1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Stellar’a dev ortak!

Stellar’a dev ortak!

Stellar’a dev ortak!
0
“sportsbet”

Whatsapp’ın kişisel veri politikasını değiştirme kararı almasıyla popülerliği artan Signal’dan, Stellar hamlesi mi geliyor!


Stellar Signal’le ortak mı oluyor?

Whatsapp’ın kişisel veri politikasını değiştirme kararı almasıyla beraber popülerliği her geçen gün artan Signal’de yeni gelişmeler yaşanıyor. Son bir ay içerisinde 20 milyon yeni kullanıcı kazanarak toplamda 40 milyon kullanıcıya ulaşan Signal, Stellar Blockchain’inde çalışan Mobilecoin’i ekosistemine dahil etmeye çalışıyor.

koinmedya_telegram

Amerikan haber ajansı Platformer’dan gelen rapora göre, Signal, MobileCoin’i messenger uygulamasına bir ödeme yöntemi olarak entegre edebilir. Bununla birlikte bir dönem MobileCoin’de danışmanlık görevi yapan Signal CEO’su Moxie Marlinspike, böyle bir entgrasyonun hiçte kolay olmadığını belirtiyor:

stellar gündem Stellar'a dev ortak!

”MobileCoin bir ödeme sistemi olarak ekosistemimize dahil etmek gibi bir düşüncemiz var. Ancak gerek MobileCoin’in bünyesinde gizlilik öğeleri içeren bir kripto para olması, gerekse hükümetlerin son zamanlarda gizlilik odaklı kripto paralara mesafeli durması, bizleri harekete geçmeden önce iki kez düşünmeye sevk ediyor.

Şu an sadece MobileCoin sistemimize entegre etmek için taslak araştırması yapıyoruz, ancak bunun ötesinde bir şey yok. Yeni bir gelişme olduğunda sizlere bildireceğiz.”

koinmedya_brave
stellar gündem Stellar'a dev ortak!

Elon Musk’tan Signal çıkışı!

WhatsApp konusundaki gizlilik endişeleri, kullanıcıları farklı mesajlaşma uygulamaları aramaya sevk etmişti. İşte tam bu anda, Elon Musk şaşırtıcı bir şekilde devreye girdi ve takipçilerine Signal’i kullanmayı tavsiye etti.

Sonuç

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Her ne kadar Signal CEO’su Moxie Marlinspike, Stellar ekosisteminde çalışan MobileCoin’in, Signal’e entegrasyonunu ağırdan aldıklarını belirterek manipüle etmeye çalışsa da, arka planda bu entegrasyon için oldukça sıkı bir çalışma yürütülüyor gibi görünüyor.

Önümüzdeki süreçte böyle bir ortaklığın resmiyet kazanması, hem Stellar’ın, hem MobileCoin’in, hem de Signal hisselerinin yukarı yönlü ciddi bir ivme yakalamasına neden olabilir.

Canlı Stellar grafiği – XLM, Dolar ve Türk Lirası

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.