1. Anasayfa
 2. Koin Haberleri
 3. Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?
0
profitfarmers_koinmedya
İçerik

Ethereum bugün biraz düşüş yaşamış olsa da son günlerdeki hareketiyle yeni bir zirvenin peşinde olduğunu gösteriyor.


ETH yeni hedefler peşinde!

 • Ethereum boğaların BTC karşısında yukarı yönlü yoğun bir hareketi tetiklemesiyle son birkaç gün içinde büyük oranda yükseliş hareketi gösterdi.
 • Bu şekilde devam edip etmeyeceği ise boğaların şu anki seviyede yüksek zamanlı mum formasyonu ile kapatıp kapatmayacağına bağlı. Bu durum da ETH/BTC paritesinin potansiyel yükselişini doğrulayacak.
 • Bu konuda uzman bir yatırımcının paylaşımına göre ETH yeni bir tüm zamanlar rekoru kırmaya hazırlanıyor. Trader eğer BTC’ye karşı bir kırılma yaşarsa paritenin yükseliş hızının daha da artacağına inanıyor.

Ethereum son bir kaç gündür karmaşık fiyat hareketleri ortaya koyuyor. Ne satıcılar ne de alıcılar ETH fiyatı konsolide oldukça fiyat üzerinde control sağlayamıyorlar. Fiyat satıcıların onu 1000 doların altına çekme çabalarına karşı çok büyük bir direnç gösterdi.

Dönemin ortasında gösterdiği trendin seviyesi, çoğunlukla boğaların daha aşağı doğru gidişe karşı koymalarına bağlı olacak.

Ethereum yukarılara çıktıkça BTC karşısında kazançlı çıkıyor

Ethereum, şu an 1.186 dolarlık mevcut fiyatıyla % -2’in üzerinde bir düşüşle işlem görüyor.

Yükselişini yavaşlatan bazı yoğun satış baskısıyla karşılaşmadan önce dün 1.300 dolara kadar yükselmişti.

Yakın vadede daha yükseğe tırmanıp tırmanamayacağı, büyük ölçüde birkaç temel destek seviyesine karşı devam eden tepkisine ve Bitcoin’e karşı ivme kazanmaya devam edip etmediğine bağlı olacak.

Analist: ETH Muhtemelen Yakın Vadede Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerini Belirleyecek

Bir analist Ethereum’un kripto rallisi parabolik hale gelmeye başladığında yakın vadede tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasını beklediğini açıkladı.

Bitcoin’e karşı güç kazanmasıyla  henüz BTC’ye karşı bir kırılma yaşamamış olsa da, yukarı yönlü bir hareketin kaçınılmaz olduğuna dikkat çekiyor analist.

Yeni ATH’den önceki ETH’nin durumuna şöyle bir bakınca, harika bir yolculuk olduğunu ve ETH / BTC’nin henüz patlamadığını görebiliriz.

Önümüzdeki birkaç gün, Ethereum’un orta vadeli görünümüne ve kısa vadede daha yüksek patlamaya yetecek kadar güç oluşturup oluşturmayacağını bize söyleyecektir.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

ETH fırsat kolluyor!

Ethereum, 2020’deki genel kazançlar açısından bakılınca Bitcoin’i bile geride bıraktı, ancak  hala tüm zamanların en yüksek seviyesini kıramamışken, Bitcoin rekor üstüne rekor kırıyor. Bu duruma bakıp da sakın ETH konusunda yanılmayın. ETH ile ilgili alanın uzmanları bakın neler söylüyor.

Bbir kripto sermaye yöneticisine göre, Ethereum eski zirvesini yakalar yakalamaz,  “iki hafta” içinde “ikiye katlayacak”. En üst sıradaki altcoin ETH, genel olarak zirvedeki kripto para birimi Bitcoin’in izinden giderse, bu durum şöyle görünebilir.

Ethereum Boğaları hazır ancak daha ATH yakalanmadı

2017’de hem Bitcoin hem de Ethereum, kripto para piyasasının sermayesinin aslan payını ele geçirerek birlikte gümbür gümbür yükseldiler.

En büyük varlık olan ve ilk adımı atan Bitcoin, sektörü sırtında taşıyor,  Ethereum ise sektörün geleceğinin inşa edildiği temel olarak hareket ediyor.

O dönemde doğan ilk projelerin çoğu, işe yaramazdı veya düpedüz dolandırıcılık olarak ortaya çıkmıştı. Ancak 2017 yılının ardından dondurucu kripto kışını atlatanlar şimdi yeniden piyasaya ısınma hareketleri yapıyor. Pek çok altcoin beklenmedik çıkışlar yapabilir.

Ethereum üzerine inşa edilen DeFi projeleri mesela, Ethereum ve onun temelindeki ağın sahip olduğu değeri bir kez daha gösteriyorlar, ancak şimdiye kadar oluşan momentum, Ethereum’u, Bitcoin’de olduğu gibi tüm zamanların en yüksek seviyesine henüz çıkaramadı.

Ancak Moonrock Capital Yönetici Ortağı Simon Dedic’e göre bu çok uzun sürmeyecek. Dedic, ETH boğalarının 1.400 dolarlık eski yüksek seviyeyi aşmayı başarması halinde fiyatının,  “iki haftadan” daha kısa bir sürede “ikiye katlanarak” 3.000 doların üzerine çıkacağını iddia ediyor.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Işte ETH’yi ikiye katlayacak yol

EThereum’un üç tam yılını önceki yüksek seviyenin altında işlem görerek geçirdiğini düşününce, bu büyüklükte bir hareket kulağa mantıksız gelebiliyor, ancak Bitcoin’in eski zirvesini atladıktan sonra yaşanan FOMO bu konuda bir örnek oluşturabilir. 2021’in sonunda 10.000 doların  üzerine çıkması beklenen altcoin opsiyon sözleşmeleri de ETH için iyiye işaret.

Yukarıdaki grafik, Ethereum’un önceki zirvesini aşıp da bir anda yaklaşık 3.000 dolara yükselmesiyle böyle bir kırılmanın nasıl görünebileceğini gösteriyor. ETHUSD’nin arkasına yerleştirilen Bitcoin fiyat hareketi, altcoin’in izleyebileceği yörünge hakkında ipuçları sağlayabilir.

Burada ETH nin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini geçememesi felaket olabilir ve Bitcoin hakimiyetinin gelecekte altlar aleyhine devamına izin verebilir.

Ve pek çok altcoin Ethereum üzerine inşa edildiğinden, varlık sınıfının geri kalanını tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıyıp taşıyamayacağını veya Bitcoin’in hükümdarlığı altında yaşamaya devam edip edemeyeceğini görmek için tüm gözler zirvedeki altcoin’de. Zirvenin altcoin kralı ETH sürpriz yapmak için fırsat kolluyor olabilir.

Ethereum “merkeziyetsiz bulut işleme ağı”!

TradingView sitesinden edinilen bilgiye göre,  Salı günü Avrupa saatiyle 06.48’de, Kripto borsası Bitstamp’ de Ether (ETH) nin değeri en yüksek  1,149 dolar 84 cent değerine ulaştı ve en düşük 1,007 dolar 93 cent değerini gördü.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Bitcoin’in değerindeki düzeltmeden kaynaklanan ve geçtiğimiz Pazar günü (10 Ocak) başlayan iki günlük düzeltme boyunca Ethereum ‘un değeri  1350 dolar civarından  912 dolar civarına kadar düşmüştü. Bu düşüşe rağmen, o zamandan beri ETH güzel bir şekilde toparlandı. Fakat ulaştığı en yüksek değer olan Ocak 2018 deki 1422 dolar değerinden hala uzak.

Şu aralar, yani 13 Ocak saat 01.51 saatlerinde, CryptoCompare tarafından sunulan bilgiye göre, ETH-USD paritesi 1026 dolar  19 cent civarında işlem görüyor. Tabi ki bu son 24 saat içinde yüzde 2.83’lük bir düşüş, ancak yılın başından itibaren değerlendirildiğinde %39,21 lik bir artış söz konusu.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Salı günü, Gemini CEO’su,  iyi bilinen çeşitli kripto projeleri için ana kullanım alanlarına dönük olarak aşağıdaki tviti yayınladı.

Tvitinde  , Tyler Winklevoss , Bitcoin’i  Altın 2.0 olarak tanımladı. Winklevoss’a göre, Ether (ETH)ise merkeziyetsiz Amazon Bulut İşleme, Filecoin (FIL) , merkeziyetsiz Amazon Bulut Depolama, Zcash (ZEC) , merkeziyetsiz özel bir para, DAI ise , merkeziyetsiz bir stabilcoin. Winklevoss, bu benzetmeyi, merkeziyetsiz bir birleşme hareketi olarak yorumluyor.

Bu tivitinden birkaç saat sonra, Tyler Winklevos, Amerikalı milyarder girişimci ve yatırımcı Mark Cuban’dan alıntı yaparak, merkeziyetsiz finans sisteminin, DeFi, neden önem arz ettiğini açıkladı.

Winklevos, açıklamasında şunları dedi:

En büyük riski ihmal ediyorsunuz, Dünyadaki ülkelerin çoğu henüz yeterince bankalaşamamış ya da hiç bankaları yok. Onların , sen ya da ben gibi, kendileri  ve aileleri için daha iyi hayat şartları yaratmak adına borç almak, kredi almak ya da yatırım yapmak gibi şansları yok. DeFi işte bu durumu düzeltebilir.

Ethereum için kanlı Pazartesi!

Özellikle geçen hafta Ethereum alanlar için, dün oldukça zor bir gün oldu.

Kripto para piyasasının en büyük altcoini ETH, 24 saatten az bir sürede, 1255 dolardan 905 dolara kadar düştü.

Price of Ethereum in US dollars. Image: Tradingview
ETH/USD TradingView

Ethereum, çoğu altcoin gibi, Bitcoin ile yoğun bir şekilde ilişkilidir. Dünkü fiyat düşüşü, Bitcoin düştüğünde piyasanın geri kalanına ne olduğunu gösteriyor – tıpkı geçen hafta Bitcoin yükselirken diğer kripto varlıklarına ne olduğunu gösterdiği gibi.

Yukarıdaki grafikte görülen mum, ABD dolar cinsinde Ethereum’da görülen en kötü ikinci kırmızı mum konumunda. Bundan önce 24 saatlik dilimde en kötü kırmızı mum, 16 Ocak 2018 günü ETH, 1285 dolardan 852 dolara düştüğünde görülmüştü. Bu dönemde fiyat 300 dolara düşmeden önce küçük bir yukarı yönlü düzeltme de yapmıştı.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?
ETH/USD Ocak 2018

Bitcoin’in bir biri ardına yeni ATH’ler kırdığı geçen haftalarda Ethereum da oldukça kuvettli yükselişler gösterdi.

Ancak dün, ETH yatırımcısının panik içerisinde olduğunu gösteren emareler vardı. Grafikte, alıcılar ile satıcılar arasındaki dengeyi gösteren RSI göstergesi bir anda 88 den 56’ya geriledi.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?
ETH/USD Ocak 2020 TradingView

Bununla beraber, şu anki ETH grafiği, kripto dünyasının ne kadar vahşi ve volatileli olduğunu gösterir nitelikte. ETH şu anda 1128 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte %1,9 oranında artış söz konusu.

Kaynak

Ethereum fiyatında çok keskin düzeltme!

 • Ethereum, 1.200 dolar altında keskin bir aşağı yönlü düzeltme başlattı ve ETH fiyatı % 20 düştü, ancak 1000 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalamada çok önemli bir desteğe yaklaşıyor.
 • Ethereum, 1.200 dolar  desteğinin üzerinde kalamadı ve 1.150 doların altına büyük ölçüde geriledi.
 • Saatlik ETH / USD (Kraken üzerinden veri akışı) grafiğinde 1.250 dolara yakın bir seviyede destek oluşturarak büyük bir yükselen kanalın altında bir kırılma gerçekleşti.
 • Paritenin 1.000  bölgesi ve 100 saatlik SMA yakınında güçlü bir destek bulması muhtemel. 

Son iki seansta, Bitcoin ve Ethereum’da 38.000 dolar ve 1.100 doların altında güçlü bir aşağı yönlü düzeltme yaşandı. ETH fiyatı 1.200 dolarlık desteğin üzerinde kalamadı ve 1.150 doların altına büyük ölçüde düştü.

1.200 dolar seviyesinin altında kapanışın ardından güçlü bir düşüş dalgası yaşandı. Daha da önemlisi, ETH / USD paritesinin saatlik grafiğinde 1.250 dolara yakın destekle büyük yükselen kanalın altında bir kırılma gerçekleşti.

Parite,  yukarı doğru kilit hareketin% 50 Fib geri çekilme seviyesini 890 dolarlık düşük seviyeden 1.351 dolara a yükseltti. Ethereum fiyatı % 20 düştü ve 1.000 dolarlık desteğe ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yaklaşıyor.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Yukarı doğru kilit hareketin% 76,4 Fib geri çekilme seviyesi, 890 dolarlık düşük seviyeden 1.351 dolara yükseldi. 100 saatlik basit hareketli ortalama, yakın vadede güçlü bir destek olarak hareket etmek için 1.000 dolarlık bölgeye de yakın. Ether fiyatı 1000 dolarlık desteğin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde kalmazsa, önümüzdeki oturumlarda 900 dolarlık destek seviyesine düşme riski vardır.

ETH’de Yeni Artış mı?

Ethereum 1000 dolarlık desteğin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde kalırsa, yeni bir artış başlatabilir. Yukarı yönde bir ilk direnç, 1.180 dolar seviyesine yakın.

İlk kilit direnç 1.200 dolar seviyesine yakın. 1.200 dolar seviyesinin üzerindeki bir kapanış, eter fiyatını tekrar pozitif bölgeye itebilir. Belirtilen durumda, 1.300 dolar seviyesini tekrar görebilir.

Teknik Göstergeler

Saatlik MACD – ETH / USD için MACD, düşüş bölgesinde hız kazanıyor.

Saatlik RSI – ETH / USD için RSI şu anda düşüş açısıyla 50 seviyesinin altında.

Ana Destek Seviyesi – 1.000 Doları

Ana Direnç Seviyesi – 1.200 dolar

Her Ethereum yatırımcısı bu analize bakmalı!

Bitcoin başardı, gözler şimdi Ethereum’da. Kripto para yatırımcıları Ethereum’un 2018 yılı rekoru olan 1432 dolarlık zirveyi egale etmesini bekliyor. Kuvvetle muhtemel önümüzdeki hafta Ethereum, tüm zamanların rekorunu kıracak ve Ethereum yatırımcılarını yeni bir ATH ile memnun edecek.

Gemini Borsasının CEO’su Tyler Winklevoss, 2 gün önce twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Ethereum’da yeni bir ATH’ye sadece %10’luk bir pay kaldığını belirtti. Winklevoss ayrıca Ethereum’um hali hazırda yaşanan boğa sezonunda değerinin altında seyrettiğini ileri sürüyor. Winklevoss’un açıklamalarından Ethereum için yeni bir ATH’nin cepte olduğunu görüyoruz. Hatta ETH/USD paritesi daha da ileriye koşabilir.

Aşağıda Winklevoss’un tweet’ini görüyoruz.

Bu arada Santiment tarafından paylaşılan Ethereum raporu çok önemli bir noktaya değiniyor. Her Ethereum yatırımcısı Santiment tarafından hazırlanan bu analize bakmalı!

Lütfen Bkz: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Ethereum 1,000 doları aştığında Ethereum madencileri fırsat bu fırsat diyerek torbalarındaki tüm Ether’leri boşaltılar. Artık madencilerde satacak Ethereum kalmadı. Aşağıdaki grafikte Ethereum madencilerin sahip olduğu Ethereum bakiyesindeki değişimi görüyoruz.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Madencilerin Ethereum adreslerini boşaltmaları bir anlamda olumlu bir gelişme olarak yorumlanabilir. Çünkü madenciler tarafından yüklü bir satış baskısı gelmeyecek.

Yukarıdaki gelişmenin ardından EthereumWorldNews’ten John Njui, ETH/USD paritesinin çok kısa sürede 2,000 doları görebileceğini iddia ediyor.

Kaynak

Uzman yorumu: Bitcoin Ethereum’u 2000 dolara taşıyabilir

Ethereum analiz uzmanlarından Jebb McAfee‘den Ethereum boğalarına müjde geldi.

Jebb McAfee analizi önümüzdeki hafta ya da aylarda, ETH fiyatını 2.000 dolara çıkaracak bir ralliye hazır olunması gerektiğini söylüyor.

Analist özellikle, Google aramalarındaki yükselen Ethereum trendini ve merkezsiz uygulama servisi olarak Ethereum’un kaydettiği gelişmeleri dikkate alıyor.

Bitcoin Dominance

Jebb McAfee analizinde, Ethereum boğa koşusu arkasındaki katalizör olarak Bitcoin’i gösteriyor.

Aralık 2017’de Bitcoin market cap değeri hakimiyetinin, Bitcoin Dominance, biraz düşmesi ETH/USD paritesinde 1.419 dolar ile ATH geirmişti. McAfee analizinde ETH’nin yükseliş trendine sinyal olarak Bitcoin Dominance’ta görülen artışı gösteriyor. Buradan gelecek bir düşüş ETH’yi istenilen seviyeye çıkarabilir.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?
ETH/USD TradingView

Aslında Bitcoin/Ethereum arasındaki ilişki kısmen psikolojik. Bitcoin’de yaşanan çok güçlü boğa rallisi yatırımcıların gözünü ikinci sıradaki kripto paraya da dikmesine neden oldu. 2017’de bu psikolojiden yararlanan ETH’nin 2021’de bunu tekrarlaması beklenebilir.

Jebb McAfee, şunları söylüyor;

Sanırım, Bitcoin’in çok büyük bir boğa rallisi içerisine girmesi, piyasada yatırımcıların boğa pazarına olan güvenini artırıyor. ….Ve bu güven, [Ethereum] rallisine akacak.

Bu noktada Bitcoin Dominance değerinde görülen bir düzeltme ile Ethereum yalnız 3 gün içerisinde, 730,97 dolardan 1.168.99 dolara tırmanarak %60’a yakın yükseliş gösterdi.

Google faktörü

Jebb McAfee Ethereum’un 2000 dolar hedefini belirlerken DeFi ekosisteminde yaşanan büyümeyi de hesaba katıyor. DeFi protokollerinin büyümesi, sonunda ETH’ye akacak şeklinde yorumluyor.

Bu noktada, Google aramalarından karşılıklı olarak hem DeFi’nin hem de Google’ın etkilenmesi söz konusu.

Ethereum, ETH coinin benimsenmesini artıracak yeni projeler geliştirmeye devam ettikçe, önümüzdeki 5-10 yıl aynı şeyleri görmeyi sürdüreceğiz.

Mevcut Google verileri, Ethereum ekosistemine ilgi artışını yansıtıyor. Google Trend arama hacimlerinde “Ethereum” anahtar kelimesi için, haftalık bazda, 100 puan seviyesine ulaştı.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?
Google Trend

Bu noktada, Ethereum anahtar kelimesinin, son 3 yılın en yüksek oranlarına ulaştığını söylememiz gerekir.

Son yaşanan aşağı yönlü düzeltmeden sonra ETH/USD paritesinin yukarı trendini sürdürebileceği anlamı çıkarılabilir.

Kaynak

Ethereum yorum: Ethereum 1000 doları aştı!

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, son 24 saat içerisinde yaklaşık %35 artarak nihayet 1000 doları aştı.

Ethereum fiyatı, Şubat 2018 başında üç haneli rakamlara düştükten sonra, bir daha 1000 doların üzerini görmemişti. Bu nedenle 1000 dolar seviyesi ETH için önemli bir seviye.

Noel’den bu yana BTC, yaklaşık 10 bin dolarlık bir fiyat artışı kaydederken, Ethereum da aynı dönemde 400 dolar civarında artış kaydetti. Ethereum’un bu güçlü performansı Ocak 2018’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.432$’a doğru bir yolculuk başlattı. 

Elbette Ethereum, bu başarıyı Bitcoin boğa koşusuna borçlu. Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyeti göz önüne alındığında, genellikle Ethereum ile birlikte tüm altcoinler, Bitcoin fiyatını takip eder.

Ancak bu durum son zamanlarda biraz değişmeye başladı. Artık altcoinlere büyük ölçüde Ethereum yön veriyor. Kripto ödeme şirketi Simplex’in CEO’su ve kurucusu Nimrod Lehavi, geçtiğimiz günlerde buna benzer bir yorumda bulundu. Ve yatırımcıların, yeni bir Bitcoin aradığını söyledi.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Bitcoin, tüm piyasayı peşinden sürükleme gücüne sahip olsa da altcoin piyasasında en büyük paya sahip olan Ethereum’un attığı her adımın büyük bir yankı yarattığı da bir gerçek.

ETH rallisi yeni bir “altcoin sezonun” başlangıcı mı?

Ethereum’un başlattığı ralli, tüm altcoin piyasasına yayılırken, birçok kripto para etkileyici kazanımlar elde etti. Ethereum son 24 saatte %40’ın üzerinde değer kazanırken, birçok altcoin de%30’a varan artışlar gördü.

Tüm bunlar, altcoin piyasasının toplam değerini 300 milyar dolara yaklaştırdı.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Ethereum Yorum: 2021’de Ether nasıl bir performans gösterecek? (4 Ocak 2020)

2020 yılının açılış ve kapanış rakamlarını kıyasladığımızda Ethereum, Bitcoin’de de iyi bir performans sergilediğini görürüz. 2020’ye 130 dolar bandında giren Ethereum, 2020’yi 730 dolar civarında kapattı.

Bitcoin ise 2020 yılına 7,150 dolar ile girmişti ve yılı 29 bin dolar civarında kapattı. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 30 bin dolarlık direnç seviyesini zorluyor. Bitcoin boğaları 2021’in 2’nci gününde (bugün) de yeni bir rekora imza attı ve parite 29,950 doları gördü. Gün içerisinde BTC/USD paritesi 30 binin üzerini görebilir.

Ethereum 2021 yılında nasıl bir performans gösterecek sorusuna gelecek olursak ETH/USD paritesinde Ethereum 2.0 çalışmaları etkili olacağa benziyor. Güncelleme boyutunun kapsamlı olması nedeniyle önemli fazlar 2021’in ilk çeyreğine kaldı. Bu süreçte piyasalar ciddi bir dışsal şokla karşılaşmazsa Ethereun 2021’in ilk çeyreğinde kolayca üç basamaklı rakamları tekrardan görebilir.

Ethereum 2.0 ile Ethereum ağı eskisine nazaran daha hızlı ve aktif hale gelebilecek. Bu durum Ethereum ağına yönelik yeni bir DeFi dalgasının yaşanmasına ve Ethereum talebinin artmasına yol açabilir.

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 rehberi: Ethereum 2.0 nedir, ETH fiyatını nasıl etkiler?

Kripto para yatırımcıları, Bitcoin’in yanında belli miktar altcoin alarak dijital para portföylerini çeşitlendiriyor. Bitcoin’e alternatif en yakın kripto para ise Ethereum. Bu nedenle kripto para piyasalarına giren sıcak para ilk olarak Bitcoin’i ardından Ethereum’u ziyaret ediyor. Ayrıca son günlerde zor günler geçiren Ripple ve Stellar gibi kripto paralardan kaçan yatırımcıların bir kısmı varlıklarını Ethereum’a kaydırıyor.

Altcoinler içerisinde Ethereum’un ilgi odağı olduğunu Grayscale Yatırım Şirketinin yatırım kararlarında da görmek mümkün. Grayscale, Bitcoin’den sonra en fazla Ethereum’a yatırım yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Grayscale’in yatırım danışmanlarından Michael Sonnenshein, kurumsal firmaların Ethereum’a ilgi duymaya başladıkları yönde açıklamalarda bulundu.

Aşağıdaki paylaşımda Grayscale’in portföyümdeki kripto parala yatırımlarını görüyoruz.

%86.5 ile aslan payını Bitcoin oluşturuyor. Bitcoin’i %10 ile Ethereum takip ediyor. Diğer kripto paralar ise kalan %3.5’i paylaşıyor. Grayscale’in portföy dağılımını benchmark alırsak piyasaya giren kurumsal para yüksek oranda Bitcoin’e akıyor. Bu paradan Ethereum’un da payına bir şeyler düşüyor.

Ethereum’un payına düşen %10’luk oran bile Ethereum’u kolayca 2021 yılı içerisinde 1,000 doların üstüne taşıyabilir.

Kaynak

Ethereum yorum: Boğalar yılın ilk günlerinde 800 doları teste hazırlanıyor!

Bitcoin son günlerde ciddi bir ivme yakaladı ve yılın son gününde yeni bir rekora imza attı. Bitcoin, 31.12.2020’de (bugün) 29,244 doları görerek yeni bir ATH’yi gördü. Bitcoin boğaları, gözüne 30 bin doları kestirmiş durumda.

Ethereum ve altcoinler ise Bitcoin karşısında ciddi varlık gösteremiyor. Bu süreçte Bitcoin’in toplam piyasa hakimiyeti %70’i geçti.

Lütfen Bkz: Ethereum gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Yine de Ethereum, dolar karşısında 758 dolar ile 30 Aralık 2020’de son 2 yılın en yüksek değerini gördü. 2021 yılının ilk günlerinde Ethereum 800 doların üstüne çıkabilir mi?

Ünlü bir analist, ETH/USD paritesindeki saatlik değişim üzerinden kısa vadede 800 dolarlık hedefe dikkat çekiyor. ETH/USD paritesi kısa dönemde yükselen bayrak formasyonunu takip ediyor. Yakın zamanda parite, bayrak formunu yukarıdan kırabilir ve 800 doları test edebilir.

Aşağıdaki grafikte bu analizi görüyoruz.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Ethereum, dolar karşısında değer kazanmaya devam ederken Bitcoin karşısında değer kaybediyor. 18 Temmuz 2020’de Ethereum, DeFi rüzgarının etkisi ile Bitcoin karşısında ciddi bir değer kazanmaya başlamıştı. Oranlar kısa sürede 0.0025 BTC’den 0.040 BTC’nin üstüne çıktı. ETH/BTC paritesi, yılın son günlerinde tekrardan 0.025 BTC’ye geriledi.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Bitcoin fiyatları konsolidasyon sürecine girdiğinde Ethereum, 18 Temmuz’da olduğu gibi Bitcoin karşısında değer kazanmaya başlayabilir.

Yukarıdaki grafikte ünlü analistin ETH/BTC analizini veriyoruz. Analist, 0.030 BTC’lik hedefe dikkat çekiyor. Yazının kaleme alındığı saatte 0.030 BTC, 867 dolara denk geliyor.

Kaynak

2021’de Ethereum boğası geliyor

Ethereum 24 Aralık Çarşamba gününün ilk saatlerinde oldukça şiddetli bir şekilde düştü. ETH bir kaç haftanın en düşük seviyelerine indi.

Ethereum düşüşünde Ripple ile ilgili gelişmelerin etkili olduğu açık. XRP %50’nün üzerinde değer kaybederken beraberinde altcoinleri de diplere sürükledi.

Ethereum daha sonra düştü yerden kalktı, ve 600 dolar direncini zorlamaya başladı.

Bugün erken saatlerde ETH 600 barajını da aşarak 616 dolara kadar tırmandı.

Ethereum’un daha fazla yükselip yükselemeyeceğini, haftalık grafiğinde ters omuz-baş-omuz formasyonu belirleyebilir.

Bir analiste göre, bu formasyonun onayı, 2021’de çok kuvvetli bir boğa trendi getirebilir.

Ethereum 600 direnci sonrası ivme kazanıyor

Ethereum fiyatı, 24 Aralık’ın son saatlerinde 593 dolardan işlem gördüğü dönemde, 23 Aralık günü gördüğü 550 dolar seviyelerinden oldukça yükselmesine rağmen önünde hala aşması gereken 600 dolar direnci duruyordu.

ETH 600 dolar direnci, 25 Aralık’ın ilk saatlerinde, oldukça hacimli bir şekilde geçti.

ETH 600 doları geçemeseydi bir düşüş trendi başlayabilirdi. Ancak 600 dolar direncinin, üstelik hacimli bir şekilde geçilmesi ETH’nin daha yükseklere doğru önünü açan önemli bir etken oldu.

ETH, BTC aleyhine boğa formasyonu oluşturuyor

Ethereum
ETH/BTC Tradingview

Bir analist, her ne kadar Ethereum, Bitcoin’e karşı zayıf bir durumda gibi görünse de 2021 yılı içerisinde, ters omuz-baş-omuz formasyonu oluşturabileceği görüşünde.

Bilindiği gibi ters omuz-baş-omuz formasyonu boğa formasyonudur. ETH 2021 yılına güçlü bir ivmeyle başlayabilir.

Eğer, ETH buradan yükselirse, 2021 yılına, haftalık bazda, ters omuz-baş-omuz ile girer.

Önümüzdeki bir kaç gün, bu formasyonun oluşup oluşmayacağını görmemiz için kritik olacak. Formasyon şekillenirse, 2021 yılı başları ETH için önemli artışların göründüğü bir dönem olabilir.

Canlı ETH fiyatı: $ 1,235.20

Kaynak

Ethereum yorum: ETH’de bu seviyelere dikkat!

Ethereum, dünkü kapanışı keskin bir satış baskısıyla yaptı ve 550 dolara kadar düştü. ETH fiyatı, bu seviyeyi test ettikten sonra, bir miktar yukarı yönlü düzeltme yaptı. Ancak 595 dolar ve 600 dolarda yer alan dirençler, kriptonun yükselişe engel olabilir.

Önce, Ethereum’da son birkaç gündür neler olduğuna bir bakalım:

 • Ripple’da yaşanan büyük dump, tüm piyasayı olumsuz etkiledi. Ripple 0.21 cente kadar düşerken; Bitcoin, 23.000 doların ve Ethereum ise 600 doların altını gördü.
 • ETH fiyatı 600 dolar, 595 dolar ve 580 dolar destek seviyelerinin altına hızla düştü.
 • Dahası fiyat, 565 dolarlık desteğin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın bile altına düştü. Fakat 550 dolarlık destek seviyesini test ettikten sonra yukarı yönlü bir düzeltme başlattı.
 • Daha sonra 565 dolar ve 570 dolar seviyesinin üzerinde bir kırılma oldu. Ve Ethereum fiyatı, 550$’dan 539$’a doğru olan son düşüşün %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde toparlandı.
Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Fiyat, şu anda 590 dolar, 592 dolar ve 595 dolar civarında birçok engelle karşı karşıya. Ancak şu an için Ethereum’un yükselişin önündeki en büyük engel 600 dolarlık direnç.

Bu arada ETHUSD paritesine ait saatlik grafikte 592 dolara yakın dirençle oluşan önemli bir düşüş trend çizgisi var. Bu trend çizgisi aynı zamanda, 550$’dan 539$’a doğru gerçekleşen son düşüşün %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın.

595$ ve 600$’lık direnç seviyelerinin üzerinde oluşacak net bir kırılma, daha fazla yükselişe kapı aralayabilir. Bu durumda bir sonraki ana direnç 620 dolar seviyesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakın olacak.

Ethereum’da kısa vadeli düşüş ihtimali

Ethereum daha fazla düşer mi?

Ethereum, 595 dolar ve 600 dolarlık direnç seviyelerini kıramazsa; yeni bir düşüş başlatabilir. Dolayısıyla böyle bir senaryoda, 570 dolar seviyesine yakın olan ilk desteğe dikkat edilmeli.

Bundan sonraki ilk büyük destek, 565 dolar seviyesine yakın olacak. Ana destek ise hala 550 dolar seviyesinin yakınında bulunuyor. Bunun altına düşmesi durumunda, parite keskin bir satış baskısıyla karşılaşabilir. Bu durumda, fiyat 520 dolarlık destek bölgesini yeniden test edebilir.

Teknik göstergeler:

 • Saatlik MACD: ETHUSD için MACD, yavaş yavaş boğa bölgesine doğru ilerliyor.
 • Saatlik RSI: ETHUSD için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça altında yer alıyor.
 • En önemli destek seviyesi: 550 dolar
 • En önemli direnç seviyesi: 600 dolar

Ethereum boğaları iş başında (23 Aralık 2020)

Ethereum fiyatı ciddi bir satış baskısıyla bir gecede 585 dolara kadar indi.

Ethereum, 585 dolar seviyesinde güçlü bir destek buldu. ETH V şeklinde grafik oluşturarak tekrar toparlandı.

ETH’nin orta vadede nerede konuşlanacağı, büyük ölçüde bu toparlanmaya bağlı olacak gibi duruyor.

Bu noktada, bir kaç gündür direnç hattı haline gelen 620 dolar seviyesinden ret yenilmesi durumunda, ETH’nin teknik gücü zayıflayabilir.

Bir kripto analist, bir gecede yaşanan bu kırılma ETH’nin boğa trendini geçersiz kıldığını düşünüyor.

Son günlerde gerek BTC gerekse ETH oldukça sert fiyat hareketlerine maruz kalıyorlar. Ancak ETH yatırımcılar tarafından daha altrenatif bir yatırım aracı olarak görüldüğü için, bu sert dönemi daha yumuşak fiyat hareketleriyle geçirmesi beklenebilir.

ETH uğradığı kaybı çabuk telafi etti ve şu anda korelasyon yaşıyor. Ancak bu kadar derin hareketlerin ETH’yi daha kırılgan bir hale getirdiği de açık.

Boğa trendi buraya kadar mı?

Önde gelen bir kripto para analisti, ETH satış baskısı sırasında, düşüşün yoğunluğuna dikkat çekerek, boğa trendinin sonuna yaklaşıldığı anlamı gelebilir şeklinde yorum yaptı.

Ethereum
ETH/USD Tradingview

4-saat: kötü haber: boğa trendi bitti… iyi haber: yeni giriş oldukça açık olmalı

Bitcoin hala piyasayı peşinden sürüklüyor, BTC’nin kısa vade hareketi ETH ve diğer altcoinler için hayati önem arz ediyor.

Canlı ETH fiyatı: $ 1,235.20

Kaynak

Dev fon yönetiminden sevindiren Ethereum yorumu

Bitcoin’in gösterdiği mükemmel performansın ardından gözler Ethereum’a odaklandı. Acaba ilerleyen günlerde Ethereum’dan yeni bir ivme gelecek mi? Ethereum 700 doları geçebilecek mi?

Ünlü yatırım firması Grayscale’den Ethereum hakkında önemli bir açıklama geldi. Grayscale, resmi twitter adresinden 2020 yılının 3’üncü çeyreğinde Ethereum’a yönelik ciddi bir talep artışının gerçekleştiğini belirtti.

Grayscale Yatırım Şirketi, Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere bir grup kripto para üzerinden çıkardığı finansal varlıkları kurumsal yatırımcıların talebine sunuyor. Ethereum cinsinden çıkarılmış popüler finansal varlıkların başında ise Ethereum Trust Fonları geliyor. Grayscale, 2020 yılının 3’üncü çeyreğinde Ethereum Trust Fonlarından 200 milyon doların üzerinde satış gerçekleştirdiklerini belirttiler. Aşağıdaki grafikte Grayscale tarafından paylaşılan tweet’i görüyoruz.

Grayscale Yatırım Firmasını en büyük Ethereum yatırımcıları arasında zikredebiliriz. Zira, Bybit’in haberine göre Grayscale’in portföyünde 2 milyar dolara yakında Ethereum varlığı bulunuyor.

Yani Grayscale’in elektronik cüzdanlarında 2.94 milyon adet Ethereum bulunuyor. Sadece geçtiğimiz ay Grayscale’in Ethereum bakiyesi 344,391 ETH artış gösterdi.

Lütfen Bkz: Ethereum gündem: Ethereum haber ve son dakika gelişmeleri

Ethereum’a yönelik talebin tek nedeni long pozisyon değil. Yani Ethereum yatırımcılarının tek motivasyonu; “Ethereum alırım, bekletirim ve değerlenince satarım” değil. PoS sistemine geçmeye hazırlanan Ethereum sisteminde staking getirileri için de yatırımcılar Ethereum alıyor. Yani PoS sisteminde Ethereum madenciliği yapmak isteyen yatırımcıların en az 32 ETH’ye ihtiyacı var. İşletim ücretlerinin en yüksek olduğu Ethereum, madencilik yapılabilecek en karlı blockchainlerin başında yer alıyor.

Kaynak

Ethereum nereye altcoinler oraya!

Ethereum  gösterdiği fiyat dalgalanmaları ve genellikle daha küçük altcoinleri de etkileyen trendi  ile altcoin piyasası üzerinde oldukça etkili.

Altcoinlerin yakın vadede trendleri büyük ölçüde Ethereum’un 600 dolara gösterdiği tepkiye bağlı olacak, çünkü bu seviye uzun zamandır Ethereum’un büyümesini engelleyen  kilit bir seviye oldu.

Bu seviyenin üstündeki kırılmalar, satıcıların bölgeyi büyük ölçüde kontrol ettiği 600 ila 620 dolar arasında bekleniyor.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

600 doların üzerinde gerçekleşecek bir kırılma ve sonucunda 600 dolarlık bir direncin aşılması diğer, altcoinleri daha yükseğe fırlatabilecek.

Piyasanın önde gelen analistlerinden birisi, Ethereum’un  Bitcoin paritesine işaret ederek, altcoin piyasasının orta vadede nereye yöneleceğini söylemek için ETH/BTC paritesinin kilit seviyeye nasıl tepki vereceğini  takip ettiğini söyledi.

Ethereum’un fiyat hareketi, bu daha küçük piyasalara  yön veren genel eğilimi ile son zamanlarda DeFi piyasaları üzerinde de ciddi bir etki yarattı.

Ethereum fiyatı aynı zamanda, piyasanın diğer kısımları üzerinde de çok etkili çünkü çoğu büyük altcoinin genel durumu genellikle Bitcoin ve Ethereum ile ilişkilendiriliyor. Bununla birlikte, bir analist şu anda Ethereum’un altcoinlere daha derinlemesine dalmadan önce yapacağı boğa hareketini yakından izlediğini söylüyor. Tabii bunun içinde Ethereum’un 600 dolara vereceği tepkinin çok önemli olduğunu söylüyor.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Trader: Eth’nin altcoin rallisi için anahtar BTC desteğini savunması gerekiyor

Bir trader, ETH/BTC alım satım çiftinin yakın vadeli görünümünü anlayabilmek için yakından takip ettiğini açıklamıştı.

Önemli bir kısa vadeli destek seviyesini savunmasının Eth’nin  gücünü doğrulayabileceğini ve altcoinlere daha yüksek ralli için kapıları açabileceğini belirtiyor.

“ETH: Bir hafta geçti ve  pek bir şey olmuyor. Hala altları takip ediyorum- ama esasen ETH/BTC’nin aşağı inip inmeyeceğini görmek için bekliyorum, 0,26 – 0,27 seviyelerinde bir satın alma sunmak için daha gerilere çekilebilir. Aynı anda altlarda da dip satın alma fırsatlarını bekliyorum”

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Ethereum Bitcoin’e farak atar mı?

Bitcoin daha yükseklere hareket ettikçe Ethereum da yoğun bir şekilde güç işaretleri veriyor. BTC’nin 19.000 doları aşması, ETH’nin 600 dolara yükselmesine imkan tanıdı ve bu da fiyat hareketi için çok önemli bir nokta.

Bu seviyenin üzerindeki alım satım dönemleri, şu ana kadar nispeten kısa süreli oldu. Ayılar, bu fiyatın üzerinde herhangi bir uzun vadeli fiyat kırılmasını engellemeye çalışıyor

Sonuç olarak, Ethereum, 2019’dan beri yakalandığı uzun süredir devam eden birikim aralığının sonuna yaklaşıyor; bu, Bitcoin’in parabolik bir yükseliş görmeden önce son zamanlarda patlak verdiği bir aralığa çarpıcı bir şekilde benziyor.

Bu nedenle, bir analist, Ethereum’un yakında muazzam bir parabolik yükseliş görerek zirveye çıkacağına inandığını söyledi.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Boğalar kükrüyor Ethereum 600 dolara koşuyor

Alıcılar BTC’yi tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkarmayı hedefledikçe, piyasa tekrar boğaların kontrolüne geri dönüyor.

Ethereum, şu anki 592 dolar fiyatıyla% 4’ün üzerinde işlem görüyor. Bu, durum en son ki dip fiyatı ki 528 dolardan kayda değer bir artışa işaret ediyor.

ETH yıllardır yaşanılan biriktirme aşamasının sonuna geliyor 

Bir trader yakın tarihli bir tweet’te, Ethereum’un,  Bitcoin’in son parabolik yükselişinden önce gördüğüne benzer çok yıllık bir işlem aralığından çıkmak üzere olduğunu açıkladı.

“ETH: BULLISH haritasının anatomisi: iki grafiğin karşılaştırmasını gösteren trader şöyle bir Not ekledi: Ethereum birikim aralığı Bitcoininkinden daha büyük”

Tarih tekrar eder ise, Ethereumun tüm zamanların en yükseğine geri dönmesini sağlayacak muhteşem bir yükselişin zirvesine doğru emin adımlarla ilerlediğini söyleyebiliriz.

Ethereum yorum Ethereum yorum: Ethereum tarihi zirveyi aşabilecek mi?

Ethereum yorum: Yaklaşmakta olan boğanın ayak sesleri

Ethereum ve tüm kripto para piyasası son günlerde bazı ölçülü kazançlar kaydetti. Bitcoin’in kısa süre önce 18,000 doların altına kırılma yapması ile oluşan satış baskısı, ayıların kripto para üzerinde kontrol sağlaması sonucu dağılmış görünüyor.

ETH’nin orta vadede hangi yönü seçeceği BTC’ye bağlı. Çünkü lider kripto paranın tüm piyasa üzerinde tam bir kontrolü buluyor.

Bir trader ise Ethereum’un kısa vadede önemli ölçüde yükseliş yapma hazırlığında olduğunu belirtiyor. Bunu söylerken teknik görünme dikkat çekiyor. Ayrıca birden fazla faktör de buna işaret ediyor. Bütün bunlar ciddi bir yükselişin işareti.

Ethereum yorum: Yaklaşmakta olan boğanın ayak sesleri

Ethereum fiyat hareketleri son zamanlarda durgundu. Kripto para güçlü momentum sergileyemiyor ve boğalar da fiyat hareketleri üzerinde kontrol sağlayamıyordu.

Ethereum’daki bu hareketlerin başlıca sebebi ise Bitcoin’e bağlıydı. BTC tüm zamanların en yüksek değerini kırmada zorluk yaşıyor ve her sefer buraya yaklaştığında güçlü satış dalgasına kapılıyordu.

Bir trader ise ETH’nin şu an mükemmel bir görünüme sahip olduğunu belirtiyor. Ona göre Ethereum kısa vadede yükselişe hazırlanıyor. Trader, Ethereum’un yüksek zaman aralıklı grafikti kritik desteği koruduğunu belirtiyor. Şimdi de kritik dirence yaklaşıyor.

BTC 18,000 doların üzerinde ve ETH de güç gösteriyor

Ethereum’da 500 doların üst bölgesinde güçlü satış baskısı var. BTC 19,000 doları kırana kadar da ETH burada kararlı bir adım atamayabilir. Çünkü BTC son zamanlarda piyasayı kontrol ediyor ve gelecekte de böyle devam edebilir.

“Cactus” ismii kullanan trader ise Ethereum’un güçlü bir yükseliş görmek için iyi bir görünüme sahip olduğunu belirtiyor. Ona göre ETH kritik bir desteği korudu da bu da önümüzdeki günler ve haftalarda daha fazla yükselişin işareti. Şöyle diyor:

“ETH / USD: Şimdi mükemmel görünüyor. 535 doları yenide test ve yükselerek 550 dolar desteği geri aldı. Burası uzun vade için kritik öneme sahip. S/R değişimi için beklediğim bir sonraki seviye 577 dolar.”

Ethereum yorum: Yaklaşmakta olan boğanın ayak sesleri

Grafik – Cactus. Kaynak: ETHUSD – TradingView.

Kaynak


ETH için herkes aynı iyimserlikte değil

Ethereum önümüzdeki günlerde bu kritik destek seviyesine tutunabileceği konusunda herkes aynı fikirde değil.

Başka bir analist, Ethereum’un son düşüşüyle, orta vadeli azalan üçgenin altına indiğini ve bunun ETH fiyatının, sıçrama yapmadan önce, 500 dolara kadar inebileceği anlamına geldiğini savunuyor.

Ethereum
ETH/USD Tradingview

Aynı analist 2019 sonunda, Bitcoin’in 2020 yılında 3,000 dolara düşeceğini de öngörmüş ancak tahmini pek ilgi görmemişti.

Analistler kısa vadede Ethereum’un görünümü konusunda farklı fkirlere sahipler ancak ETH’nin orta vadede, hem ETH 2,0 hem de DeFi büyümesi etkileriyle yükseliş trendinde olduğu açık.

Şu anda 1,2 milyondan fazla ETH, ETH 2,0 blockchainine kilitlenmiş durumda, ETH için hala yüksek bir alım talebi olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak

 

Grayscale’den dikkat çeken Ethereum yorumu

Grayscale’den dikkat çeken Ethereum yorumu. Yatırım şirketi, kripto paranın artık başlı başına bir varlık sınıfı olduğunu söylüyor. Ona göre yeni yatırımcı grubu da ortaya çıktı. Bunların tek bildiği ise Ethereum.

Grayscale’den dikkat çeken Ethereum yorumu

Yatırım devi Grayscale, Ethereum’un olgunlaştığını ve yeni bir grup yatırımcı için öncelikli varlık sınıfına dönüştüğünü açıkladı.

DeFi’deki gelişmeler Ethereum’a güç veriyor

2020 yılı öncesi Ethereum’un kullanımı sınırlıydı. Ayrıca merkezsiz finansta (DeFi) kilitli varlıkların değeri de önemli ölçülere ulaşmamıştı. Uniswap ve Sushi gibi merkezsiz borsaların günlük işlem hacmi sürekli 100 milyon doları geçiyor.

Mesela, 5 Aralık’ta Uniswap’in işlem hacmi 257 milyon dolar ve likiditesi de 1.66 milyar dolar olarak gerçekleşti. Önceki yıllara kıyasla merkezsiz borsa piyasasında DeFi’den dolayı daha önce görülmemiş hacim ve likidite kaydediliyor.

Uzun vadeli yatırımcı ve analistlerin Ethereum konusundaki bakış açısının değişmesinin temel sebebi de DeFi’deki büyümeyle yakından ilgili.

Sonnenshein, 2020 yılı boyunca Ethereum’a öncelik veren yeni bir yatırımcı grubunun ortaya çıktığını belirtiyor.

“2020 yılı boyunca ilk önce Ethereum’a öncelik veren ve daha sonra da sadece Ethereum diyen yeni bir yatırımcı grubu gördük. Burada Ethereum’un varlık sınıfı olarak kabul eden artan bir benimsenme var.”

Sonnenshein, ETH talebindeki istikrarlı artışa dayanarak, Ethereum’un tıpkı Bitcoin gibi gücünü koruduğunu söyledi. Sonnenshein şunları kaydetti:

“Varlık sınıfının gelişimi kendisini sağlamlaştırmaya devam etti. Ethereum, Bitcoin’in sahip olduğu kalıcı güçle aynı çizgide.”

Son ralli sırasında ETH fiyatı 2018 yılından bu yana ilk defa 600 doları geçti. Buradaki güçlü bir yükseliş trendi var. Bu trendi ise temeller ve kullanıcı faaliyetlerinin artışı destekliyor.

Grayscale’den dikkat çeken Ethereum yorumu

Ethereum fiyatı Kaynak: ETHUSD – TradingView.com

Tabii bir de Ethereum 2.0’a geçiş var. Böyle bir durumda, ETH 2’in başlaması ile kullanıcı faaliyetlerinin daha da artmasını bekleyebiliriz?


Ethereum 2020 sonunda kaç dolar olacak?

ETH’nin fiyat artışıy ile analistler, bu özel kripto paranın bu yıl Bitcoin’den daha iyi performans göstereceği konusunda iyimser. Bununla birlikte piyasıyı takip eden yatırımcılarında, ETH’nin 2020 yılı sonunda 1.000 $ olacağını düşünüyor.

Ethereum tekrar 1000’ı görecek mi?

Bazı analistlere göre, Bitcoin 50.000 dolara  ulaşsa bile, Ethereum’un 1.000 $ veya üzeri bir fiyata, çıkamayacağına  inanıyor. 


Ethereum 100k’a ulaşabilir mi?

Bunun cevabı kripto para piyasasının toplam hacminde. Kripto para piyasası 10 trilyon dolar değerine ulaştığında ETH 100olabilir


Ethereum sizi zengin edebilir mi?

Bu diğer kripto paralarda mümkün olduğu gibi ETH için de geçerli. ETH piyasaya giriş rakamlarından bugüne gelindiğinde onlarca yatırımcının zengin olduğu söylenebilir.

Ethereum satın almak için şimdi iyi bir zaman mı?

Ethereum yatırım yapmak için doğru bir adres ancak, Bu yatırımın zamanlaması konusunda destek alınması gerekir.

2025’te Ethereum’un değeri nedir?

CryptoGround, 2025 ETH fiyatını, 1.445.20 dolar değerinde olacağını öngörüyor.


Ethereum ölebilir mi?

Ethereum bir teknoloji ağı, bu gerçekleşse bile hemen olmayacaktır. Ancak ciddi bir teknik sorun ile mümkün olabilir.

Bitcoin veya Ethereum hangisi alınmalı?

Teknoloji uzmanları ETH’nin teknolojisinin Bitcoinden daha üstün olduğu konusunda hemfikir. Bununla birlikte yatırım için diğer etkenleri de dikkate almak gerekiyor.