Mastercard’dan kripto para çıkarması!

mastercard
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en önemli ödeme ağlarından biri olan Mastercard’dan kripto paralarda ilgili çok önemli açıklamalar geldi! İşte o açıklamalar!

Paypal’dan sonra Mastercard’da kriptoya kucak açtı!

Mastercard gün içinde blog sayfasından kripto paralarla ilgili kilometre taşı sayılabilecek çok önemli açıklamarda bulundu. Şirket bu yılın sonuna doğru kendi ağı üzerinden seçili kripto paraları destekleme kararı aldığını açıkladı.

Kredi kartı devinin duyurusu, Elon Musk’ın Tesla Inc’in 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını ve yakında bunu bir ödeme şekli olarak kabul edeceğini açıklamasından sonra geldi.

mastercard Mastercard'dan kripto para çıkarması!

Şirketten gelen açıklama da şu sözlere yer verildi:

Kripto para birimleriyle ilgili düşünceleriniz ne olursa olsun gerçek şu ki, bu dijital varlıklar, her geçen gün finans dünyasının ve ödeme sistemlerinin daha önemli birer parçaları haline geliyor.

Bu gerçeği, özellikle Bitcoin’in son zamanlardaki değer artışı sırasında, kripto varlıkları satın almak için kart kullanan kullanıcılarımızın artan sayısından anlıyoruz.

Şu anda kripto ödemelerinin geleceği için hazırlanıyoruz ve bu yıl Mastercard olarak seçili kripto para birimlerini doğrudan ağımızda desteklemeye başlayacağımızı sizlere duyuruyoruz. Bu, çok fazla çalışma gerektiren büyük bir değişikliktir. Tüketici korumalarına ve uyumluluğuna odaklanan dijital para birimleri ilkelerimize dayanarak hangi varlıkları desteklediğimiz konusunda çok dikkatli olacağız.

mastercard Mastercard'dan kripto para çıkarması!

Bir kriptoda aradığımız 4 madde!

Öncelikle ve en önemlisi, tüketicilerin bilgilerinin gizliliği ve güvenliği de dahil olmak üzere tüketici korumasına ihtiyacımız var. İnsanların kredi kartlarında bekledikleri aynı güvenlik seviyesi.

1. Güvenlik

Daha sonra, ödeme ağlarında yasa dışı faaliyetleri ve aldatmacayı ortadan kaldırmaya yönelik bir gereklilik olan Müşterinizi Tanıyın da dahil olmak üzere katı uyum protokollerine ihtiyaç duyulacaktır.

2. Stabilite

Ayrıca, bu dijital varlıklar, kullanıldıkları bölgelerdeki yerel yasalara ve düzenlemelere uymalıdır.

3. Yasalarca desteklenmiş olması

Son olarak, insanlar bu dijital varlıkları ödemeler için kullanmak isteyecekler, bu da bizim kriterlerimizden biri.

4. İnsanların istekleri”

Gördüğünüz gibi Mastercard bir kriptoyu desteklemek 4 temel şart sunuyor. Ancak şuanda piyasada bu dört özelliği de bünyesinde barındıran bir koin bulunmuyor. Bu da demek oluyor ki uluslar yıl sonuna kadar kripto paralarla alakalı yasal düzenlemeleri devreye sokacak.

İlgili haber: Visa’dan kriptoculara müjde!

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Mastercard’dan kripto para çıkarması!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.