Loading...
btc
BTC
1.43%
Bitcoin
58.721,35 USDT
eth
ETH
1.08%
Ethereum
3.167,47 USDT
bch
BCH
2.57%
Bitcoin Cash
378,19 USDT
xrp
XRP
7.85%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.86%
Litecoin
70,54 USDT
bnb
BNB
0.99%
Binance Coin
539,08 USDT
sol
SOL
0.86%
Solana
140,66 USDT
avax
AVAX
1.31%
Avalanche
26,30 USDT
ada
ADA
1.26%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.75%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
2.13%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.19%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dünya geneli kaç kişi kripto para ve Bitcoin kullanıyor?

Dünya geneli kaç kişi kripto para ve Bitcoin kullanıyor?

https://koinmedya.com/217-milyon-dolarlik-bitcoin-alimi-yapan-firma/
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Crypto.com tarafından yapılan analize göre Ocak 2021’de kripto para kullanımı %15’lik bir artış gösterdi. Sizce kripto para kullanan sayısı kaça yükseldi?


Dünya geneli kaç kişi kripto para ve Bitcoin kullanıyor?

Bitcoin ve kripto paraların kullanan kişi sayısı her geçen gün artıyor ve kripto paralar daha yaygın hale geliyor. Birçok işletme fiat paraların yanında kripto para da kabul etmeye başladı.

2020 yılında Bitcoin ve kripto para lehine en önemli açılım ünlü ödemeler platformu Paypal’dan geldi. Paypal, Bitcoin ve kripto para alımını kolaylaştıran bir özellik geliştirdi. Bu sayede Paypal kullanıcıları kolay biçimde Bitcoin satın alabiliyor ve kripto para varlıkları ile internet üzerinden alış-veriş yapabiliyor. Paypla’ın bu açılımının ardından Bitcoin fiyatları bullish bir trend göstermeye başladı. 21 Şubat 2021’de Bitcoin 58,330 doları görerek tüm zamanların rekoruna imza attı.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Paypal’ın yanında Visa ve MasterCard’tan da önemli açılımlar geldi. İki önemli kredi kartı şirketi, kripto para borsaları ile bağlantılı debit kart üretti. Bu karlar sayesinde kripto para yatırımcıları Pos cihazları üzerinden sanal varlıklarını harcayabiliyorlar. Benzer şekilde GooglePay, SamsungPay ve Paycell’den de benzer açılımlar geldi.

Gelelim başlıkta verdiğimiz sorunun cevabına!

Dünya geneli Bitcoin ve kripto para kullanan sayısı 106 milyona ulaştı. 7.8 milyarlık dünya nüfusu ile kıyaslandığında 106 milyon oldukça düşük kalıyor. Oransal olarak dünya nüfusunun ancak %1.3’lük kesimi Bitcoin ve kripto para kullanıyor.  

Crypto.com tarafından yapılan analize göre Ocak 2021’de kripto para kullanımı %15’lik bir artış göstererek 106 milyona ulaştı. Son günlerde Bitcoin fiyatlarında yaşanan artış oranları Bitcoin ve kripto paralara yönelik ilgiyi arttırıyor. Ayrıca Elon Musk gibi popüler isimlerin de Bitcoin’in tanıtılmasında önemli katkılarının olduğunu belirtmekte yarar var.

Kaynak

 Bitcoinleri kaç dolardan satmayı hedeflersiniz?

Piyasada neler oluyor? Normal şartlarda yıl içinde % 60 kadar bir kazanç elde eden yatırımcılar ellerindeki varlığı satarlar. Hiç fena bir rakam değil %60 kar oranı. Ama bu yıl durum farklı.

Bitcoin 10,000 doları kırdıktan sonra 12,000 doları da gördü. Yılın başından bu yana ise %60 oranında değer kazandı. Hele bir de o dipleri bulduğu Kara Perşembe’den bu yana değeri  %200 arttı. Bu kadar yüksek oranda bir artışa rağmen kimse Bitcoin’ini satmak istemiyor. Bitcoin cüzdanlarında bir hareket yok. Satış işlemleri bu kazanç oranı ile paralel değil. İyi de bu kadar yüksek bir kazanç  varken insanlar neden satmaz? Neyi bekliyor olabilirler?

Bitcoinleri kaç dolardan satmayıBitcoin’e değer katan dinamikler!

Öncelikle Bitcoin’in benzersiz bir finansal değer olduğunu biliyoruz. Bitcoin’e bu benzersizliği, nadir bulunan bir varlık olması ve dayandığı blockchain ağının getirdiği eşsiz ayrıcalıklar gibi sahip olduğu olağanüstü özellikler kazandırıyor. Blockchain ağına ait blockchain dağıtık defter teknolojisinin en güzel tarafı tüm işlemlerin, cüzdanların ve bu ağa ait her şeyin şeffaflıkla yürütülmesi. Herkes nerde ne işlem yapıldığını görebiliyor. Bitcoin’in dünya çapındaki hareketi, hangi cüzdandan hangi cüzdana aktarıldığı blockchainde kayıt altına alınıyor.

Analistler de bu şekilde Bitcoin temel dinamiklerini daha da derinden inceleyebiliyor ve fiyat hareketi için sadece teknik analizlere bakmak zorunda kalmıyorlar. Analistler, hash oranı, zorluk, adres sayısı, Bitcoin hareket sıklığı ve diğer kilit unsurlar gibi metrikler ile Bitcoinin durumunu inceleyebiliyorlar.

Bu metriklerden Bitcoin hareket sıklığına bakarsak, son iki yılda Bitcoin fazla hareket etmemiş. Bunun anlamı da, daha fazla yatırımcının Bitcoini elinde tutuyor olması, hem de Bitcoindeki fiyat artışına rağmen. Neden yatırımcılar bu kadar kazanç varken Bitocinlerini satmıyor? Veriler, satmaya istekli yatırımcı sayısının pek fazla olmadığını ortaya koyuyor. Bu davranışın ardındaki neden de bu yatırımcıların çok daha büyük kazanç peşinde olmaları. Bitcoin araştırmacısı Charles Edwards Twitter’da bu konuda bir paylaşımda bulundu. Paylaşımında Bitcoin hesaplarının %40’ının iki yıldır hiç hareket etmediğini söylüyor.

Satmak için daha yüksek fiyat beklentisi

Charles Edwards,’a göre Bitcoin tutan hesapların sayısı iki yıl daha artmaya devam edecek. Analist en son bu şekilde Bitcoin tutan adreslerin hareketsiz kaldığı dönemin 2016 Ocak ayı olduğunu ve ardından Bitcoin’in tüm zamanların en yükseğine çıktığını belirtiyor. O dönemde Bitcoin hiç aralıksız bir yükselişle  20,000 dolara çıkmıştı ve bu seviyeyi yakalamasının ardından yatırımcılar çok büyük oranlarda kazanç elde etmişlerdi. Peki şimdi %60 lık bir kar oranı  varken neden hala satmıyorlar?

Bu sorunun birkaç cevabı var. Birincisi %60 Bitcoin için hiçbir şey. Geçen yıl  %300 civarında artış yaşamış ve 14,000 doları bulduktan sonra satışlar başlamıştı. Tam o noktada blockchain verileri o kadar ikna edici değildi ve uzun süre Bitcoin tutan hesap sayısı da o kadar çok değildi. Bu defa durum çok farklı, şimdi Bitcoin tutan hesap sayısı çok fazla ve muhtemelen ellerindeki Bitcoini 12,000 dolarda satmayacaklar hatta 14,000 dolarda da satmayacaklar. Dahası diyebilirim ki bu hesaplar 20,000 doları da gözden çıkarmış durumdalar. Onların hedefleri çok daha fazla, dört yıl önceki tüm zamanların en yüksek değerinden çok çok daha fazla bir değeri hedefliyorlar.

Hedefler bize çok yüksek gelebilir ama eğer kaynak az ise ve talep de durmadan artıyorsa o emtianın değeri ne olur sizce bir düşünün?  Beklemeye değmez mi?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.