1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. 1 haftada %110’luk değer artışı gösteren UMA nedir ve geleceği nasıl?

1 haftada %110’luk değer artışı gösteren UMA nedir ve geleceği nasıl?

1 haftada %110’luk değer artışı gösteren UMA nedir ve geleceği nasıl?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

UMA, Ethereum üzerinde kurulmuş bir protokoldür. UMA protokolü, kullanıcılara istedikleri herhangi bir tokenin fiyatını takip etmelerine yarayacak sentetik tokenler üretme imkanı verir. UMA coin UMA protokolünü yönetmeye ve varlık fiyatları üzerinde oy kullanmaya yarayan bir ERC-20 tokenidir.


UMA nedir ve geleceği nasıl? UMA token haber ve gelişmeleri

UMA coin UMA protokolünü yönetmeye ve varlık fiyatları üzerinde oy kullanmaya yarayan bir ERC-20 tokenidir.

UMA coin nedir? sorusuna doğru yanıt verebilmek için önce UMA protokolünü anlamamız gerekir.

UMA protokol türev işlemleri blockchaine taşır. Yeterli teminat yatırıldığında sentetik bir token oluşturur, sözleşme şartlarını belirler ve bunun finsansal teşviklerde kullanılmasını sağlar.

UMA Protokol nedir
Elma (apple) örneğiyle türev işlem (UMA resmi web sitesinden alınmıştır)

UMA sentetik tokenin değeri teminat olarak yatırılan tokene göre belirlenir. Kontratlarında yazılı tarihe kadar geçerlidir. En az %120 oranında teminat ile üretilirler. Yani 100$’lık bir sentetik token için en az, 120$’lık teminat yatırmanız gerekir.

 

UMA coin neden çok kıymetli?

UMA coin kullanıcılara DeFi üzerinde çok geniş yelpazede imkanlar sunuyor.

Örneğin Compound’a bir miktar DAI yükleyebilir ve kredi verebilirsiniz. Buradan yılda belirli bir miktar faiz geliriniz olur. Bunu yaparken gerçek aDAI coininizi teminat olarak vermiş oluyorsunuz. UMA kullanırsanız, yalnız aDAI değil istediğiniz herhangi bir tokeni teminat olarak verebilirsiniz.

aDAI tokeninizi sentetik token yapmak için kullanabilirsiniz. Elde edeceğiniz token ile hem aDAI’den gelecek faiz gelirini elde edebilirsiniz hem dilerseniz aynı tokenle altın fiyatlarını takip edebilirsiniz.

UMA coin nedir? Sorusuna daha net cevap verebilmemiz için önce bazı terimleri anlamamız gerekir. Bunun için yazı sonundaki sık sorulan sorular kısmına bakabilirsiniz.

UMA coin yorum analiz

UMA coin alınır mı? Yatırım yapılır mı? İşte merak edilen sorularınızın cevabı, UMA coin yorum bölümümüzde.

UMA coin diğer DeFi coinleri fiyat çizgisini takip ediyor denilebilir. UMA yazının kaleme alındığı saatte 10 doların üstünde işlem görüyor. UMA tüm zamanların rekorunu ise 4 Şubat 2021’de 43.37 dolar ile gördü. UMA’nın son 90 günde gördüğü en yüksek rakam ise 12.48 dolar oldu. 

Aşağıdaki grafikte UMA fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. 

Uma token fiyatları

 

UMA token fiyatları uzun süredir düşüş trendi içerisinde devam ediyor. 

UMA hakkında önemli istatistikler aşağıda verilmektedir. 

Toplam UMA token arzı: 105.928.158 UMA

Piyasada işlem gören UMA token miktarı: 65.045.506 UMA (16 Ocak 2022), 65.368.377 UMA (4 Mart 2022).

Toplam UMA’ların %62’si piyasaya sürülmüş durumda. Piyasada işlem gören UMA miktarı ile güncel fiyatını çarparak UMA’nın toplam piyasa değerini elde ediyoruz. 656 milyon dolarlık piyasa büyüklüğü ile UMA, CoinMarketCap’te 97’nci sırada yer alıyor. 

UMA coin miktarı, protokol üzerinde bulunan likidite ve oylama için kullanılan UMA sayısına göre değişmektedir.

Erken dönem UMA coin yatırımcıların, yatırımlarının 100 katı gelir elde ettiklerini hatırlatalım. Buna rağmen UMA coinin hala çok bilinmediği de bir gerçek.

Canlı Uma token fiyatları

 

 

 

Kaynak

Türev nedir?

Finansal anlamda türev; bir varlık üzerinde iki taraf arasında, özellikle varlığın gelecek fiyatı üzerinde yapılan bir sözleşmedir.

Sentetik token nedir?

Sentetik token; sentetik protokolü çalıştıran tokendir. Ethereum üzerinde sentetik varlık tradelerinde kullanılır. Sentetik tokenlerle Ethereum blockchain içerisinde; altın, Bitcoin, USD, TESLA ya da AAPL gibi varlıkları takip edebiliriz.

UMA coin nereden alınır?

UMA coin rahatlıkla Binance ya da Coinbase üzerinden alınabilir.

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0