BTC : 82729 ₺ ETH : 2911 ₺ XRP : 1.901 ₺ LTC : 368.5 ₺ USDT : 7.623 ₺ XLM : 0.598 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBlockchain Haberleri
  3. Waves platformu blockchain tabanlı oyun marketi açıyor

Waves platformu blockchain tabanlı oyun marketi açıyor

Waves platformu blockchain tabanlı oyun marketi açıyor
0

Waves platformu blockchain tabanlı oyun trendini fark etti ve bunları bir markette birleştirmeye karar verdi. İşte ayrıntılar:


Waves platformu neler sunuyor

Markette Abbys token aracılığıyla kullanıcılar satın alma yapabilecek. Abbys aynı zamanda Epic Games ile işbirliği yaptığını piyasaya duyurdu.

Açık kaynak blockchain platformu Waves, geçenlerde oyun dağıtım platformu ‘The Abbys’ ile ortak çalışma yürüttüklerini açıklamıştı. Bu ortak çalışma sonucu merkeziyetsiz blockchain tabanlı oyun marketi oluşturuldu. Bu markette her türlü dijital ürün ve oyun ürünleri satışa sunulacak. Market aynı zamanda Abbys token aracılığıyla kullanıcıların oyun ürünleri almasına ve diğer kullanıcılara satmasına imkan sağlayacak.

koinmedya_brave

Abbys token Waves platformu blockchain’i ile entegre olduktan sonra oyun geliştiriciler Abbys tokenleri direkt Waves tabanlı oyunlarına bağlayabilecek. Waves kurucusu ve CEO’su Sasha Ivanov sevindirici haberler paylaştı:

‘Blockchain tabanlı oyunlarda 100 milyar dolardan daha fazla kocaman bir potansiyelin farkına vardık. Bu sistem bizim oyun altyapımıza ve ticaret mekanizmamıza çok uygun. Biz blockchain teknolojisinin benimsenmesinde oyun endüstrisinin büyük katkıları olacağına inanıyoruz. Abbys ile ortaklığımız da bunun yaygınlaşmasını sağlayacak.’

Abbys de Epic games ile ortaklığını piyasaya duyurdu. Bu ortaklık sayesinde geliştiriciler Unreal Developers Network’a rahatlıkla giriş yapabilecek. Abbys’den bir sözcü de konuyla ilgili demeç verdi:

‘Bu programın amacı oyun şirketleri ve geliştiricileri Abyss platform’da birleştirmeyi cazip hale getirmek. Daha ayrıntılı açıklayacak olursak, şirketler hem oyunları hem de oyun içi satın almaları yasal şekilde Abbys token kabul ederek gerçekleştirebilecek.’

Waves platformu ayrıca Haziran ayında blockchain’i için güncelleme getirecek. Güncelleme merkeziyetsiz uygulamaları platforma taşıyacak. Böylece  blockchain tabanlı oyun üreticileri Waves platformunda gerekli hesaplamaları rahatça yapabilecek.

Bknz: Waves merkezsiz uygulama pazarına giriş yaptı

Kaynak

Etiketler: