BTC : 66222 ₺ ETH : 1644 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 320.5 ₺ USDT : 6.741 ₺ XLM : 0.5546 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Enerji sektöründe blockchain piyasası olağan üstü büyüme gösteriyor

Enerji sektöründe blockchain piyasası olağan üstü büyüme gösteriyor

Enerji sektöründe blockchain piyasası olağan üstü büyüme gösteriyor
0
huobi_koinmedya

Blockchain teknolojisi her kapıyı açan sihirli bir anahtar gibi. Bu teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı sektörlerden birisi de enerji sektörü. Enerji sektöründe blockchain piyasası olağan üstü büyüme gösteriyor.


Enerji sektöründe blockchain piyasası göz dolduruyor

Çin merkezli meşhur online alışveriş sitesi AliBaba’nın CEO’su Jack Ma’ya Bitcoin ile ilgili bir soru yöneltiliyor ve Bitcoin’in geleceği soruluyor. Jack Ma bu soruya kendisinin Bitcoin taraftarı olmadığını ama Bitcoin’in ardındaki teknoloji olan “blockchain” teknolojisine hayran olduğunu söylüyor. Ma geleceğin dünyasını “nakitsiz dünya (cashless world)” olarak nitelendiriyor.  Aşağıda bu kısa diyaloğu görüyoruz.

Blockchain teknolojisi, yukarıda ifade edildiği gibi her kapıyı açabilen sihirli bir anahtar gibi. Sağlık, eğitim, finans, tarım, lojistik ve enerji başta olmak üzere bu yeni teknoloji birçok endüstride kullanılmaya başlandı ve bu endüstrileri dönüştürmeye başladı.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Blockchain nedir? Blockchain neden önemli?

Premium Market Insights (PMI) tarafından hazırlanan bir rapor, enerji sektöründe blockchain piyasasının büyümesini yansıtıyor. Rapora göre blockchain piyasası her yıl yüzde 80’in üzerinde büyüyor. Yapılan projeksiyonlara göre 2025 yılında enerji sektöründe blockchain piyasası 35 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşacak. Bu rakam 2016 yılında 157 milyon dolar seviyesindeydi.

Birçok dev oyuncu bu alanda yerini alıyor ve bu sektördeki yeniliği kaçırmak istemiyor. Bu oyunculardan öne çıkanlar: Accenture, AWS, Bigchaindb, Deloitte, IBM, Infosys, Microsoft, Nodalblock, Oracle, SAP, Enosi, Electron.

Lütfen Bkz: Ripple Avustralya Ulusal Üniversitesi ile güçlerini birleştiriyor

koinmedya_brave

Kaynak