BTC : 84303 ₺ ETH : 2931 ₺ XRP : 1.919 ₺ LTC : 370.1 ₺ USDT : 7.619 ₺ XLM : 0.5982 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Çinli Bitcoin madencilik devi Bitmain Bizans sarayına döndü

Çinli Bitcoin madencilik devi Bitmain Bizans sarayına döndü

Çinli Bitcoin madencilik devi Bitmain Bizans sarayına döndü
0

Çin merkezli madencilik devi başarılarının yanında son zamanlarda Bizans oyunları ile de ismini duyuruyor. Çinli Bitcoin madencilik devi Bitmain Bizans sarayına döndü ve eski mühendisini tutuklattı.


Bitmain Bizans sarayına döndü

Çinli madencilik devi Bitmain, geçtiğimiz Ekim ayının sonunda yönetim kademesinde ciddi bir kriz yaşadı ve önemli bir yöneticisi ile yollarını ayırmak zorunda kaldı. Şimdilerde ise Bitmain’in önemli mühendislerinden birisinin zimmetine para geçirmek suçlaması ile tutuklandığını öğreniyoruz.

Lütfen Bkz: Bitmain en büyük ortağı kovuldu: Bitcoin Cash yüzde 10 prim yaptı

Çin merkezli madencilik firması MicroBT’nin kurucusu Yang Zuoxing, daha önce Bitmain’de çip düzenleyicisi olarak görev yapmıştı. Çin merkezli yerel bir medya aracının haberine göre Zuoxing, Ekim ayından beri hapiste yatıyor. Zuoxing, ilginç biçimde 14,339 dolar değerinde 100 bin yuan’ı zimmetine geçirmek ile suçlanıyor.

koinmedya_brave

Yang Zuoxing, AntMiner S7 ve S9 modellerinin geliştirilmesine önemli katkıları oldu. Bu kadar başarılı bir mühendisin komik sayılabilecek bir rakamı zimmetine geçirmesi ise akıllarda soru işaretine neden oluyor. Acaba Zuoxing MicroBT ile Bitmain arasındaki rekabetin faturasını mı ödüyor?

Lütfen Bkz: Bitmain yeni madencilik ürünü Antminer S17+ ve Antminer T17+ tanıtıldı

Bitmain, 2017 yılında bazı mülkiyet haklarının ihlal edildiği gerekçesi ile Yang Zuoxing’u dava etti. Zuoxing aleyhindeki bu dava düştü ama anlaşılan 14 bin dolarlık zimmete para geçirme konusunda beraat edemedi.

Kaynak