1. Anasayfa
  2. Kripto Para PiyasasıEthereum Piyasası
  3. Ethereum’un yeni hedefi kaç dolar?

Ethereum’un yeni hedefi kaç dolar?

Ethereum’un yeni hedefi kaç dolar?
0
  • Ethereum son dört günde %10.50 arttı.
  • ETH bugün son 50- SMA’sı üzerine çıkmayı başardı.
  • ETH günlük grafiğinde arka arkaya dört boğa seansı ile toplamda %10.5 oranında yükseldi.

Ethereum günlük grafiği bize ne anlatıyor?

Akıllı sözleşme devi Ethereum coini ETH şu anda (yazının yazıldığında), 374 dolardan işlem görüyor. ETH son 50-gün SMA barajını aşmış durumda. Boğalar fiyatın 50-gün SMA’sı üzerinde kalıcı olması için çalışıyorlar. Bir sonraki hedef 485 dolar olan direnç noktasını yakalamak.

ethereum Ethereum'un yeni hedefi kaç dolar?
ETHUSD günlük grafik

Ethereum boğalarının yeni hedefi

ETH fiyatının boğa görünümü MACD göstergesi tarafından da doğrulanmıştır. Boğalar yükseliş dalgasını sürdürmek isteyecek ve Haziran 2018’den bugüne kadar ilk kez 500 dolar seviyesine tekrar ulaşmaya çalışacak. Ethereum IOMAP göstergesi ETH’nin daha üst seviyelere çıkabilmek için öncelikle 380 dolarda biriken direnci kırması gerektiğini analtıyor.

ilgili: Bitcoin rallsinde Ethereum için flaş yorum

ethereum Ethereum'un yeni hedefi kaç dolar?
ETH IOMAP göstergesi

Ethereum IOMAP göstergelerine göre; 1.15 milyon kullanıcı 380 dolar seviyesinden 2 milyon doların üzerinde ETH almış durumda. Grafik, boğa hareketinin yaşandığı dönemde balinaların konumlarını güçlendirdiklerini bu durumun da alış baskısını artırdığı yönünde yorumlanıyor.

koinmedya_brave

Ethereum sahipleri dağılımı

ethereum Ethereum'un yeni hedefi kaç dolar?
ETH sahipleri dağılımı

Ethereum sahipleri dağılım grafiğine göre, son beş gün içerisinde,  100.000- 1 milyon arası token tutan adres sayısına 5 adres daha eklendi. Aynı şekilde son iki günde, 10.000-100.000 aralığında token sahibi adreslere de 9 adres daha eklendi.

Bu market cap rakamlarına göre en büyük ikinci coin konumundaki ETH için son derece önemli bir veri. Bu veri, balinaların varlıklarından kurtulmak yerine pozisyonlarını konsolite ettiklerini gösteriyor.

Ayılar geri dönüş yapabilir mi?

Fiyat 50-gün SMA’sının üzerinde kapanmazsa ayılar karşı koyabilir. IOMAP verilerine göre böyle bir durum 355 dolarlık destek duvarına geri dönüşü tetikleyebilir. Eğer ayılar fiyatı aşağı çekmeyi başarırlarsa, 100-gün SMA’sında, (345$), büyük bir duvarla karşılaşacaklardır. Bu iki duvar herhangi bir satış baskısını emecek kadar güçlü olmalı ve 100-gün SMA’sında direnmeli.

Dikkat edilmesi gereken kilit seviye

ETH için 50-günlük SMA’nın üzerinde bir mum grafiğiyle kapatmak 485 dolara doğru bir ivme getirebilir. Ayıların en büyük dezavantajı 355 dolardaki direnç ve 100-gün SMA’sı.

Kaynak

SMA nedir?

Standart Hareketli Ortalama (SMA), SMA belli bir zaman aralığı içindeki veriyi alır ve veri setinden ortalama bir fiyat çıkarır. SMA’da yeni fiyat seti girdiğinde eskisi çıkarılır.

MACD göstergesi nedir?

MACD göstergesi trend takipçisi olan ve fiyatların iki farklı hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren bir momentum indikatörüdür.

Etiketler: