BTC : 65909 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.379 ₺ LTC : 320.4 ₺ USDT : 6.776 ₺ XLM : 0.5457 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ethereum Ethereum 2.0 Beacon Chain yeniden dizayn edildi – İşte Gasper

Ethereum 2.0 Beacon Chain yeniden dizayn edildi – İşte Gasper

Ethereum 2.0 Beacon Chain yeniden dizayn edildi – İşte Gasper
0
huobi_koinmedya

Ethereum 2.0 Beacon Chain yeniden dizayn edildi. ETH geliştiricileri buna Gasper ismini verdi. Casper protokolü ve GHOST forkuna dayandığı için.


Ethereum 2.0 Beacon Chain yeniden dizayn edildi

Ethereum (ETH) ağının kurucusu Vitalik Buterin, muhteşem teknik fikirlerle topluluğu heyecanlandırmaya devam ediyor. Bugün ETH2’nin ilk aşama tasarımının yeni bir versiyonundan bahsediyoruz.

Her ne kadar Ethereum (ETH) 2.0’ın ilk aşaması 2020 yılında çıksa da, tasarımı bir kez daha yeniden yapıldı. Şimdi buna Gasper ismi veriliyor. Çünkü Casper protokolü ve GHOST fork kurallarına dayanıyor.

İlgili – İsviçre şirketi Bitcoin Suisse, Ethereum 2.0 için stake hizmeti sunacak

koinmedya_brave

Gasper, ideal bir Ethereum 2.0

Bugün Ethereum Vakfı’ndan Vitalik Buterin liderliğindeki bir grup Ethereum (ETH) araştırmacısı bir makale yayımladı. ‘GHOST ve Casper’ı Birleştirmek’ başlıklı çalışmada, Ethereum (ETH) 2.0 Proof-of-Stake konsensüsünün ilk aşaması olan Beacon Chain’in yapımı ve tasarımı anlatılıyor.

Yan Zhang (@krzhang) bu çalışması bir tweet üzerinden duyurdu ve şöyle diyor: “GHOST ve Casper’ı Birleştirmek. Makaleye arXiv üzerinden ulaşabilirsiniz: : https://arxiv.org/abs/2003.03052

Ethereum 2.0 Beacon Chain’in idealize edilmiş bir versiyonunu inceliyoruz. SJSU’nun CAMCOS programı aracılığıyla SJSU ve EF arasında işbirliği.”

koinmedya_brave

Yeni araç yani Gasper, Casper algoritmasını kullanacak. Bu konuda şöyle deniliyor: “Bir blockchaindeki belirli blokları kesinleşmiş olarak işaretler, böylece kısmi bilgiye sahip katılımcılar, blokların kanonik blockchainin bir parçası olduğundan emin olabilirler.”

Bununla birlikte, GHOST fork seçim kuralı, doğrulayıcıların blockchaindeki bir sonraki blok için destek sinyali vermek için blokları onaylama şeklini yeniden gözden geçirir. Şu anda Gasper, Ethereum (ETH) 2.0 Aşama 0’ın (Beacon Chain) nasıl olması gerektiğine dair ‘ideal’ bir fikir verici olarak görülebilir.

İlgili – Ethereum 2.0 Faz 0 ne zaman yayınlanacak?

Beklenmedik duyuru

Ethereum 2.0 Beacon Chain yeniden dizayn edildi. Teknoloji açısından son derece ayrıntılı olmasına rağmen, bu duyuru Ethereum (ETH) topluluğu için kafa karıştırıcı olabilir, çünkü ETH2’nin piyasaya sürülmesinin beklenen tarihinden üç ay önce yayınlandı. Burada bir ertelemeden söz edebilir miyiz? Ya da gerekli hazırlıklar kısa sürede halledilir.

Daha önce ETH2’in başlama tarihi olarak Ethereum (ETH) ağının beşinci yıl dönümü olan 30 Temmuz 2020 düşünülüyordu. Geliştiriciler ise daha sonra yıl ortasının PoS geçişi içine daha uygun olacağını belirmişti.

Kaynak

Etiketler: