Loading...
btc
BTC
-0.87%
Bitcoin
62.871,76 USDT
eth
ETH
-1.26%
Ethereum
3.062,94 USDT
bch
BCH
-5.22%
Bitcoin Cash
481,75 USDT
xrp
XRP
-0.72%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.34%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-2.91%
Binance Coin
536,61 USDT
sol
SOL
-3.67%
Solana
133,44 USDT
avax
AVAX
-2.78%
Avalanche
34,18 USDT
ada
ADA
-1.98%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.17%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-4.79%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.82%
Shiba Inu
0,00 USDT

Yeni araştırma: Finansın %72’si Bitcoin’e yatırım için bu gelişmeyi bekliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni bir araştırma, özellikle ABD’de varlık yöneticisi ve finansal danışman şirketlerin yüzde 72’sinin Bitcoin’e yatırım yapmaya hazır olduğunu gösteriyor. Kripto para sektörüne adım atmaları için ise BTC konusundaki önemli bir gelişmeyi bekliyorlar.


Yeni araştırma: Finansın %72’si Bitcoin’e yatırım için bu gelişmeyi bekliyor

Nasdaq’ın yaptığı son araştırmaya göre, bu ankete katılan 500 finansal danışmandan yüzde 72’si muhtemelen müşterilerinin fonlarını Bitcoin’e yatırım yapacak. Bunun için ise bekledikleri en büyük gelişme ABD’de spot bir ETF’nin düzenleyici kuruluştan olay alması. Tabii şu an zaten Bitcoin’e yatırım yapan kuruluşlar da var. Bunlar ise spot Bitcoin ETF’nin gelmesi durumunda önümüzdeki 12 ay boyunca BTC yatırımcılarını artırmayı düşündüklerini kaydettiler.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Spot Bitcoin ETF daha fazla yatırımcı çekecek

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçen sene ProShares Bitcoin Strategy vadeliler destekli ETF’ye izin vermişti. BITO olarak kodlanan bu ETF’nin en büyük farkı vadeli piyasası üzerinden olması. Tabii yine de ABD’de türünün ilk örneği olması açısından önemli. Piyasa ise spot Bitcoin fiyatı üzerinden bir ETF bekliyor. Bu aynı zamanda sektör için de bir eksiklik.

Bu hafta en çok konuşulacak 5 kripto para birimi!

Nasdaq’ın yaptığı araştırma da bunu gösteriyor. Eğer böyle bir ürün piyasaya sürülürse, finansal danışman ve varlık yöneticisi şirketlerden yeni bir yatırımcı akını başlatabilir. Çünkü araştırmaya katılanların yüzde 72’si spot Bitcoin ETF gelmesi durumunda kripto para piyasasına gireceklerini söylüyor.

İlgili – Bitcoin ETF nedir? Fiyatlardaki düşüşü Spot Bitcoin ETF’ler önler mi?

Spot Bitcoin ETF’ye böyle yüksek bir talep ve ilgi var. Buna rağmen araştırmaya katılanların sadece yüzde 38’i bu ürünün bu yıl çıkabileceğine inanıyor.

Tabii araştırmaya katılanların bazıları artık kripto paralara yatırım yaptı. Bunlardan yüzde 86’sı spot Bitcoin ETF gelmesi durumunda bir yıl içinde yatırımlarını artırmayı düşünüyor. Hiç birisi ise yatırım azaltmayı düşünmüyor. Bu gruptaki yatırımcıların yüzde 50’sinin artık Bitcoin vadeli ETF yatırımı var. Yüzde 28’i ise önümüzdeki 12 ayda vadeli ETF’ye yatırım planlıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.