1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Coinbase geleceğin coinini açıkladı!!!

Coinbase geleceğin coinini açıkladı!!!

Coinbase geleceğin coinini açıkladı!!!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, geleceğin finans dünyasının bu kripto varlık üzerine kurulacağını düşünüyor. 

Coinbase geleceğin coinini açıkladı!!!

ABD’nin lider kripto para borsası Coinbase, ABD dolarına endeksli stablecoinlerin önümüzdeki süreçte finans dünyasının geçireceği transformasyonda önemli rol üstleneceği görüşünde.

Coinbase tarafından yayınlanan son blog postunda, borsanın kendi stablecoini US Dollar Coin (USDC)nin dijital kripto para devriminde önemli bir yere sahip olacağı dile getirildi.

Bilindiği gibi USDC coin, Coinbase ve Circle ortaklığında kurulan CENTRE Consortium’un bir ürünü olarak 2018’de piyasaya sürülmüştü.

coinbase usdc

Coinbase yazısında şunlara değinildi:

Stablecoinler geleneksel finans sistemi ile kripto para ekonomisi arasında köprü görevi görüyor. Stablecoinler, fiat paraların blockchain üzerinde kullanımına imkan sağlıyor.

Kripto paraların pek çoğu anlık yüksek değer değişimine maruz kalabiliyor. Böyle bir ortamda, değeri sabit olan bir varlık, alıcı ve satıcılara adeta can simidi oluyor.

USDC’nin stabilitesi, ABD dolarına endeksli oluşundan geliyor. Piyasada bulunan USDC miktarına eşdeğer ABD doları, ABD finansal kuruluşlarında tutuluyor. Buna da fiat destekli stablecoin deniyor.

Coinbase’ten konuyla ilgili atılan bir tweette de USDC coinin yeni finansal servislerin temelini oluşturacağına inançları dile getirildi.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 23,440.28

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.