BTC : 64295 ₺ ETH : 1593 ₺ XRP : 1.361 ₺ LTC : 308.2 ₺ USDT : 6.75 ₺ XLM : 0.5209 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Kurumsal Haber Dünya’nın en büyük Bitcoin madencilik merkezi Texas’ta açılıyor

Dünya’nın en büyük Bitcoin madencilik merkezi Texas’ta açılıyor

Dünya’nın en büyük Bitcoin madencilik merkezi Texas’ta açılıyor
0
huobi_koinmedya

Çinli kripto para donanım üreticisi Bitmain’in hızına yetişebilene aşk olsun! Bitmain bu sefer de Texas’ta Bitcoin madencilik merkezi açacak. Dünya’nın en büyük madencilik merkezi adayı olan proje bölgeye birçok yenilikler kazandıracak.


En büyük Bitcoin madencilik merkezi Texas’ta

Bitmain tarafından projesi çizilen Bitcoin madencilik merkezi Texas’ta bulunan Rockdale Belediyesi Gelişim Bölgesi’nde kurulacak.  21 Ekim’de servis edilen habere göre Bitmain şirketi, projenin hayata geçirilmesinde Kanadalı teknoloji şirketi DMG Blockchain Solutions ile işbirliği yapmış.

Lütfen Bknz!:Bitmain tüm kripto madencilerini bir platformda toplayacak

ABD’nin Texas eyaleti sınırları içinde ve Austin’in doğusuna yakın bir yerde sürdürülen Bitcoin madencilik merkezi 33.000 dönümlük bir alanda gerçekleştirilecek. Şu anda 25 MW’lık bir kapasiteye kadar geliştirilen merkezin gücü ilk etapta 50 MW’a kadar geliştirilecek. Projenin nihai amacı ise gelecekte 300 MW’ın üzerinde bir kapasiteye ulaşabilmek.

koinmedya_brave

Aluminium Company of Alcoa’ya  (Alcoa) ait olduğu belirtilen bu devasa alanın daha önce bir maden ocağı ve dökümcü yeri olarak kullanıldığı bildirildi. Projede barındırma ve yönetim hizmetleri sağlayacak olan DMG şirketi, tesisin kapasitesini ve madencilik faaliyetlerinin verimliliğini arttırmak için Bitmain ile işbirliği yapacak.

Proje Texas’ı her yönden kalkındıracak

Alcoa ve DMG şirketi proje için gerekli olan saha ekibini yerel iş gücü komisyonu Rockdale MDD ile birlikte yürütecekleri çalışma ile karşılayacaklar. Bitmain ise, proje sahasında devam eden inşaat çalışmaları için yerel Rockdale firmaları ile iletişim kurduklarını hatırlattı.

Bununla birlikte Bitmain Rockdale’in elektrik şebekesi operatörü Reliability Council’den enerji satın alacaklarını basına duyurdu. Görünüşe göre Bitcoin madencilik merkezi projesi Rockdale bölgesinin ekonomik olarak gelişmesi ve iş istihdamı sağlanması için büyük bir fırsat yaratacak.

Yerel ekonomiyi hareketlendirmenin yanında bu proje eğitim alanında da bölgeye birçok yenilikler getirecek. Bitmain, Rockdale bölgesi eğitim birimleri ile birlikte blockchain teknolojisi ve madencilik faaliyetleri üzerine eğitim ve öğretim çalışmaları yapmayı planlıyor.

koinmedya_brave

İlk olarak Ağustos 2018’da duyurulan bu proje ile Bitmain, ilk iki yılda bölgede 200 yeni iş imkânı yaratmayı, 7 yılda ise Texas ekonomisine 500 milyon dolarlık bir katkı yapmayı vaat etmişti. Ancak bu Ocak ayında açıklanan raporlara göre projede küçülmeye gidildiği iddia edildi.

Kaynak