1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. OmiseGo haberleri: ShinhanCard OMG üzerinden ilk işlemini gerçekleştirdi

OmiseGo haberleri: ShinhanCard OMG üzerinden ilk işlemini gerçekleştirdi

OmiseGo haberleri: ShinhanCard OMG üzerinden ilk işlemini gerçekleştirdi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ShinhanCard Omisego ortaklığının meyveleri olgunlaşmaya başladı. ShinhanCard Güney Kore’nin en büyük bankacılık gruplarından biri ile yakın ilişkisi olan bir kart sağlayıcısı. İşte bu kart ilk kez OmiseGo blockchain doğrulaması kullanarak işlem gerçekleştirdi.


Omisego Haberleri: ShinhanCard Omisego ortaklığı geliyor

ShinhanCard işlemin doğrulanması için OmiseGo tarafından oluşturulan plazma yan zincir tabir edilen kısmı kullandı. İkili Nisan 2018’da imzaladıkları ortaklık anlaşmasıyla beraber Proof-of-Concept (PoC) algoritması ile çalışan altyapı inşa ettiler.

ShinhanCard zaten Güney Kore merkezli olan Shinhan bankacılık ağının bir ürünü. Grup bu sayede sınırötesi ödemeleri sorunsuz ve ucuza halletmek istiyor.

OmiseGo’dan yapılan açıklamada aşağıdaki satırlara yer verildi.

“Yapılan anlaşma, ShinhanCard kullanım programını uluslararası çapta genişletmeyi ve sınırsız birlikte çalışabilirliği mümkün kılmayı amaçlıyor. Kullanılan algoritma ise İş Kanıtı (PoC).”

İlgili: En aktif 6 Ethereum platformu hangileri?

PoC nasıl çalışıyor?

OmiseGo işlemin nasıl yapıldığına dair bir video yayınladı.

Video, ShinhanCard üzerindeki ödül programının blockchain üzerinde tokenize edilmiş eşdeğerlerine nasıl indirgendiğini gösteriyor.

  • Shinhan grup Güney Kore’deki en büyük bankacılık devlerinden biri olduğu için milyonlarca müşterisi var. Dolayısı ile kart üzerinden dağıtılan ödül programı online ve offline bir çok satış noktasında geçerliliğini koruyor.
  • ShinhanPay FAN adı verilen ödeme sistemi de bulunan grup bu hizmeti kullanan müşterilerine ilave ödüller dağıtılıyor. İleride bu ödüllerin OmiseGo tokeni olarak dağıtılması planlanıyor.
  • İşte bu noktada devreye Ethereum blockchain ürünü olan Plasma devreye giriyor. Plasma’nın sunduğu ölçeklenebilirlik ve hız yüzdeleri geniş bir kitleye aynı anda hizmet vermeyi mümkün kılıyor.
Status (SNT) ve OmiseGo (OMG)

Şirket geliştiricileri OmiseGo’nun web arabirimini kurumsal geliştiriciler için bir cazibe merkezi yapmaya çalışıyor. Bu arayüz aynı zamanda e-cüzdan işlevlerini bünyesinde toplayan ve bunu işlem hızını artırmak için kullanıyor.

Eğer ortaklıktan istenen verim alınabilir ve ShinhanCard ile tam adaptasyon sürecine geçilebilirse; müşteriler ödül programlarından kazandıkları tokenleri ağ üzerinde satışa çıkarabilecek veya doğrudan token satın alabilecekler. Yani ileride ağın desteklediği ne kadar kripto para varsa OMG ağı kullanarak mübadelesi dahi yapılabilecek.

ShinhanCard ve OmiseGo geliştiricileri mevcut durumu nasıl daha ileri safhalara taşıyabilecekleri hakkında araştırmalarını sürdürüyorlar.

OmiseGo haberleri hakkında daha fazlası için Tıklayın