BTC : 63325 ₺ ETH : 1574 ₺ XRP : 1.212 ₺ LTC : 286.2 ₺ USDT : 6.882 ₺ XLM : 0.4761 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Bitcoin alanlar Ethereum da almalı: Neden?

Bitcoin alanlar Ethereum da almalı: Neden?

Bitcoin alanlar Ethereum da almalı: Neden?
0
huobi_koinmedya

Kripto para piyasalarında yatırımda bulunmak isteyen girişimciler, sadece Bitcoin’i düşünmemeli. Bitcoin alanlar Ethereum da almalı ve Ether ile portföylerini çeşitlendirmeli.


Bitcoin alanlar Ethereum da almalı

Kripto para yatırımında bulunan bazı yatırımcılar, dijital altın motivasyonu ile sadece Bitcoin’e yatırımda bulunuyor. Bitcoin alanlar Ethereum da satın almalı ve Ethereum ile portföylerini çeşitlendirmeli. Sylvain Saurel bu savını 5 faktör ile gerekçelendiriyor.

Birincisi Ethereum en geniş ekosisteme sahip olan kripto para. Bitcoin uzun vadeli tasarruf yapanlarının ihtiyacına cevap verirken Ethereum birçok alanda reel ekonomide ihtiyaçlara cevap veriyor. Özellikle tokenizasyon sürecinde Ethereum, finansal piyasalara yeni finansal ürünlerin sunulmasına yardımcı oluyor. Örneğin NBA’in ünlü oyuncusu Spencer Dinwiddie sözleşmesini Ethereum üzerinden tokenize etti. Ronaldo adına dijital kartlar yine Ethereum üzerinden satışa çıkıyor.

Lütfen Bkz: Ronaldo tokenize futbol kartı: Tokenize olma sırası futbolcularda

koinmedya_brave

İkinci olarak Ethereum’un altcoinleri temsil ettiğini söyleyebiliriz. Piyasadaki birçok gelecek vaat eden altcoin, Ethereum blockchain tabanlı üretildi. ERC20 tokenları bunlara örnek olarak verilebilir. Ayrıca Tron gibi kripto paralar ilk önce Ethereum tabanlı piyasaya sürüldüler. Sonrasında kendi network’lerini geliştirdiler.

Üçüncü faktör tabi ki Dapps’ler (blockchain tabanlı merkeziyetsiz uygulamalar). Bu endüstride bağımsız geliştiriciler, kendi programlarını üretip piyasada alıcı bulabiliyor. Ayrıca yazılımcılar, Windows ve Apple gibi merkezi firmaların aksine merkeziyetsiz uygulamalar geliştirerek daha rekabetçi uygulamaları ilgililerin ihtiyaçlarına sunabiliyor. Dapps piyasasında Ethereum tabanlı uygulamalar ise dikkat çekiyor ve bunlar piyasada ciddi biçimde ilgi görüyor. Bu nedenle Samsung bazı cep telefonlarını Dapps uyumlu geliştiriyor.

Lütfen Bkz: Samsung Galaxy S20 kripto paraları destekliyor

Dördüncü faktör ise DEFI. Merkeziyetsiz finans uygulamalarına ev sahipliği yapan DEFI platformları son zamanların gözdesi. Öyle ki bu platformlarda 1 milyar dolar değerinde Ethereum depozito edildi. Bu rakamın daha da artması bekleniyor.

koinmedya_brave

Beşinci faktör ise Ethereum 2.0. Bu projenin tam anlamıyla hayata geçmesi 2021 yılını bulabilir. Ethereum 2.0.’de madenciler Ethereum kazmak için sistemde belli bir miktar Ethereum depozito etmesi gerekiyor. Böylece piyasada Ethereum arz kısıdı oluşabilir ve fiyatlara pozitif yansıyabilir.

Kaynak

Etiketler: