1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Analistler Ethereum’un yol haritasını çizdi, tablo netleşiyor…

Analistler Ethereum’un yol haritasını çizdi, tablo netleşiyor…

Analistler Ethereum’un yol haritasını çizdi, tablo netleşiyor…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son zamanlarda gördüğü yükselişle yatırımcısını heyecanlandıran Ethereum’un bu seviyeleri savunması Ethereum  boğalarına bağlı görünüyor. Bu seviyeler savunulamazsa Ethereum fiyatı 1.500 dolara kadar düşebilir.

Analistler Ethereum’un yol haritasını çiziyor

Analistlere göre Ethereum fiyatı, yakın zamanda oluşan 1.852 $ seviyesindeki düşük aralığı kırabilir ve bir düzeltmeyi tetikleyebilir. Yükseliş momentumunun olmaması ETH’yi 1.730 dolara ve hatta düşük bir ihtimal de olsa 1.543 dolara kadar düşürebilir görüşünde analistler. 2.022 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu, kısa vadeli düşüş görünümünü geçersiz kılacaktır.

Ethereum fiyatı, gelmiş olduğu bu aşamada satın alma baskısı eksikliğini gösteriyor. Belirli bir destek seviyesi ihlal edilirse, bu gelişme ayıların lehine olabilir. Yatırımcılar, bir taraf diğerini ortadan kaldırana ve piyasa yeniden net bir yönde hareket etmeye başlayana kadar muhtemelen kenarda kalacak.

 ethereum

Ethereum fiyatı boğaların desteğini bekliyor

ETH fiyatı 1.852 ila 2.022 dolar aralığında konsolide oluyor ve satın alma baskısındaki son artışın sürdürülememesinden sonra zayıflık gösteriyor. Bu aralığın kırılması, düşüş trendinin başladığını gösterecektir. Bununla birlikte, yatırımcıların, herhangi bir zamanda hızlı bir toparlanmanın, açığa satış yapanları hazırlıksız yakalayabileceğinin ve fiyatlar arttıkça onları sıkıştırabileceğinin farkında olmaları gerekir. Bundan kaçınmak için ayılar, 1.852 dolarlık destek seviyesinin kırılmasını ve ardından bir ret beklemeli. Ardından piyasa katılımcıları, 1.730 $ bariyerine %6.7 oranında düşüş bekleyebilir.

Bir kez ulaşıldığında, ayıların yukarıda belirtilen düzeyde baskıyla karşı karşıya kalması muhtemeldir. Alıcıları başarılı bir şekilde bunaltırlarsa, kartlarda 1.543 dolara bir çöküşün ardından bir düşüş olacak. Bu hareket, piyasa oyuncularını lider altcoini biraz daha aşağı çekmeye teşvik edecek. Pek olası olmasa da, yatırımcılar, Bitcoin fiyatında bir düşüş yaşanması durumunda 1.280 dolar seviyesinin yeniden ziyaret edilmesinin de mümkün olduğunu unutmamalı.

ethereum

Düşüş işaretleri ne olursa olsun, Ethereum Merge, ETH için ufukta son derece önemli bir olay. Olayla ilgili anlatı, ETH fiyatında ve diğer altcoinlerde büyük bir kıpırdanmaya neden oldu. Bu nedenle, hızlı bir toparlanmanın ardından 1.852 dolar seviyesinin kırılması piyasayı etkileyen sonuçlar doğurabilir. Bir daralmanın söz konusu olduğu söylenebilir. Böyle bir durumda, piyasa katılımcılarının 2.022 $ ‘dan yüksek aralığın bir destek tabanına çevrilmesini beklemeleri gerekir. Böyle bir hareket, uzun pozisyon almak için bir sinyal olacak ve 2,158 dolar ve 2,266 dolar direnç seviyelerinin yeniden test edilmesini bekleyecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: