BTC : 62580 ₺ ETH : 1558 ₺ XRP : 1.214 ₺ LTC : 284.8 ₺ USDT : 6.882 ₺ XLM : 0.4603 ₺
  1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Bu hafta ralliye hazırlanan 5 kripto para

Bu hafta ralliye hazırlanan 5 kripto para

Bu hafta ralliye hazırlanan 5 kripto para
0
huobi_koinmedya

Bu hafta Bitcoin’in yanı sıra, bazı büyük altcoinler de genel direnç seviyelerine yakın konsolide oluyor ve kısa vadede satın alma fırsatları sunuyor. Bu hafta ralliye hazırlanan 5 kripto para şöyle: BTC, BNB, XLM, XMR, TRX.


İşte bu hafta ralliye hazırlanan 5 kripto para

Bitcoin son birkaç gündür konsolide olurken, altcoin piyasalarının toplam değeri, istikrarlı bir şekilde arttı. Bu da alternatif kripto varlıkların kısa vadeli fiyatlarının Bitcoin’den bağımsız hareket ettiğini gösteriyor.

BTC, 10.000 dolarlık psikolojik dirence yavaş yavaş yaklaşıyor. Başarılı olursa, kendisiyle birlikte birçok altcoini de daha yüksek seviyelere taşıyabilir.

Şimdi, önümüzdeki birkaç gün içinde alım fırsatı sunabilecek büyük kripto para birimlerinin grafiklerini analiz edelim. Bu hafta işlem fırsatları sunabilecek, ralliye hazırlanan 5 kripto para şöyle:

koinmedya_brave

1. BTCUSD – Bitcoin fiyat analizi 

Bitcoin (BTC), boğaların ve ayıların dengelendiğini gösteren simetrik bir üçgen paterni oluşturdu. Üçgenin direnç çizgisine üç, destek çizgisine ise iki kez dokunduktan sonra (grafikte elipslerle gösterilmiş), formasyon tamamlandı.

ralliye-hazirlanan-5-kripto-para-yükselis-beklenen-altcoinler-koinmedya-comGünlük BTCUSD grafiği Kaynak: Tradingview

Boğalar BTCUSD paritesini üçgenin üzerine itebilirse, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı devam edebilir. Bu oluşumun nihai hedefi, 11.778 dolar olsa da ayılar 10.500 dolar seviyelerini agresif bir şekilde savunacak gibi görünüyor.

Ancak, boğalar fiyatı 10.500 doların üzerine çıkarabilirse, büyük simetrik üçgenden çıkış tamamlanacaktır. Bu hamle ise, uzun vadeli yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir.

koinmedya_brave

Fiyat, mevcut seviyelerden veya 10.000$’dan geri çekilip simetrik üçgenin destek çizgisinin altına kırılırsa, yükseliş görünümü geçersiz olacak. 8.130.58$’ın altında gerçekleşecek bir kırılma, olası bir düşüş trendinin başladığını gösterebilir.

ralliye-hazirlanan-5-kripto-para-yükselis-beklenen-altcoinler-koinmedya-com4 saatlik BTCUSD grafiği – Kaynak: Tradingview

4 saatlik grafik, ayıların simetrik üçgenin direnç hattını yoğun bir şekilde savunduğunu gösteriyor. 9.800-10.000 dolarlık bölgede oldukça güçlüler.

Bununla birlikte, parite mevcut seviyelerden veya 9.400$’dan dönerse, üçgenin kırılması için başka bir girişim daha olabilir. Yatırımcılar, alım yapmadan önce fiyatın üçgenin üzerinde kapanmasını bekleyebilirler.

9.400$’a stop loss koyulabilir. Çünkü ayılar, fiyatı üçgene geri çekerse; bu, kırılma hareketinin bir ayı tuzağı olduğunu gösterecek.

Parite 9.400$’ın altına düşerse, üçgenin destek hattına doğru bir düşüş gerçekleşebilir. Bu seviyeden güçlü bir sıçrama ise, alım fırsatı sunabilir.

Bu hafta yükseliş beklenen altcoinler: 

2. BNBUSD – Binance coin fiyat analizi

Bu hafta ralliye hazırlanan 5 kripto para listesinin ilk altcoini Binance Coin. BNB, sert bir direnç olarak hareket eden 18.1377$’ı kırmaya çalışıyor. Boğalar, fiyatı bu direncin üzerine çıkarabilirse, 21.7628 dolara doğru bir ralli mümkün.

ralliye hazırlanan 5 kripto para Bu hafta ralliye hazırlanan 5 kripto paraGünlük BNBUSD grafiği – Kaynak: Tradingview

Her iki hareketli ortalama da yükselmeye başladı ve göreceli güç endeksi pozitif bölgede. Bu da boğaların güçlü olduğunu gösteriyor.

CoinMarketCap’in 8. sıradaki kripto para birimi, mevcut seviyelerden düşse bile; eğilim çizgisinde destek bulma ihtimali yüksek. Trend çizgisinden sıçrama, boğaların düşüş bölgelerinden yoğun bir şekilde satın aldığını gösterir. Ve 18.1377$’ın üzerine kırılma olasılığını artırır.

Ancak ayılar, pariteyi trend çizgisinin altına düşürdüğünde; bu yükseliş görünümü geçersiz olacak. Bu desteğin altında kalması durumunda, fiyatın, 15.7218$’a ve ardından 14$’a düşmesi muhtemel. Boğalar, 30 Nisan’dan bu yana kıramadığı 14$’ı sert bir şekilde savunacak gibi görünüyor.

ralliye-hazirlanan-5-kripto-para-yükselis-beklenen-altcoinler-koinmedya-comBNB-USD 4 saatlik grafik. Kaynak: Tradingview

Boğalar fiyatı 18.1377 dolarlık genel direncin üzerine çıkardı, ancak henüz burada istikrar kazanamadılar. Bu, ayıların vazgeçmediklerini gösteriyor.

Ayılar, BNBUSD paritesini 20 basit hareketli ortalamanın altına çekmeyi başarırısa; kısa vadede momentum zayıflayacaktır.

Öte yandan parite, mevcut seviyelerden sıçrarsa; boğalar tekrardan, fiyatı 18.1377$’ın üzerine çıkarmayı deneyecek. Yatırımcılar, 18.1377$’ın üzerinde bir kapanışta 50 SMA’nın altında bir stop-loss ile alım yapabilirler. Fiyat kuzeye doğru ilerledikçe, stop loss seviyesi yukarı çekilebilir.

Fiyat, trend çizgisi desteğinden geri çekildikten sonra, başka bir olası satın alma fırsatı daha verebilir. Bu işlem için stop-loss trend çizgisinin hemen altına koyulabilir.

3. XLMUSD – Stellar XLM fiyat analizi

Bu hafta ralliye hazırlanan 5 kripto para listesinde 3. sırada Stellar var. Stellar Lumens (XLM), 30 Mayıs’ta simetrik üçgenden ayrıldıktan sonra yükseliş trendini sürdürdü. Her iki hareketli ortalama da yükselmeye başladı ve RSI, boğaların üstün olduğunu gösteren 60 seviyenin üzerine çıktı

ralliye hazırlanan 5 kripto para Bu hafta ralliye hazırlanan 5 kripto paraGünlük XLMUSD grafiği – Kaynak: Tradingview

Ayılar sert bir şekilde 0.076994 dolar savunabilir. Ancak boğalar, fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarabilirse, yükseliş eğilimi ivme kazanır. Üçgenin nihai hedefi 0.0875$‘dır.

CoinMarketCap’in 12. sıradaki kripto para birimi, daha önce de 3 kez (grafikte elips olarak işaretlenmiş) 0.088$ seviyesinden aşağıya döndüğü için, bu seviyenin yine büyük bir engel olarak hareket etmesi muhtemel.

Altcoin mevcut seviyelerden aşağıya iner ve yükselen kanalın destek çizgisinin altına kırılırsa; bu yükseliş görünümü geçersiz olabilir. Kanalın altında, trend, ayıların lehine dönebilir.

ralliye-hazirlanan-5-kripto-para-yükselis-beklenen-altcoinler-koinmedya-com

4 saatlik grafikte her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede. Bu, boğaların hakim olduğunu gösterir. 0,076994 dolarlık bir kırılma, daha fazla satın alma baskısı oluşturabilir.

Bu nedenle, traderler kırılma ve 0.076994$’ın üzerindeki kapanışta alım yapabilir. İşlemde ilk stop-loss 0.070$ olarak belirlenebilir. Fiyat yükseldikçe stop seviyeleri daha yükseğe çekilebilir.

Ancak, ayılar fiyatı 10 üssel hareketli ortalamanın altına çekerse, 20-SMA’ya bir düşüş mümkün olabilir. Bu destek de kırılırsa, simetrik üçgenin destek hattına doğru bir düşüş gerçekleşebilir.

4. XMRUSD – Monero teknik analiz

Son zamanlarda yükseliş eğilimi gösteren Monero (XMR) de ralliye hazırlanan 5 kripto para arasında yer alıyor.

Monero (XMR), 68.4175 dolarlık kritik genel dirence ulaştı. Fiyat daha önce iki kez bu seviyeye yaklaşmıştı. Bu nedenle bu seviye, büyük bir engel görevi görebilir.

ralliye-hazirlanan-5-kripto-para-yükselis-beklenen-altcoinler-koinmedya-comXMR-USD günlük grafik. Kaynak: Tradingview

 Boğalar fiyatı 68.4175$ ‘ın üzerine çıkarabilirse, kripto para birimi ivme kazanacak ve 86.2384$’daki bir sonraki dirence yükselecek.

Aksi durumda, dijital varlık mevcut seviyelerden yönünü aşağı çevirirse, hareketli ortalamalara ve dahası bunun altında trend çizgisine doğru bir düşüş ihtimali var.

Boğalar trend çizgisine sert bir şekilde dalış yaparsa; bu, 68.4175$ın üzerinde bir kırılma olasılığını artırabilir.

Ancak, ayılar fiyatı eğilim çizgisinin altına taşırsa; parite, 51-54 dolar bölgesine düşebilir. Bu bölgenin altında yeni bir düşüş trendi başlayabilir.

ralliye hazırlanan 5 kripto para Bu hafta ralliye hazırlanan 5 kripto paraGünlük XMRUSD grafiği – Kaynak: Tradingview

Boğalar XMRUSD paritesini 68.4175$’ın üzerine itmiş olsa da, çıkışı sürdüremediler. Bu, ayıların direnci etkili bir şekilde savunduğunu gösterse de paritenin 20-SMA’yı koruması, boğaların düşük seviyelerden alım yaptığına işaret ediyor.

Her iki hareketli ortalama da yukarı doğru eğimli ve pozitif bölgedeki RSI da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, trader’lar 65.4$’lık bir stop-loss ile 68.4175$’ın üzerindeki kırılma ve kapanışta satın alabilirler.

Ancak parite kırılır ve 20-SMA’nın altında kalırsa momentum zayıflayacaktır. Dahası 65 doların altındaki bir kırılma, pariteyi trend çizgisine sürükleyebilir. Trend çizgisinden güçlü bir sıçrama ise, yeni bir satın alma fırsatı da sunabilir.

5. TRXUSD – Tron fiyat analizi

Bu hafta ralliye hazırlanan 5 kripto para listesinin sonuncusu Tron (TRX). TRX, bugün, 29 Nisan-9 Mayıs arasında boğaların birçok kez başarısız olduğu 0,0167242 dolarlık kritik direnci aşmayı başardı.

ralliye-hazirlanan-5-kripto-para-yükselis-beklenen-altcoinler-koinmedya-comGünlük TRXUSD grafiği – Kaynak: Tradingview

Boğalar CoinMarketCap’te 17. sırada yer alan kripto para birimini 0.0167242 doların üzerine çıkarabilirse, momentum artabilir. Dikkat edilmesi gereken ilk hedef 0.0183655$ ve daha sonra ise 0.0213539$’dır.

Alt tarafta ise, eğer ayılar devreye girer ve fiyatı 0.0167242$’ın altında tutarsa, parite trend çizgisine düşebilir. Trend çizgisinden güçlü bir sıçrama, boğalara yukarı yönlü hareketi sürdürmeleri için bir kez daha fırsat verebilir.

Trend çizgisinin altındaki bir kırılmada trend, ayıların lehine dönecek. Bu destek kırılırsa, 0,0128935$’a düşüş mümkün.

ralliye hazırlanan 5 kripto para Bu hafta ralliye hazırlanan 5 kripto para4 saatlik TRXUSD grafik – Kaynak: Tradingview

4 saatlik grafik boğaların, fiyatı 0,0167242 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalıştığını; fakat ayıların henüz pes etmediğini gösteriyor.

Şu anda, ayılar TRXUSD paritesini çıkış seviyesinin altına çekti. Fiyat 0.0166$’ın altına düşerse, hareketli ortalamalara doğru bir düşüş olasılığı var

Her iki hareketli ortalama yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesine yakın. Bu da boğaların kontrolü elinde tuttuğunu gösteriyor. Yatırımcılar 0.0173$’dan alım yapabilir.

Ayrıca hareketli ortalamaların altındaki kırılma, trend çizgisine düşüşe neden olarak başka bir alım fırsatı sunabilir. 

Kaynak