okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.94%
Bitcoin
67.334,33 USDT
eth
ETH
-2.33%
Ethereum
3.695,39 USDT
bch
BCH
-1.19%
Bitcoin Cash
485,30 USDT
xrp
XRP
1%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.92%
Litecoin
84,68 USDT
bnb
BNB
-0.43%
Binance Coin
596,71 USDT
sol
SOL
-5.63%
Solana
166,26 USDT
avax
AVAX
-1.82%
Avalanche
37,82 USDT
ada
ADA
-1.45%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.7%
Poladot
7,25 USDT
doge
DOGE
2.76%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.47%
Shiba Inu
0,00 USDT

Coinbase geleceğin coinini açıkladı!!!

Coinbase
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, geleceğin finans dünyasının bu kripto varlık üzerine kurulacağını düşünüyor. 

Coinbase geleceğin coinini açıkladı!!!

ABD’nin lider kripto para borsası Coinbase, ABD dolarına endeksli stablecoinlerin önümüzdeki süreçte finans dünyasının geçireceği transformasyonda önemli rol üstleneceği görüşünde.

Coinbase tarafından yayınlanan son blog postunda, borsanın kendi stablecoini US Dollar Coin (USDC)nin dijital kripto para devriminde önemli bir yere sahip olacağı dile getirildi.

Bilindiği gibi USDC coin, Coinbase ve Circle ortaklığında kurulan CENTRE Consortium’un bir ürünü olarak 2018’de piyasaya sürülmüştü.

coinbase usdc

Coinbase yazısında şunlara değinildi:

Stablecoinler geleneksel finans sistemi ile kripto para ekonomisi arasında köprü görevi görüyor. Stablecoinler, fiat paraların blockchain üzerinde kullanımına imkan sağlıyor.

Kripto paraların pek çoğu anlık yüksek değer değişimine maruz kalabiliyor. Böyle bir ortamda, değeri sabit olan bir varlık, alıcı ve satıcılara adeta can simidi oluyor.

USDC’nin stabilitesi, ABD dolarına endeksli oluşundan geliyor. Piyasada bulunan USDC miktarına eşdeğer ABD doları, ABD finansal kuruluşlarında tutuluyor. Buna da fiat destekli stablecoin deniyor.

Coinbase’ten konuyla ilgili atılan bir tweette de USDC coinin yeni finansal servislerin temelini oluşturacağına inançları dile getirildi.

 

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.