1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yeni araştırma: Finansın %72’si Bitcoin’e yatırım için bu gelişmeyi bekliyor

Yeni araştırma: Finansın %72’si Bitcoin’e yatırım için bu gelişmeyi bekliyor

Yeni araştırma: Finansın %72’si Bitcoin’e yatırım için bu gelişmeyi bekliyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni bir araştırma, özellikle ABD’de varlık yöneticisi ve finansal danışman şirketlerin yüzde 72’sinin Bitcoin’e yatırım yapmaya hazır olduğunu gösteriyor. Kripto para sektörüne adım atmaları için ise BTC konusundaki önemli bir gelişmeyi bekliyorlar.


Yeni araştırma: Finansın %72’si Bitcoin’e yatırım için bu gelişmeyi bekliyor

Nasdaq’ın yaptığı son araştırmaya göre, bu ankete katılan 500 finansal danışmandan yüzde 72’si muhtemelen müşterilerinin fonlarını Bitcoin’e yatırım yapacak. Bunun için ise bekledikleri en büyük gelişme ABD’de spot bir ETF’nin düzenleyici kuruluştan olay alması. Tabii şu an zaten Bitcoin’e yatırım yapan kuruluşlar da var. Bunlar ise spot Bitcoin ETF’nin gelmesi durumunda önümüzdeki 12 ay boyunca BTC yatırımcılarını artırmayı düşündüklerini kaydettiler.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Spot Bitcoin ETF daha fazla yatırımcı çekecek

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçen sene ProShares Bitcoin Strategy vadeliler destekli ETF’ye izin vermişti. BITO olarak kodlanan bu ETF’nin en büyük farkı vadeli piyasası üzerinden olması. Tabii yine de ABD’de türünün ilk örneği olması açısından önemli. Piyasa ise spot Bitcoin fiyatı üzerinden bir ETF bekliyor. Bu aynı zamanda sektör için de bir eksiklik.

Bu hafta en çok konuşulacak 5 kripto para birimi!

Nasdaq’ın yaptığı araştırma da bunu gösteriyor. Eğer böyle bir ürün piyasaya sürülürse, finansal danışman ve varlık yöneticisi şirketlerden yeni bir yatırımcı akını başlatabilir. Çünkü araştırmaya katılanların yüzde 72’si spot Bitcoin ETF gelmesi durumunda kripto para piyasasına gireceklerini söylüyor.

İlgili – Bitcoin ETF nedir? Fiyatlardaki düşüşü Spot Bitcoin ETF’ler önler mi?

Spot Bitcoin ETF’ye böyle yüksek bir talep ve ilgi var. Buna rağmen araştırmaya katılanların sadece yüzde 38’i bu ürünün bu yıl çıkabileceğine inanıyor.

Tabii araştırmaya katılanların bazıları artık kripto paralara yatırım yaptı. Bunlardan yüzde 86’sı spot Bitcoin ETF gelmesi durumunda bir yıl içinde yatırımlarını artırmayı düşünüyor. Hiç birisi ise yatırım azaltmayı düşünmüyor. Bu gruptaki yatırımcıların yüzde 50’sinin artık Bitcoin vadeli ETF yatırımı var. Yüzde 28’i ise önümüzdeki 12 ayda vadeli ETF’ye yatırım planlıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: