BTC : 63089 ₺ ETH : 1598 ₺ XRP : 1.245 ₺ LTC : 289.5 ₺ USDT : 6.875 ₺ XLM : 0.467 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Güney Kore Blockchain yatırımları için Çin’in ayak izlerini takip ediyor

Güney Kore Blockchain yatırımları için Çin’in ayak izlerini takip ediyor

Güney Kore Blockchain yatırımları için Çin’in ayak izlerini takip ediyor
0
huobi_koinmedya

Çin’in Blockchain yatırımları tam gaz devam ederken, Güney Kore de önümüzdeki yıla kadar bu alanda önemli yatırımlar yapacağını duyurdu 


Çin öncü devlet olabilir

Güney Kore, teknoloji devleri, bankalar ve devlet kurumları da dahil olmak üzere birçok sektörün ilerlemesine yönelik yatırımların büyüklüğü göz önüne alındığında Blockchain teknolojisinin önemli bir destekçisi olageldi. Ancak, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in bu yeni teknolojinin geliştirilmesinde daha fazla aciliyet talebi, diğer ülkeleri araştırma çabalarını hızlandırmaya ve yenilik kapasitesini artırmaya zorladı. Güney Kore’de bu ülkelerden biri.

Güney Kore’den büyük ölçekli Blockchain yatırımları

28 Ekim tarihinde G.Kore medyasında çıkan haberlere göre hükumet, 2020 yılına kadar bu alanda 13 milyon dolarlık yatırım kararı aldı. Para hem kamu hem de özel sektördeki blockchain uygulamalarını artırmak ,yeni girişimleri ve start-up’ları teşvik etmek için kullanılacak.

Bakanlığın bildirdiğine göre, on üç milyon doların sekiz milyonu, Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı (KISA) tarafından kullanılacak. Öncelikle kamu ve özel sektör kuruluşlarının kullanımına yönelik hizmet ve ürünler geliştirmek amaçlanıyor.

koinmedya_brave

Ayrıca KISA, bu alanda kurumsal çıkarlar üretebilecek çok yıllık bir blockchain projesini desteklemeye de odaklanacak.

Blockchain yatırımları eğitim alanında da kullanılacak. Şu anda bölgede ücretsiz Blockchain eğitimleri sunan devlet ulusal BT Endüstrisi Tanıtım Ajansı’na (NIPA) üç milyon doların (3,4 milyon dolar) üzerinde para verilecek.

Sermaye akışını takiben, NIPA, ülkenin genç geliştiricileri, girişimcileri ve teknoloji meraklılarının ihtiyaçlarını karşılayacak kurslar düzenleyecek. Kursların başlangıç seviyesinden uzman seviyesine kadar çeşitli Blockchain dersleri içermesi bekleniyor.

Yeni işletmeler desteklenecek mi?

Yeni girişimler ve start-up’lar Blockchain yatırımları alabilecek mi? Bakanlık, NIPA’nın Blockchain şirketlerinin gelişimini denetleyeceğini ve uzmanları teşvik edeceğini ve gerektiğinde herhangi bir ek teknik destek sunacağını doğruluyor. Özel finansman, bazı  blockchain start-up’larına yaklaşık üç yüz kırk bin ABD doları ($342.000) mali destek sağlamak için de kullanılacak.

koinmedya_brave

Bölgedeki çok sayıda özel sektör şirketi hükümeti yıllardır Blockchain yanlısı bir tutumu benimsemeye çağırıyordu. Devletin ilgili birimleri Blockchain düzenlemeleri için hükumetle ortaklaşa çalışacağını bildirdi. Ve Seul büyük ölçüde özel Blockchain kullanımını savunmasına rağmen, kamusal blockchain ve kripto paralar kabul edilmekten hayli uzakta.

İlgili: Daha çok Blockchain haberi için lütfen tıklayın

Kaynak