1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Yearn Finance YFI teknik analiz, 12 Şubat

Yearn Finance YFI teknik analiz, 12 Şubat

Yearn Finance YFI teknik analiz, 12 Şubat
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geliştiricisi Andre Cronje Yearn.Finance’ı ilk kurduğunda, Yearn Finance YFI coin için “değersiz” ve “arz tokeni” ifadelerini kullanmıştı. Cronje, YFI coin’in bir oy kullanma tokeni olarak işlem görmesini ve bu nedenle de değerinin sıfır olmasını hedefliyordu. Ancak gelinen noktada YFI coin değerinin 100.000$’a çıkacağı tahminlerine rastlamak dahi mümkün.

YFI coin teknik analiz, 12 Şubat

Yearn Fiance YFI token, Grayscale‘in YFI Trust fonun duyurulmasından sonra yükselişe geçti.

Şunu hemen belirtelim ki , Grayscale hali hazırda, 37 farklı kripto para birimine ait trust fonunu yönetiyor. Bu kripto paralardan pek çoğu lansman döneminde bu denli bir yükseliş performansı göstermedi.

Dolayısıyla YFI yükselişinde tek başına Grayscale lansmanının etkisi yok. YFI dün 36,000 dolardan güne başlamıştı, YFI coin gün içerisinde 48230 dolara kadar yükseldi. YFI coin 53,500 doları hedefliyor.

yfi grayscale
YFI /USD TradingView

YFI coin fiyat artışı yanında, Yearn Finance adreslerinin sayısında da, Aave ve Uniswap DeFi protokolleri ile karşılaştırılabilir oranda artış yaşanıyor.

aave yfi
Adres sayısı, YFI (yeşil), UNI (kırmızı), AAVE (mavi). Glassnode

YFI popülaritesini artıyor

YFI 2020 yazından en poplüler DeFi tokenlerinden biriydi. Grayscale’in lansmanıyla YFI ivmesi tokenin popülaritesini tekrar artırdı.

YFI son dönemde piyasaya yeni token sürerek arz sayısını artırdı. Bu gelişmenin de fiyata olumlu yansıdığı görülüyor.

YFI token destek seviyleri 30,500-31,500 dolar aralığında olduğu görülüyor. 47,000 doların üzerinde görülecek bir yükseliş trendiyle birlikte YFI token fiyatı 50,000 doları görebilir. Bu noktada YFI token, Bitcoin’den önce 50,000 dolara ulaşan ilk token olabilir.

Canlı YFI coin fiyatı: $ 5,263.15

Kaynak

YFI coin teknik analiz, 20.1.2021: YFI coin de rekor mu geliyor?

Yearn.Finance YFI coin, 12 Eylül 2020’de tüm zamanların en yüksek fiyatı 43.966 $ ‘a ulaştığından beri azalan bir direnç çizgisini takip ediyordu. Üç başarısız girişimden sonra, YFI 7 Ocak’ta 39.939 $’ lık yerel bir zirveye ulaşmayı başardı.

YFI daha sonra 28,000 dolara inerek bir destek hattı buldu ve tekrar yükselmeye başladı. Şimdilerde 42,500 dolar direncine yaklaşma çabasında.

Teknik göstergeler nispeten yükseliş gösteriyor. Hem MACD hem de Stokastik osilatör artıyor, ancak günlük RSI düşüş eğilimi yarattı ve bu da bir düzeltmeyi başlatabilir. Bu nedenle, bir sonraki hareketin yönünü daha iyi belirlemek için daha düşük zaman dilimlerine bakmak gerekir.

yearn finance yfi teknik analiz Yearn Finance YFI teknik analiz, 12 Şubat
YFI/USD 1-Gün Grafik Tradingview

Potansiyel çift-tepe formasyonu

Altı saatlik grafik, 38.000 $ civarında potansiyel bir çift tepe formasyonu gösteriyor. Günlük zaman çizelgesi grafiğine benzer şekilde, çift tepe RSI ve MACD’de düşüş eğilimi ile birleştirildi.

YFI ayrıca şu anda 34.000 $’da artan bir destek hattını takip ediyor. Bu destek hattına doğru bir düşüş YFI’yi 28.000 $ ‘da 0.618 Fib geri çekilme seviyesine geri döndürebilir.

yearn finance yfi teknik analiz Yearn Finance YFI teknik analiz, 12 Şubat
YFI/USD 6-Saat Grafik TradingView

YFI Dalga sayısı

Bir kripto analisti, YFI’in 4. dalgada olduğunu gösterir bir grafik yayınladı.

yearn finance yfi teknik analiz Yearn Finance YFI teknik analiz, 12 Şubat
YFI/USD

YFI şimdiden yeni bir yerel zirveye ulaşmış olsa da, diplerden gelen hareket itici görünmüyor. Bu nedenle, YFI’nin hala, üçgen şeklini almış 4. dalgada (alttaki grafikte turuncu ile gösterilmiştir) olması mümkün. Bu aynı zamanda çift tepeden kaynaklanan olası düşüşe de uyar.

yearn finance yfi teknik analiz Yearn Finance YFI teknik analiz, 12 Şubat
YFI/USD TradingView

Dalga hesabı doğru ise, ön hedef 43.500 $ civarında olacaktır. 4. dalga tamamlandığında daha doğru bir tahmin vermek mümkün olur. Üçgenin alt dalga sayısı siyah olarak gösterilmiştir.

Şu anda, Yearn Finance (YFI)nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için başka bir girişimde bulunması bekleniyorken, yukarı yönlü hareket devam etmeden önce kısa vadeli bir düşüş de yaşanabilir.

Kaynak

19 Ekim Yearn Finance YFI teknik analiz

Yearn Finance YFI teknik analiz
Yearn Finance YFI

Yearn Finance YFI hiç şüphesiz, başlangıcından bugüne kadar DeFi alanının en popüler tokeni olarak kaşımızda çıkıyor. Token popülaritesini, küçük bir zaman aralığında yakaladığı inanılmaz yükselişle sağlamıştı. Ancak YFI token 40.000 dolar zirvesinden sonra 12.500 dolara kadar düşerek yatırımcısını üzdü. Coin, şu anda 15.000 dolar seviyelerinde ve düzeltme aşamasında denilebilir.

YFI token, son 24 saatte %4’e yakın artış göstererek (yazının yazıldığında) 14.760 dolar seviyesine ulaştı. Tokenin 24 saatlik işlem hacmi de, son bir kaç güne nazaran önemli bir artış göstererek (yazının yazıldığında) 2.4 milyar doları aşmış durumda.

YFI token üzerindeki satış baskısının azaldığını gözlemlemek mümkün. Önümüzdeki kısa sürede fiyat artışı beklemek yanlış olamayacaktır.

Bu üç token dışında MKR ve UMA coinlerde de bir artış gözlendiğini söylememiz gerekir. UMA ve MKR tokenleri sırasıyla %15.16 ve %2.07 arttı.

Son olarak, DeFi alanının Market Cap değerinin son 24 saatte 12.36 milyar dolarlık bir sıçrayışka yaklaşık %10.43 arttığını söyleyelim.

İlgili: Yearn Finance YFI coin nedir? YFI nasıl çalışır, nasıl alınır?

Kaynak

Yearn Finance YFI teknik analiz, Eylül

yearn finance yfi teknik analiz
Eylül 19-Ekim 19 Yearn Finance YFI coin, Coinmarketcap

Her ne kadar geliştiricisi hiç bir değeri yok dese de, YFI coin beklentilerin çok ötesine geçti ve son iki ay içerisinde %3500’e varan artış göstererek, adeta kripto dünyasının yeni kralı oldu. YFI coin, 2020 Temmuz ayı ortalarında 1000 doların altında iken, ağustos ayı içerisinde 40.000 dolar seviyelerine yükseldi. Bu ani yükseliş geçici oldu ancak YFI, 31000 dolar bandında yerini buldu. YFI’nin 1000$’dan 40.000$’a ani yükselişi onu TradingView menüsüne de sokmaya yetti. YFI coin Eylül ayını çalkantılı geçirdi ve ayı 22.000$ seviyelerinden kapadı. 

YFI coini kim geliştirdi?

Andre Cronje geliştirdi.

Yearn Finance nedir?

Yearn Finance DeFi platformu üzerinde, karmaşık DeFi kullanımını, özellikle yeni kullanıcılar için basitleştiren bir arayüz. Yearn Finance sistemi, bulunduğunuz projeden kazanacağınız geliri, işlem ücretlerini otomatik hesaplıyor. YFI tokeni ile varlıklarınızı farklı likidite havuzlarına da taşıyabilirsiniz.

YFI coin nereden alınır?

REN desteği olan bir kripto borsası bulabilirsiniz. Hiç şüphesiz bunların en popüleri Binance.
Binance’ta bir hesap açın ve para yatırın.
YFI pazarında araştırma yapın ve uygun bir kripto coin ile YFI takas edin. Yani YFI/BTC pazarı size uygun geldiyse elinize BTC olması gerekir.
Şu anda merkezsiz borsalar en uygun YFI coin alım noktaları gibi duruyor.

YFI coin nasıl saklanır?

ERC-20 tokeni olan YFI Ethereum destekleyen, Keepkey, Ledger ya da Trezor gibi cüzdanlarda saklanabilir. Online cüzdan tercih edenler ise Coinomi (mobile), Exodus Wallet, ya da Atomic Wallet kullanabilir.

Etiketler: