BTC : 84275 ₺ ETH : 2805 ₺ XRP : 2.085 ₺ LTC : 400.6 ₺ USDT : 7.345 ₺ XLM : 0.7457 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin boğa koşusu için Anthony Pompliano’dan 7 önemli uyarı!

Bitcoin boğa koşusu için Anthony Pompliano’dan 7 önemli uyarı!

Bitcoin boğa koşusu için Anthony Pompliano’dan 7 önemli uyarı!
0
huobi_koinmedya

Bitcoin boğa koşusu yaklaşan yarılanma öncesi piyasayı heyecanlandırıyor. Bu heyecanın bir felakete dönüşmemesi için Pompliano’nun yaptığı uyarılar yazımızda. 

Bitcoin boğa koşusu için uyarılar

Kirpto para sektöründe üçünücü Bitcoin yarılanma yaklaşırken heyecan doruğa çıktı. Yatırımcılar ve BTC sahipleri yarılanma öncesi ve sonrası bir Bitcoin boğa koşusu yaşanacağı umuduyla beklentilerini çok yüksek tutuyorlar. Yatırımcıların ve tüm piyasanın gözü kulağı Bitcoin’de şu sıralar. Fiyat artıyor, yarılanmadan sonra da artabilir. Bunu bir fırsat olarak gören pek çok yatırımcı yarılanma öncesi Bitcoin alma yarışında. Bakalım bu yarışın galibi kim olacak?

Bknz:Bitcoin yarılanmaya günler kala Bitcoin 10 bin dolar olacak mı?

Ancak bu tür piyasalarda ve bu şekilde yüksek beklentili olaylarda çok dikkatli olunmalı. Beklediğiniz kazancı sağlayamayabilirsiniz. Morgan Creek kurucu ortağı ve kripto piyasasının duayenlerinden Anthony Pompliano twitter paylaşımı ile yatırımcılara uyarılarda bulundu.

koinmedya_brave

 

 

Bitcoin boğa koşusu

 

koinmedya_brave

 Pompliano, Bitcoin’in çok volatil bir varlık olduğunu, bu nedenle çok ani ve büyük çaplı salınımlar gösterebileceğini ve bunun da yüklü miktarlarda kazanca ya da kayba yol açabileceğini söylüyor. Pompliano’ya göre fonunuzun tamamını kaybetmeniz içten bile değil. Özellikle bireysel yatırımcılara seslenen Pompliano, kaybetmeyi göze alacağınız miktarı yatırım yapın vurgusunu da ihmal etmiyor.

İşte Pompliano’nun sıraladığı maddeler :

-Bitcoin çok volatil

-Tüm paranızı kaybedebilirsiniz

-Sadece kaybetdeceğiniz miktarı yatırım yapın

-Twitter bir yatırım tavsiye aracı değildir.

-Kredi kartı ile BTC almayın

-Düşük zamanlı tercihler yapın

-Kendi araştırmanızı kendiniz yapın

Twitter’daki trader ve analistlerden söz eden Pompliano, bu kişilerin yaptıkları analizler ve yatırım tavsiyelerinden önce kişinin kendi araştırmasını yapmasının daha doğru olduğunu, Twitetr’ın bir analiz ve tavsiye mekanı olmadığını  da vurguluyor.

Kripto para piyasası ve Bitcoin yatırımcılarının sayısnının gittikçe daha çok arttığını söylüyor Pompliano. Bu yatırımcıların bazılarının ilk kez BTC aldığını ve borsaların farklı alış seçenekleri sunduğunu bu seçeneklerin içinde kredi kartı da olduğunu belirten Pompliano, bir varlığı satın almada kredi kartının hiç iyi bir seçenek olmadığını da vurguluyor. Diğer alım yöntemlerinin de çok uygun olmasa bile kullanıcıların güvenliği açısından kredi kartından daha iyi olduğunu söylüyor.

Son olarak Bitcoinin asıl uzun vade bir yatırım olduğunu ve yatırımcıların düşük zamanlı tercihlere yönlendirildiğini belirten Pompliano, bitcoin de kazanmak için önemli bir zaman dilimini göze almak gerektiğini vurguluyor.

Mevcut piyasa şartları içinde an itibariyle Bitcoin önemli bir kazanç sunuyor yatırımcılara, son 24 saat içinde % 6 dan fazla değer kazandı. Yarılanma yaklaştıkça bir süredir devam eden yukarı doğru hareketin biraz daha devam etmesi bekleniyor, hatta belki de yarılanmadan sonra da devam edecek. Tabii burası kripto para piyasası ve Pompliano’nun dediği gibi ne zaman ne yapacağı belli olmuyor. O nedenle bu yaklaşan yarılanma için çok tedbirli ve dikkatli olmakta yarar olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Bknz: 2020 Bitcoin Yarılanma yaklaşıyor! Bitcoin ne kadar olur?

Kaynak

Etiketler: