1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Shiba coin fiyatında yeni boğa sinyalleri! Ancak, bu verilere Dikkat!

Shiba coin fiyatında yeni boğa sinyalleri! Ancak, bu verilere Dikkat!

Shiba coin fiyatında yeni boğa sinyalleri! Ancak, bu verilere Dikkat!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İkinci en büyük memecoin Shiba Inu, 10 Mayıs’tan bu yana gördüğü en yüksek seviye olan 0,0017$’a kadar yükselerek, yeniden yatırımcıların ve balinaların ilgi odağı haline geldi. Peki Shiba coin fiyatında yükseliş devam edecek mi?

Shiba coin fiyatı yükselir mi?

Shiba coin fiyatı, 10 Mayıs’tan bu yana gördüğü en yüksek seviye olan 0,0017$’a kadar yükseldi. Dahası, memecoinin işlem hacmi de hafta sonu boyunca %700 oranında artış göstererek, 12 Nisan’dan bu yana en yüksek seviyeyi kaydetti.

Shiba Inu son zamanlarda analistlerin yanı sıra, balinaların ve bireysel yatırımcıların da dikkatini çekmeye başladı. On-chain verilere göre 100.000 doların üzerindeki SHIB işlemleri son 4 ayda önemli ölçüde arttı. Son birkaç ayda da yaklaşık 400 balina işlemi kaydedilirken; en az 100.000$’lık balina işlemlerinde rekor kırıldı.

Ayrıca Shiba Inu ağı, ağustos ayı boyunca balina işlemlerinde de büyük bir yükseliş kaydetti. 

Shiba coin fiyatında yeni boğa sinyalleri! Ancak, bu verilere "Dikkat"!

Günlük grafik SHIB fiyatında yeni bir boğa koşusu gösteriyor!

SHIB’nin günlük grafikteki hareketine bakıldığında, hafta sonu görülen fiyat artışının, boğa koşusuna dair ilk işaretler olduğu görülüyor.

Shiba Inu (SHIB) fiyatı %30’un üzerinde artarken; tüm bu veriler yakın vadede yeni bir boğa koşusunun yaklaştığını gösteriyor.

Ancak MFI ve RSI aşırı alım bölgelerine yerleşirken, MACD indikatörü, herhangi bir potansiyel boğa koşusu göstermiyor. Bununla birlikte, trend çizgileri ile MACD arasında devasa bir yükseliş trendine işaret edebilecek bir kesişme görülmedi.

İlginizi çekebilir;

2018 ayı piyasasının kâhini, yükselecek coinleri açıkladı!

Yaşayan efsane Peter Brandt’ten Shiba coin yatırımcılarını sevindiren analiz!

 

CoinMarketCap’e göre, SHIB bu yazı itibariyle %2.72 artışla, 0.00001619$’dan işlem görüyor. Kripto para bir gecede değer kazanmış olsa da %-7,498 olan 1 günlük MVRV değeri oldukça düşük. Ki bu da dünkü ralliden sadece birkaç yatırımcının kâr elde ettiğini gösteriyor.

Öte yandan, 30 günlük MVRV değerinin ise pozitif (+28.32) olduğu görülüyor.

Yatırımcılar tarafından dikkate alınması gereken bir diğer metrik de, fiyata dayalı olarak ağdaki tüm coinlerin ortalamasını ifade eden MDIA – Mean Dollar Invested Age (ortalama dolar yatırım yaşı) metriğidir.

MDIA arttığında, coinlerin cüzdanlarda hareketsiz kaldığını gösterir. MDIA’daki uzun yükseliş trendi periyodu, ağın durgun bir aşamada olduğuna işaret ederken; bu da fiyatın yükselmesinin son derece zorlaştığı konusunda, yatırımcılar için bir uyarı anlamına gelebilir.

Shiba Inu için bu metrik, MDIA’nın uzun bir süre (en fazla altı ay) uzatıldığını gösteriyor. Bununla birlikte MDIA, SHIB coinin fiyatının düşebileceğine işaret ettiği için, yatırımcıların alım satım pozisyonları alırken dikkatli olmaları gerekiyor.

Kaynak