BTC : 65080 ₺ ETH : 1620 ₺ XRP : 1.431 ₺ LTC : 320.8 ₺ USDT : 6.796 ₺ XLM : 0.5115 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ripple CEO’su: “Libra 2023’ten önce piyasa yüzü görmeyecek”

Ripple CEO’su: “Libra 2023’ten önce piyasa yüzü görmeyecek”

Ripple CEO’su: “Libra 2023’ten önce piyasa yüzü görmeyecek”
0
huobi_koinmedya

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’e göre, Libra 2023’ten önce çıkarılamayacak. Ona göre önümüzdeki 3 yıl için Facebook’un kripto parasını unutabiliriz. 


Ripple CEO’su: “Libra 2023’ten önce çıkarılamayacak”

Fortune’a röportaj veren Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Libra hakkındaki şüphelerini dile getiren yeni bir isim oldu. Ona göre, düzenleyicilerle ilgili sorunlar, Facebook’u Libra’yı çıkarmaktan bir süre daha alıkoyacak.

Röportaj sırasında Garlinghouse’a, Facebook’un whitepaperda belirttiği gelecek yılın başında Libra çıkarma planı soruldu. Ancak Ripple CEO’s soruya olumsuz cevap verdi.

Garlinghouse şöyle konuştu: “Teknik olarak bunu yapacak yeterliliğe sahip olduklarını düşünüyor muyum? Evet. Ancak yine de burada belirleyici olan karşılaştıkları düzenleyici engeller.”

koinmedya_brave

İlgili – Amerika’yı korku sardı: Facebook Libra gölge bankacılık sistemi kuruyor

Facebook, hükümetlerin çok geniş alandaki endişelerine cevap vermeyi ve bununla birlikte planlandığı zamanda da Libra’yı çıkarmayı düşünüyor. Ancak yine de bunun gerçekleşmesi şimdilik mümkün görünmüyor.

Ripple CEO’su ayrıca eğer bahse giren biri olsaydı, Libra’nın 2023 yılından önce çıkarılamayacağı konusunda bahse girebileceğini söyledi.

Libra konusundaki kuşkular

Bu arada Facebook yetkilileri, Libra’nın başlaması konusunda çok emin konuşuyor. Geçen hafta açıkladıkları yol haritasına göre, geliştiriciler şimdiden ilerleme kaydetti. Libra’nın testnetten mainnete geçişi artık gerçekleşiyor.

koinmedya_brave

Tabii bu açıklamalardan sonra yeni bir gelişme daha yaşandı. Libra ağında gelecekte 10 milyon dolarlık düğüm işletecek PayPal, düzenleyici endişeleri ve bu sorunların ucunun kendisine dokunması korkusundan projeden çekilmek istediğini açıklamıştı.

Şirketten yapılan açıklamada, “Paypal, şu an Libra birliğine daha fazla katılmama kararı aldı.” deniliyor.

Açıklamanın devamında ise şöyle deniliyor: “… Libra’nın isteklerini desteklemeye devam ediyoruz ve gelecekte birlikte çalışma yolları hakkında diyalogu sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.”

İlgili – Facebook geri adım atmıyor: “Libra coin 2020 yılında çıkacak”

Libra’nın yüzleştiği düzenleyici sorunları bir anda çözülecek gibi görünmüyor. Hükümetler bir biri ardına Libra ile ilgili yasaklama açıklamaları yapıyor. Buna rağmen Facebook geri adım atma niyetinde değil.

Kaynak

Etiketler: