1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Serum nedir ve geleceği nasıl? Serum SRM token haber ve gelişmeleri

Serum nedir ve geleceği nasıl? Serum SRM token haber ve gelişmeleri

Serum nedir ve geleceği nasıl? Serum SRM token haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkezsiz bir borsa (DeX) platformu olan Serum, DeFi (Merkezsiz Finans) platformları için olağanüstü hızda ve düşük maliyette işlem öneriyor. SRM token, Serum DeX platformunun hizmet token’idir.


Serum nedir ve geleceği nasıl Serum SRM token haber ve gelişmeleri

DeX ve DeFi platformları kripto para piyasalarının son günlerde yükseliş gösteren gözde endüstrilerinin başında yer alıyor. Son dönemde NFT ve Metaverse alanında da olağanüstü gelişmeler yaşanıyor.

DeFi ve DeX platformları klasik bankacılık ve finans işlemlerini blockchain teknolojisi ile değiştirmeye ve dönüştürmeye aday yeniliklerdir. Yakın zamanda Twitter’daki CEO pozisyonundan istifa eden Jack Dorsey, Square şirketindeki pozisyonunu koruyor. Square DeX alanında yeni bir marka ile açılımlarını devam ettiriyor.

DeX ve DeFi endüstrisinin aktörlerinden birisi de Serum! Serum ve SRN token bu yeni alanın fırsat ve risklerini beraber üzerinde taşıyor. DeFi ve DeX tokenları sürpriz çıkışlarla yatırımcılarına iyi kârlar bırakabiliyor. Ancak oldukça yeni olan bu alanda yeni riskler ve önceden hesaplanamayan riskler de ortaya çıkabiliyor. Örneğin hesaplanamayan bir güvenlik açığı kötü niyetli aktörler tarafından istismar edilebilir ve ayrıca sürpriz bir regülasyon ile karşı karşıya kalınabilir.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum fiyat tahmini 2022-2025

Serum, Ağustos 2020’den beri CoinMarketCap’te listeleniyor. En yüksek değerini 11 Eylül 2021’de 13.72 dolar ile gördü. Yazının kaleme alındığı saatte ise 1.13 dolar civarında işlem görüyor. Serum 297 milyon dolarlık toplam piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap’te 120’inci sırada işlem görüyor.

Aşağıdaki grafikte Serum fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

serum Serum nedir ve geleceği nasıl? Serum SRM token haber ve gelişmeleri

Serum platformunun hizmet token’ı SRM token ile ilgili önemli arz istatistikleri ise aşağıda verilmektedir.

Toplam Arz: 1.092.844.982 SRM

Piyasada işlem gören SRM token miktarı: 133.231.781 SRM (3 Aralık 2021), 133.231.781 SRM (19 Ocak 2022), 133.231.781 SRM (08 Mart, 2022), 263,244,669.00 SRM (30 Mayıs 2022).

Piyasaya sürülen SRM yüzdesi: %12.2

Toplam SRM’lerin %12.2’si piyasaya sürülmüş durumda.

Lütfen Bkz: Nervos Network nedir ve geleceği nasıl? 

SRM token satın alınabilecek borsalar: Binance, OKEx, HBTC, BitZ, Xtheta Global ve FTX.

Serum FTX, Alameda Research ve Solana’nın ortaklığı ile geliştirilmiştir.

Kaynak

Canlı Serum SRM token fiyatları