BTC : 81026 ₺ ETH : 1.783 ₺ XRP : 44.7 ₺ LTC : 7.716 ₺ USDT : 339.2 ₺ XLM : 0.232 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBlockchain Haberleri
  3. Çin blockchain teknolojisine 2 milyar dolar ayırıyor

Çin blockchain teknolojisine 2 milyar dolar ayırıyor

Çin blockchain teknolojisine 2 milyar dolar ayırıyor
0

Çin, blockchain teknolojisine devasa bir kaynak ayırıyor.


Otoritelerin kripto paraya karşı takındığı sert tutuma karşın, dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’in blockchain teknolojisine ayırdığı para dudak uçuklatıyor.

Bakınız:Alibaba’dan bedava Bitcoin kazanma şansı !

International Data Center ya da Türkçe’si, Uluslararası Veri Merkezi IDC, Çin’in 2023 yılına kadar blockchain teknolojisi için 2 milyar dolardan fazla para ayırdığını duyurdu. Ancak rapor, dağıtılmış ledger teknolojisinin Çin başkanı Xi Jinping’den onay almasından sonra gün ışığına çıktı. Xi, blockchain teknolojisinin devasa potansiyelini ve onun hem yönetimsel hem de endüstriyel reform getirisini nihayet farketmiş oldu. Bildiğiniz gibi Çin blockchain teknolojisini devlet düzeyinde benimsemeye hazırlanıyor. Yani çeşitli hükumet departmanları yönetim genelinde daha yüksek operayonel verimlilik elde etmek için açık ledger benimseyecekler.

koinmedya_brave

IDC’nin tahminlerine göre 2018-2023 yılları arasındaki dönemde %65.7’ye kadar yıllık birleşik büyüme gerçekleşebilecek. Şu ana kadar blockchain teknolojisi üzerine en büyük harcamayı bankacılık sektörü yaptı. Bunu imalat, perakende ve diğer profesyonel sektörler izledi.

Bakınız:Kanada’nın en büyük bankası kripto platformu açıyor

Komunist Çin blockchain teknolojisine nasıl bakıyor?

Çin Komünist Partisi’nin en üst düzeyinde dağıtılmış ledger teknolojisinin benimsenmesiyle ilgili tartışmalar bir süredir devam ediyor. Partinin bazı üst düzey isimleri, Çin’in böyle bir teknolojik devrime kayıtsız kalmaması gerektiğini söylüyor. Komunist partisinin en önemli çalışma oturumlarından birinde, teknolojiden faydalanma zamanının geldiği ve benimsenmesi gerektiği sonucuna ulaşıldı.

Bu resmi destek, IDC’nin Çin’de blockchain benimsenmesiyle ilgili iyimser rakamlar yayınlamasının ardındaki ana neden. Diğer kapitalist ekonomilerin aksine, yeni teknolojilerin benimsenmesine izin veren hükumetin rolü, Çin’deki en büyük etkileyici faktör. Bu ülkede hükumet desteğini arkasına alamayan hiçbir buluş hayatını devam ettiremiyor. Ve bu resmi desteğin, ülkede blockchain benimsenmesine ivme kazandırması bekleniyor.

Kaynak

Etiketler: