlgili: Yearn Finance YFI coin nedir? YFI nasıl çalışır, nasıl alınır?

Kaynak

Yearn Finance YFI teknik analiz, Eylül

yearn finance yfi teknik analiz
Eylül 19-Ekim 19 Yearn Finance YFI coin, Coinmarketcap

Her ne kadar geliştiricisi hiç bir değeri yok dese de, YFI coin beklentilerin çok ötesine geçti ve son iki ay içerisinde %3500’e varan artış göstererek, adeta kripto dünyasının yeni kralı oldu. YFI coin, 2020 Temmuz ayı ortalarında 1000 doların altında iken, ağustos ayı içerisinde 40.000 dolar seviyelerine yükseldi. Bu ani yükseliş geçici oldu ancak YFI, 31000 dolar bandında yerini buldu. YFI’nin 1000$’dan 40.000$’a ani yükselişi onu TradingView menüsüne de sokmaya yetti. YFI coin Eylül ayını çalkantılı geçirdi ve ayı 22.000$ seviyelerinden kapadı. 

YFI coini kim geliştirdi?

Andre Cronje geliştirdi.

Yearn Finance nedir?

Yearn Finance DeFi platformu üzerinde, karmaşık DeFi kullanımını, özellikle yeni kullanıcılar için basitleştiren bir arayüz. Yearn Finance sistemi, bulunduğunuz projeden kazanacağınız geliri, işlem ücretlerini otomatik hesaplıyor. YFI tokeni ile varlıklarınızı farklı likidite havuzlarına da taşıyabilirsiniz.

YFI coin nereden alınır?

REN desteği olan bir kripto borsası bulabilirsiniz. Hiç şüphesiz bunların en popüleri Binance.
Binance’ta bir hesap açın ve para yatırın.
YFI pazarında araştırma yapın ve uygun bir kripto coin ile YFI takas edin. Yani YFI/BTC pazarı size uygun geldiyse elinize BTC olması gerekir.
Şu anda merkezsiz borsalar en uygun YFI coin alım noktaları gibi duruyor.

YFI coin nasıl saklanır?

ERC-20 tokeni olan YFI Ethereum destekleyen, Keepkey, Ledger ya da Trezor gibi cüzdanlarda saklanabilir. Online cüzdan tercih edenler ise Coinomi (mobile), Exodus Wallet, ya da Atomic Wallet kullanabilir.

Etiketler: