1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. iExec nedir ve geleceği nasıl? iExec- RLC token haber ve gelişmeleri

iExec nedir ve geleceği nasıl? iExec- RLC token haber ve gelişmeleri

iExec nedir ve geleceği nasıl? iExec- RLC token haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2016 yılında bir bulut bilişim sistemi olarak kurulan iExec nedir ve kripto para piyasalarına nasıl bir yenilik getiriyor. iExec’in kripto parası RLC token haber ve gelişmeleri için KoinMedya haber sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


iExec nedir ve geleceği nasıl? iExec- RLC token haber ve gelişmeleri

iExec blockchain tabanlı merkezi olmayan bir bilişim sistemidir. Blockchain teknolojisi sayesinde girişimciler bir piyasa ağı oluşturabilmekte ve bilişim güçlerini, veri tabanlarını ve geliştirdikleri uygulamaları paraya çevirebilmektedir.

iExec 16 Ekim 2016’da blockchain tabanlı bir bulut bilişim sistemi olarak kuruldu. Sağlık sektörü, yapay zeka ve finansal birçok alanda faaliyet gösteren aplikasyonlar için veri hizmeti sağlamaktadır.

İlgili:

iExec platformunun kurucuları Gilles Fedak ve Haiwu He’dir. Fedak INRIA’da araştırma görevlisi olarak çalıştı ayrıca ATER Üniversitesinde görev yaptı. Haiwu He ise Çin Bilim Akademisinde profesördür.

iExec platformu, bilgi işlem kaynak sağlayıcılarından oluşur. Bunlar, iExec İşçileri olarak adlandırılır. Kullanıcılar iExec İşçileri olmak isterlerse, kendi donanımlarını ağa  bağlayabilirler ve kaynaklarını ağa katkıda bulundukları için RLC token ile ödüllendirilirler. Kısaca madenciler RLC token ile ödüllendirilir.

iExec – RLC token yazının kaleme alındığı saatte 1.80 doların üstünde işlem görüyor. RLC token 147 milyon dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap’te 299’uncu sırada işlem görüyor.

Aşağıdaki grafikte iExec – RLC token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

iexec rlc fiyatları

 

RLC token en yüksek değerini 10 Mayıs 2021’de 16.26 dolar ile gördü.

Şimdi iExec – RLC token arzı ile ilgili önemli istatistiklere göz atalım.

Toplam RLC token arzı: 86.999.785 RLC

Piyasada işlem gören RLC token miktarı: 80.070.793 RLC (20 Aralık 2021), 80.070.793 RLC (24 Şubat 2022), 80.200.793 RLC (12 Nisan 2022)

Piyasaya sürülen oran: %92

İlgili

Tüm RLC token’ların %92’si piyasaya sürüldü. Bu oran oldukça yüksek ve dump riskinin RLC token için oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum RLC token avantajına değerlendirilebilir.

Kaynak

Canlı iExec – RLC token fiyatları

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.