okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.94%
Bitcoin
67.334,33 USDT
eth
ETH
-2.33%
Ethereum
3.695,39 USDT
bch
BCH
-1.19%
Bitcoin Cash
485,30 USDT
xrp
XRP
1%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.92%
Litecoin
84,68 USDT
bnb
BNB
-0.43%
Binance Coin
596,71 USDT
sol
SOL
-5.63%
Solana
166,26 USDT
avax
AVAX
-1.82%
Avalanche
37,82 USDT
ada
ADA
-1.45%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.7%
Poladot
7,25 USDT
doge
DOGE
2.76%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.47%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum fiyatı 3.350 dolar direncinde; ETH yükseliyor!

Ünlü analist, Ethereum ATH seviyesi için yeni tarih verdi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Güncel Ethereum yorum ve Ethereum fiyat tahmini yazılarına baktığımızda ETH’nin uzun vadede yükseliş trendinde olduğunu görüyoruz. Peki Ethereum kaç dolara çıkar? Birlikte bakalım.

Ethereum fiyatı 3.350 dolar direncinde; ETH fiyatı yükseliyor!

Ethereum, fiyat analizi bugün için yükseliş eğilimi gösterdiğini söyleyebiliriz.

ETH, 3,200 dolar civarında bir alçak dip oluşturdu ve bölgeyi destek haline gelirdi.

ETH/USD paritesi önümüzdeki süreçte yükselerek 3,600 dolar bölgesini tekrar test edebilir.

Genel piyasa, son 24 saat içinde Bitcoin’in yüzde 0.96 kazanmasıyla yeşilde işlem gördü. Bu arada, Ethereum yüzde 2.15 kazandı, Cardano yüzde 16.72’lik bir kazançla en iyi performans gösteren coin oldu.

ethereum eth fiyat

 

Ethereum fiyat tahmini

Son 24 saatlik dilimde, ETH/USD 3,157 dolar ile 3,343 dolar arasında işlem gördü. ETH işlem hacmi %9,26 oranında artışla, 21,59 milyar dolar olarak gerçekleşti. Ethereum toplam market cap değeri de 390.4 milyar dolara ulaşmış durumda. 

ETH/USD 4 Saat grafiği

ETH/USD paritesinde 4 Saat grafiğine baktığımızda, Ethereum’un 3,350 dolar bölgesini test ettiğini görebiliriz. 

Ethereum fiyat tahmini
ETH/USD 4 Saat grafiği. Kaynak: TradingView

 

Ethereum fiyat hareketi bu hafta güçlü bir volatilite gördü. Eylül başında 4.000 doların altında zirve yaptıktan sonra ETH/USD, 7 Eylül’e kadar direncin altında konsolide oldu. Ancak ETH piyasaya ile birlikte düşerek, %20’den fazla değer kaybetti.

Ardından 3.550 dolara doğru bir tepki geldi. Fakat bu yükselişi dün başka bir düşüş izledi. Ethereum fiyatı bir gecede 3.200 doları yeniden test etti ve bir sonraki hedef olarak 3.350 dolarlık dirençle bugün erken saatlerde yükselmeye başladı.

Genel olarak, eğer Ethereum 3.350 dolarlık direncin üzerine çıkabilirse, önümüzdeki 24 saat içinde çok daha fazla yükseliş görebilir

Öte yandan ETH/USD paritesinin, muhtemelen önümüzdeki haftaya kadar, mevcut fiyat seviyelerinde konsolide olacağını söyleyebiliriz. 

 

Canlı ETH fiyatı: [mcrypto coin=”ETH” currency=”USD”]

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

Kaynak

Ünlü analist Lark Davis Ethereum 35 bin dolar dedi, tarih verdi!

Ethereum, Eylül ayında yakaladığı yükselişle ATH seviyesine oldukça yaklaştı. Bununla birlikte, YouTube videolarıyla öne çıkan fenomen analist Lark Davis, 482 bin takipçisine Ethereum’un 35.000 dolara çıkabileceğini duyurdu.

7 Eylül Çöküşü sonrası Ethereum kritik desteği

Lark Davis Ethereum’un 7 Eylül’de dramatik olarak düşüşü sonrası toparlandığını, ancak en kritik destek seviyesinin 3330 dolar bölgesinde oluştuğunu söylüyor.

 

Ethereum yorum
Kaynak: Youtube

Ethereum neden 35.000 dolar olur?

1- ETH burn

Fenomen analist öncelikle Ethereum’un son hedefine ulaşması yönünde önemli bir etken olarak “ETH burn” mekanizmasını gösteriyor.

Şuana kadar toplam 263,171 ETH imha edildi. Analist bunun uzun vadede ETH fiyatının yükselmesinde önemli bir etkisi olacağı görüşünde. Ayrıca 2030 yılına kadar imha edilen ETH miktarının 20 milyonu bulacağını söyleyen analist; bu durumun aşırı talep ve arz kıtlığı nedeniyle ETH fiyatının olağanüstü yükselmesine neden olacağı görüşünde.

 

2- Ethereum Layer 2

Ethereum layer 2
ETH layer 2 Kaynak Youtube

Lark Davis Ethereum işlem ücretlerinin aşırı yükseldiği ve özellikle swap işlemlerinde karşılaşılan yüksek işlem ücretlerinin son derece negatif etkiye neden olduğu görüşünde.

Analiste göre bu sorunu çözme konusuna odaklanan “Layer 2” güncellemesi oldukça pozitif bir etkiye sahip ve zaman içerisinde daha da gelişerek işlem ücreti sorunu çözülebilir.

Ünlü YouTuber, İşlem ücreti sorununun çözümü ile birlikte Ethereum kullanımı artıracak ve bu da ETH fiyatına son derece pozitif etki edecek görüşünde.

3- Ethereum’un gerçek kullanım alanın olması

Lark Davis, Standart Chartered’ın Ethereum analizine dikkat çekiyor. Davis özellikle analizde geçen Ethereum’un gerçek bir finansal pazar kullanımı olması düşüncesini önemsiyor.

Ethereum; coin transferleri, NFT alım-satım, krediler, sigorta, borsa gibi farklı finansal hizmetler sunuyor ve bu durum Ethereum’u Bitcoin’den farklı kılan en önemli faktör.

Lark Davis, Ethereum’un kullanım alanının bu kadar çeşitli ve yoğun olmasının, ETH’ye olan talebi arıtıp fiyatı 35.000 dolara kadar çıkarabileceği düşüncesinde.

Ünlü analist, bugünden Ethereum’un 10x yükselmesinin, uzun vadede, mümkün olduğu ve buna yürekten inandığını söylüyor.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.