BTC : 64253 ₺ ETH : 1505 ₺ XRP : 1.347 ₺ LTC : 303.7 ₺ USDT : 6.824 ₺ XLM : 0.4619 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fransa Başkanı Macron’dan blockchain ve kripto paralara destek açıklaması

Fransa Başkanı Macron’dan blockchain ve kripto paralara destek açıklaması

Fransa Başkanı Macron’dan blockchain ve kripto paralara destek açıklaması
0
huobi_koinmedya

Macron’dan blockchain ve kripto paralara destek açıklaması. Macron, tarım sektöründe ve diğer sektörlerde hammadde ve tedarik aşamasının blockchain teknolojisi ile takip edilebileceğini vurguladı.


Macron’dan blockchain ve kripto para teknolojisine destek.

Birçok uzman Bitcoin ve kripto paraların arkasındaki teknolojinin, blockchain teknolojisi, ekonomik büyümeyi arttıracak potansiyelinden bahsetmektedir. Bu sefer blockchain teknolojisine destek çok farklı bir alandan geldi.

Fransa Başkanı Emmanuel Macron, blockchain teknolojisinin ekonomide oynayabileceği önemli rollere değindi. Özellikle tarım ve yiyecek endüstrisinde blockchain teknolojisinin potansiyel katkılarını vurguladı.

Tarım sektörü doğası gereği aşırı volatilite gösteren bir sektördür. Kimi zaman bazı ürünler aşırı ekildiğinden fiyatları düşmekte ve ekonomik israfa yol açmaktadır. Takip eden dönemde ise bu ürünler az ekilebiliyor. Bu durumda da kıtlık ve aşırı fiyatlarla karşı karşıya kalınabiliyor.  Tarım sektöründeki bu dalgalanmaya blockchain teknolojisi çözüm getirebilir. Ekili alanlardaki ürün miktarı bu teknoloji ile takip edilebilir.

koinmedya_brave

Macron, 56’ncı Paris Uluslararası Fuarında bu konuda şu açıklamalarda bulundu:

“Hadi bunu Avrupa’da yapalım. Paketlemeden ham maddeye her ürünü takip edebilecek bir araç geliştirelim. Tarımın öncüsü olsun.”

Macron, blockchain teknolojisinin diğer sektörlerde de kullanılabileceğini vurguladı. Tüketicilere fayda sağlayabilecek önemli katkılarından bahsetti.

En son Fransa merkezli Birleşmiş Milletler organı UNICEF Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) ile bağış kabul edebileceğini duyurmuştu. İlgili haberimiz için aşağıdaki haber başlığına tıklayabilirsiniz:

Birleşmiş Milletler, Bitcoin ve diğer kripto paraları kabul ediyor

koinmedya_brave

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak