Loading...
btc
BTC
-0.41%
Bitcoin
63.167,54 USDT
eth
ETH
-0.63%
Ethereum
3.082,42 USDT
bch
BCH
-3.72%
Bitcoin Cash
489,36 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
0.22%
Litecoin
78,26 USDT
bnb
BNB
-0.55%
Binance Coin
549,68 USDT
sol
SOL
-1.67%
Solana
136,21 USDT
avax
AVAX
-0.08%
Avalanche
35,13 USDT
ada
ADA
0.8%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.16%
Poladot
6,70 USDT
doge
DOGE
-2.85%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.88%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ne kadar Bitcoin (BTC)’iniz olduğunu neden kimseye söylememelisiniz?

Ne kadar Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Norveç’te yaşanan bir olaydan önemli dersler çıkıyor: Ne kadar Bitcoin (BTC)’iniz olduğunu sakın kimseye söylemeyin. Bitcoin zenginleri gaspçılar için açık hedef olabilir.  


Ne kadar Bitcoin (BTC)’iniz olduğunu sadece siz bilin

Bitcoin ve kripto para piyasalarına yatırım yapmaya başlayan kişilere tecrübeli yatırımcılar, üç konuda uyarıda bulunuyor.

1- Sahip olduğunuz Bitcoin miktarından kimseye bahsetmeyin.

2- Kaybetmeyi göze alacağınız kadar parayla bu işe girin.

3- Private Key’lerini sağlam yere not edin.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Youtube’da Bitcoin sayesinde zengin olmuş ve milyon dolarlık Lamborghini’si ile poz veren birçok zengin var. Zenginliklerini tüm dünyaya ifşa ediyorlar. Norveç’te yakın zamanda yaşanan bir olay ise tam ibretlik. Bitcoin zenginlerine “siz siz olun ne kadar Bitcoin (BTC)’niz var kimseye söylemeyin” dedirtiyor. Norveçli Bitcoin zengininin evini silahlı bir hırsız basıyor. Bitcoin zengininin evine silahla zoruyla giren hırsız, ev sahibini alı koyuyor. Gaspçı, Norveçli zengini tehdit ediyor ve Bitcoin’lerini zorla talep ediyor. Norveçli zengin ise 2’inci katta olan evinin balkonundan atlayarak canını ve Bitcoin’lerini kurtarıyor.

Hikaye biraz farklı da olsa benzer bir olay Hindistan’da yaşanmıştı. Hindistan’da bir çete lideri, dolandırdıkları kişilerden elde ettiği ne kadar Bitcoin varsa alıp kaçıyor. Çete üyeleri Hindistan’ın başka bir ilinde çete liderlerini yakalıyor. Sonuçta Hindistanlı çete lideri, Norveçli zengin kadar şanslı çıkmıyor.

Norveçli zengin bir paratoner gibi belayı üstüne çekmiş. Silahlı saldırgan yakalandı ve ceza evine gönderildi. Ancak zanlı suçlamaları kabul etmiyor. Çalıntı Bitcoin’leri nakde dönüştürmek diğer değerli varlıklara göre daha kolay olduğundan Bitcoin zenginleri kem gözlerin hedefi olabiliyor. Çözüm ise sahip olduğunuz Bitcoin ve kripto paraları gizli tutmaktan geçiyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.