Loading...
btc
BTC
0.55%
Bitcoin
63.772,91 USDT
eth
ETH
-0.42%
Ethereum
3.089,05 USDT
bch
BCH
-3.83%
Bitcoin Cash
488,83 USDT
xrp
XRP
-0.06%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
2.47%
Litecoin
80,02 USDT
bnb
BNB
-2.62%
Binance Coin
538,23 USDT
sol
SOL
-1.33%
Solana
136,68 USDT
avax
AVAX
-0.67%
Avalanche
34,92 USDT
ada
ADA
-0.08%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.21%
Poladot
6,72 USDT
doge
DOGE
-2.68%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin ve Ethereum fiyatlarına yeni güç: Yükseliş devam eder mi?

kripto piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve Ethereum fiyatı son günlerde istikrarlı bir toparlanma sergiliyor. BTC ve ETH fiyatları ve boğalarına güç verecek önemli bir gelişmenin haberi geldi. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin ve Ethereum boğalarına taze güç: Potansiyel 3.6 milyon yeni kullanıcı

Kripto para piyasası son günlerde fırtınalı bir dönemden geçti. Sektörün dev kuruluşları Celsius, Voyager Digital ve Three Arrows Capital’in yaşadığı çöküş ve iflaslar da piyasayı gözden düşürdü. Bundan dolayı Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70’den fazla değer kaybetti. Yine de piyasanın yaşadığı böyle şoklara rağmen, bazı büyük oyuncuların kripto odaklı planları bozulmadı.

Brezilya’nın en büyük broker şirketi XP, XTAGE ismi verilen yeni bir kripto para ticaret platformunu tanıttı. Bu platform, Amerikan hisse senetleri borsası Nasdaq ortaklığında gerçekleşiyor. Bu çok önemli bir stratejik hamle ve öyle görünüyor ki Brezilya kripto merkezi olma yolunda ilerliyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında destek testi ve yeni yükseliş: Güncel BTC teknik analizi

XP, 3.6 milyon kullanıcısı için BTC ve ETH işlemleri başlattı

bitcoin

XP, Brezilya’dan kripto para sektörüne katılan en büyük şirket oldu. Nasdaq’dan Pazartesi günü yapılan açıklamada, XP’nin XTAGE platformu üzerinden kullanıcılarına Bitcoin ve Ethereum almak, satmak ve tutmak olanağı sağlayacağı bildirildi. Bu gelişme, XP’nin 3.6 milyon kullanıcısını kripto piyasasının potansiyeli yeni kullanıcısına dönüştürüyor.

XP, ilk defa XTAGE’i Mayıs ayında duyurmuştu. Ardından ise çalışanlar Temmuz’da platformun pilot testlerini yaptı. Sonuç olarak tamamen broker hizmetlerine entegre edildi. Bu da şu demek. XP kullanıcıları artık zaten kullandıkları uygulama üzerinden kripto ticareti de yapabilir. XTAGE, Nasdaq’ın ticaret teknolojisi üzerine kurulu ve entegre forex ve hisse senetleri ticaret aracı olan MetaTrade 5’e de sahip.

İlgili – Ethereum fiyatı yeniden 2,000 dolar direncine doğru: Güncel ETH teknik analizi

Brezilya şirketi şu an BTC ve ETH ticareti olanağı sunuyor. Ancak yıl sonuna kadar kripto para ticareti ürünlerini 10 coine kadar genişletme planına da sahip. Tabii henüz daha sonra açıklanacak coinler konusunda bir ipucu verilmiyor. XP’nin finansal ürünler müdürü Lucas Rabechini’ye göre, broker şirketi yıl sonuna kadar 200,000 aktif kripto kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Kripto para sektörüne daha fazla kullanıcı ve özellikle de Bitcoin ve Ethereum ticareti yapan traderler, potansiyel olarak fiyatların daha fazla yükselmesi anlamına geliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.