1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ve Ethereum fiyatlarına yeni güç: Yükseliş devam eder mi?

Bitcoin ve Ethereum fiyatlarına yeni güç: Yükseliş devam eder mi?

Bitcoin ve Ethereum fiyatlarına yeni güç: Yükseliş devam eder mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve Ethereum fiyatı son günlerde istikrarlı bir toparlanma sergiliyor. BTC ve ETH fiyatları ve boğalarına güç verecek önemli bir gelişmenin haberi geldi. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin ve Ethereum boğalarına taze güç: Potansiyel 3.6 milyon yeni kullanıcı

Kripto para piyasası son günlerde fırtınalı bir dönemden geçti. Sektörün dev kuruluşları Celsius, Voyager Digital ve Three Arrows Capital’in yaşadığı çöküş ve iflaslar da piyasayı gözden düşürdü. Bundan dolayı Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70’den fazla değer kaybetti. Yine de piyasanın yaşadığı böyle şoklara rağmen, bazı büyük oyuncuların kripto odaklı planları bozulmadı.

Brezilya’nın en büyük broker şirketi XP, XTAGE ismi verilen yeni bir kripto para ticaret platformunu tanıttı. Bu platform, Amerikan hisse senetleri borsası Nasdaq ortaklığında gerçekleşiyor. Bu çok önemli bir stratejik hamle ve öyle görünüyor ki Brezilya kripto merkezi olma yolunda ilerliyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında destek testi ve yeni yükseliş: Güncel BTC teknik analizi

XP, 3.6 milyon kullanıcısı için BTC ve ETH işlemleri başlattı

bitcoin

XP, Brezilya’dan kripto para sektörüne katılan en büyük şirket oldu. Nasdaq’dan Pazartesi günü yapılan açıklamada, XP’nin XTAGE platformu üzerinden kullanıcılarına Bitcoin ve Ethereum almak, satmak ve tutmak olanağı sağlayacağı bildirildi. Bu gelişme, XP’nin 3.6 milyon kullanıcısını kripto piyasasının potansiyeli yeni kullanıcısına dönüştürüyor.

XP, ilk defa XTAGE’i Mayıs ayında duyurmuştu. Ardından ise çalışanlar Temmuz’da platformun pilot testlerini yaptı. Sonuç olarak tamamen broker hizmetlerine entegre edildi. Bu da şu demek. XP kullanıcıları artık zaten kullandıkları uygulama üzerinden kripto ticareti de yapabilir. XTAGE, Nasdaq’ın ticaret teknolojisi üzerine kurulu ve entegre forex ve hisse senetleri ticaret aracı olan MetaTrade 5’e de sahip.

İlgili – Ethereum fiyatı yeniden 2,000 dolar direncine doğru: Güncel ETH teknik analizi

Brezilya şirketi şu an BTC ve ETH ticareti olanağı sunuyor. Ancak yıl sonuna kadar kripto para ticareti ürünlerini 10 coine kadar genişletme planına da sahip. Tabii henüz daha sonra açıklanacak coinler konusunda bir ipucu verilmiyor. XP’nin finansal ürünler müdürü Lucas Rabechini’ye göre, broker şirketi yıl sonuna kadar 200,000 aktif kripto kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Kripto para sektörüne daha fazla kullanıcı ve özellikle de Bitcoin ve Ethereum ticareti yapan traderler, potansiyel olarak fiyatların daha fazla yükselmesi anlamına geliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: