1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. Elon Musk NFT satışa çıkardı, gelen teklif dudak uçuklattı!!

Elon Musk NFT satışa çıkardı, gelen teklif dudak uçuklattı!!

Elon Musk NFT satışa çıkardı, gelen teklif dudak uçuklattı!!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en zengin adamı, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk bomba haberi duyurdu.


Elon Musk NFT satışa çıkardı, gelen teklif dudak uçuklattı!!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan kripto dünyasına bir adım daha yaklaştı. Ünlü milyarder Twitter’dan paylaştığı bir ileti ile NFT’ler üzerine yazılmış bir şarkıyı NFT olarak satışa çıkardığını duyurdu.

Elon Musk’ın Twitter postunda satışa çıkardığı NFT bir tekno müzik parçası. Parçanın sözleri ise şöyle

“Kibriniz için NFT, Bilgisayarlar asla uyumaz. Doğrulandı. Garantilidir.”

Ayrıca NFT üzerinde, “NFT terimi yazan ve “Vanity Tropy” ve “HODL” olarak etiketlenmiş kupayı gösteren fütüristik bir video döngüsü var.

Musk satmaktan vazgeçti

15 Mart’ta NFT’yi satışa çıkaran Musk, 17 Mart’ta attığı başka bir tweetle NFT’yi satmaktan vazgeçtiğini duyurdu.

Valuables üzerinden satışa çıkan Musk’ın NFT’sine en yüksek teklif 1,1 milyon dolarla Bridge Oracke CEO’su @SinaEstevi’den gelmişti.

Öte yandan Elon Musk’ın NFT’si Valuables üzerinde hala satışta görünüyor şu anki en yüksek teklif yine @SinaEstevi’a ait. Ancak bu sefer teklif edilen rakam 2121 dolar.

Bilindiği üzere daha önce Twitter CEO’su Jack Dorse de NFT satışa çıkarmış ve @SinaEstevi NFT’yi 2,5 milyon dolar ile satın almıştı.

İlgili: NFT Rehberi: Non Fungible Token (Değiştirilmez Token) nedir?

Tesla Bitcoin kabul etmeye başladı

Elon Musk attığı tweetle Tesla’nın Bitcoin kabul etmeye başladığını duyurdu.

Artık Bitcoin sahipleri BTC ödeyerek Tesla satın alabilecekler.

Elon Musk, Tesla otomobil alımlarında Bitcoin’in fiat paralara çevrilmeyeceğini duyurdu.

Elon Musk ve Bitcoin düşmanı Peter Schiff’ten ilginç atışma

Elon Musk’ın yönetimindeki Tesla’nın, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alım kararı, tüm dünyada şok etkisi yaratırken; Bitcoin’in neredeyse her gün yeni bir ATH kaydetmesini sağladı.

Elon Musk yakın tarihli bir tweetinde, Tesla’nın Bitcoin satın alma kararının sadece kendisinin kararı olmadığını ve yönetim kurulu olarak bu kararı aldıklarını belirtti.

Bitcoin haber gündem son dakika gelişmeler 3

Musk açıklamaların devamında ise “Bitcoin, nakitten daha mantıklı bir tercih” ifadelerini kullandı. Ve USD’nin sürekli olarak devam eden mali genişleme politikaları yüzünden değer kaybettiği bir ortamda “sadece bir aptalın, Bitcoin’den başka bir yere bakacağını” söyledi.

Musk, Tesla’nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı 1.5 milyar dolarlık yatırımını bu şekilde açıklarken; Bitcoin düşmanı Peter Schiff ise bu ifadeleri farklı yorumladı. Şöyle ki; Schiff’e göre Elon Musk, hem Bitcoin hem de fiat paranın çöp olduğunu düşünüyor.

Dünyanın en zengin adamı, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Peter Schiff’in Bitcoin hakkında yaptığı son eleştirilerine yanıt verdi ve Schiff’i gizliden gizliye Bitcoin hodl etmekle itham etti.

Schiff’in Bitcoin’den nefret ediyormuş gibi davrandığını iddia etti. Ve ünlü CEO, iddiasını bir adım daha ileri taşıyarak; aslında Schiff’in altın kadar kripto para yatırımı da olabileceğini savundu.

Musk, bu savını Schiff’in, Bitcoin hakkında sık sık tweet atmasına bağlıyor gibi. Esasen bu durum, daha önce de kripto topluluğunun dikkatini çekmişti. Gerçekten de Schiff’in Bitcoin hakkında paylaştığı tweetler, nefret eden birine göre çok fazla. Hatta Schiff’in, Nouriel Roubini gibi diğer Bitcoin eleştirmenlerinden daha fazla Bitcoin tweet’i var.

Peter Schiff: Altın hepsinden daha iyi!

Elon Musk ve Bitcoin Elon Musk NFT satışa çıkardı, gelen teklif dudak uçuklattı!!

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Musk’a yanıt olarak paylaştığı tweetinde fiat ve Bitcoin arasında ne gibi fark olduğunu açıkladı.

Ona göre; fiat paralar, hükümetler vergiye tabi tutulmasını istediği için çok daha yaygın olarak kullanılıyor. Ayrıca kağıt paranın, “bir yasal ihale, bir takas aracı ve bir hesap birimi” olduğunu söylüyor.

Bitcoin’in ise sadece insanların biriktirdiği ve ticaretini yaptığı dijital bir token olduğunu ifade ediyor. Bu da BS* kapsamına giriyor. (*Mal ve Hizmet Satışlarına İlişkin Bildirim Formu). Ancak, altının BS kapsamına girmediğini söyleyen Schiff, altının gerçek bir para olduğunu ve bu ikisinden çok daha iyi olduğunu ifade ediyor.

 Bu arada Musk’ın buna yanıtı ise şöyle oldu: 

“Para, insanları takas sırasında herhangi bir aksamaya karşı koruma sağlayan verilerdir. Tüm verilerde olduğu gibi, bu verilerde de aksamalar ve hatalar olabilir. Ancak sistem, tüm bu hataları en aza indirgemek için gelişmeye devam edecek.”

Kaynak

Elon Musk kurumsal firmaların Bitcoin stratejisini açıkladı! (19 Şubat)

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk ve Black Rock Yatırım Şirketinin CIO’su Rick Rieder’ın son hafta Bitcoin hakkında dile getirdikleri ifadeler, kurumsal yatırımcıların Bitcoin yatırım stratejisi hakkında fikir veriyor.

Elon Musk’ın yönetimindeki Tesla, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alım kararının etkileri hala piyasada konuşuluyor. Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin satın alma kararının sadece kendisinin kararı olmadığını ve yönetim kurulu olarak bu kararı aldıklarını belirtti. Musk açıklamaların devamında “Bitcoin nakitten daha mantıklı bir tercih” ifadelerini kullandı.

8 trilyon dolarlık fonu yöneten Black Rock’un CIO’su da 17 Şubat’ta CNBC’de nakde ayırdıkları fonların bir kısmını Bitcoin’e çevirdiklerini vurguladı.

Kısaca kurumsal firmalar, nakit varlıkları likiditesi nakit kadar yüksek olan Bitcoin’e çevirmeyi düşündüklerini belirtti.

Lütfen Bkz: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Kurumsal firmaların Bitcoin yatırımları ve Bitcoin lehine açıklamaları sayesinde Bitcoin, rekor üstüne rekor kırıyor. Son dönemde piyasaya giren sıcak paranın etkisi ile Bitcoin piyasa büyüklüğü 1 trilyon dolara çıkmak üzere. 1 trilyon dolarlık büyüklük ile Bitcoin, en değerli markalar ligine girdi.

 • Apple Inc. (AAPL) (Toplam piyasa değeri: 2.108 Trilyon dolar)
 • Microsoft Corp. (MSFT) (Toplam piyasa değeri: 1.753 Trilyon dolar)
 • Amazon.com Inc. ( AMZN) (Toplam piyasa değeri: 1.367 Trilyon dolar)
  • Bitcoin (BTC) (Toplam piyasa değeri: 0.986 Trilyon dolar)
 • 4. Facebook Inc. (FB) (Toplam piyasa değeri: 0.621 Trilyon dolar)
 • Tesla Inc. (TSLA) (Toplam piyasa değeri: 0.601 Trilyon dolar)
 • Alphabet Inc. Class A Shares (GOOGL) (Toplam piyasa değeri: 0.549 Trilyon dolar)
 • Alphabet Inc. Class C Shares (GOOG) (Toplam piyasa değeri: 0.532 Trilyon dolar)
 • Berkshire Hathaway Inc. (BRK.B) (Toplam piyasa değeri: 0.443 Trilyon dolar)
 • Johnson & Johnson (JNJ) (Toplam piyasa değeri: 0.429 Trilyon dolar)
 • JPMorgan Chase & Co. (JPM) (Toplam piyasa değeri: 0.392 Trilyon dolar)

Artık Bitcoin’in rakibi Amazon!

Kaynak

Elon Musk Marscoini’i uçurdu

Elon Musk; teknolojinin efendisi, internet trolü, dünyanın en zengin insanı, kripto paraları pump yaptırma konusunda ustalaştı.

Elon Musk, dün, “MarsCoin” hakkında tweet attıktan sonra, gerçekte var olan Marscoin, %1000’in üzerinde artış gösterdi.

Elon Musk ve Bitcoin Elon Musk NFT satışa çıkardı, gelen teklif dudak uçuklattı!!
Marscoin/USD CoinMarketCap
Elon Musk ve Bitcoin Elon Musk NFT satışa çıkardı, gelen teklif dudak uçuklattı!!

Elon Musk, tweeterda Dogecoin hakkında konuşuyordu, daha sonra Binance borsası CEO’su Changpeng Zhao, Musk’a yanıt olarak, eğer Musk bir kripto para geliştirirse adının MarsCoin olması gerektiğini söyledi.

Elon Musk’ın buna yanıtı; “Kesinlikle bir MarsCoin olacak” oldu.

Ve işte ne olduysa bundan sonra oldu…

Meğer, 2014 yılında geliştirilen bir Marscoin MARS zaten varmış. Marscoin yıllarca 0,20 dolar altında işlem gördükten sonra birden yükselmeye başladı. MARS bu sabaha karşı, 2,50 doları gördü.

Marscoin ekibi, Elon Musk ile aynı ana fikir etrafında buluşuyor, Mars’ta kullanılan kripto para. Mars’a yerleşen ilk insanların kullanabileceği, bir süre sonra blockchainin de Mars’a taşınacağı bir kripto para olma hedefiye yola çıkılmış.

Elon Musk Marscoin ile bağlantılı değil. Aslında Musk, Aralık ayında da Marscoin ile ilgili tweet atmıştı. Ama o dönem, Dogecoin ve Bitcoin’i zirvelere taşıyan “Muskmania” henüz başlamamıştı. MARS o dönem 0,17 doları geçememişti.

Elon Musk ve Bitcoin Elon Musk NFT satışa çıkardı, gelen teklif dudak uçuklattı!!

Öyle görünüyor ki, Elon Musk’nın kripto para ilgisi giderek artacak. Marscoin’e gelince, Mars’ta kullanılsın kullanılmasın, Marscoin yatırımcıları çoktan, (mutluluktan) uzaya çıktılar bile.

Kaynak