1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. 2021’deki çöküşü doğru tahmin eden analistten Bitcoin müjdesi!

2021’deki çöküşü doğru tahmin eden analistten Bitcoin müjdesi!

2021’deki çöküşü doğru tahmin eden analistten Bitcoin müjdesi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021’deki çöküşü doğru tahmin eden analist Dave the Wave, Bitcoin için yeni tahminini açıkladı. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler yazımızda.

2021’deki çöküşü doğru tahmin eden analistten Bitcoin müjdesi!

Kripto para piyasası haftanın ortasına geldiğimizde yatay bir görünüm verdi. Bitcoin, kritik 24,000 dolar seviyesinde boğalar ile ayıların mücadelesinden çıkacak sonucu bekliyor.

Lider kripto para birimi için çok kritik bir seviye olan 24,000 dolar BTC’nin yönünü belirleyecek. 2021’deki büyük çöküşü tahmin eden analist Dave the Wave, 123.600 Twitter takipçisi için yaptığı analizlerde Bitcoin’in teknik verilerini ele aldı ve bu seviyenin geçilip geçilmeyeceğine baktı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Geçen yıl Bitcoin’in çöküşünü çok iyi bilen kripto stratejisti, kral kriptonun son birkaç haftadaki göreceli düşük performansına rağmen BTC boğalarının üstünlük kazanmaya başladığını söylüyor.

Bitcoin’in haftalık grafikte önemli bir direnç alanını ele geçirmeye hazırlandığını söyleyen analist, bu seviyenin ardından BTC’nin yeniden 30,000 dolara doğru yol alacağını tahmin etti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Analistin grafiğine bakıldığında, BTC’nin aynı zamanda 0,5 Fibonacci seviyesi olan 24.400 dolar civarında direnç almasını beklediği görülüyor. Kripto stratejisti ayrıca, bir trend tersine çevirme göstergesi olan hareketli ortalama yakınsama sapmasının (MACD) toparlandığını ve destek seviyesinden sıçrama yaptığını belirtiyor.

Bitcoin 2021’deki çöküşü doğru tahmin eden analistten Bitcoin müjdesi!

 

“Direnç seviyesinde çok sayıda yukarı yönlü baskı oluşuyor ve aşırı satım konumundan haftalık MACD çaprazı yükselişe geçti.”

MACD’nin aynı bölgeden en son sıçraması 2019’da BTC’nin 14.000 dolara yükselmeden önce 3.000 dolara düştüğü zamandı. Dave the Wave’e göre, 24.400 dolarlık direncin kırılması, BTC için 30.000 doların üzerine güçlü bir ralliyi tetikleyebilir.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 23,769 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %1 değer kaybetti. Lider kriptonun piyasa değeri 454 milyar dolar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: