BTC : 63645 ₺ ETH : 1652 ₺ XRP : 1.384 ₺ LTC : 307.6 ₺ USDT : 6.875 ₺ XLM : 0.643 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Amerikan Sermaye Piyasası Kurulu: Ethereum emtiadır

Amerikan Sermaye Piyasası Kurulu: Ethereum emtiadır

Amerikan Sermaye Piyasası Kurulu: Ethereum emtiadır
0
huobi_koinmedya

Amerikan sermaye piyasası kurulundan bugün Ethereum emtiadır şeklinde bir açıklama geldiği ifade ediliyor. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanı Yahoo Finance’a yaptığı açıklamada Ethereum’un menkul kıymetten daha çok emtia olduğu görüşünde.


Ethereum emtiadır görüşü önemli

Bugün Yahoo Finans Zirvesi’nde, CFTC başkanı Heath Tarbert, ETH’nin CFTC’nin gözetiminde olduğuna inandığını ve Ethereum türevlerinin yakın gelecekte ABD pazarında işlem yapmalarına izin verecek olan CFTC’yi beklediğini ifade ediyor. Tarbert açıklamalarının devamın şu ifadelere yer veriyor.

“Bitcoin konusunda çok açıktık: Bitcoin bir emtiadır. Ethereum hakkında şimdiye kadar hiçbir şey söylemedik. CFTC’nin başkanı olarak benim görüşüm, Ethereum’un bir emtia olduğu şeklinde.”

İlgili haber: CFTC Ethereum hakkında araştırmalarını yoğunlaştırdı

koinmedya_brave

Tarbert ayrıca, önceki teknoloji devrimlerinde olduğu gibi, dijital varlıklarda da liderlik rolünü üstlenerek Amerika Birleşik Devletleri’nin önemini vurguluyor. İçten bir şekilde şu cümleyi kuruyor:

“Blockchain ve dijital varlıkların Amerika Birleşik Devletleri için önemini vurgulamak istiyorum ve özellikle CFTC Başkanı olarak ABD’nin bu teknolojide lider olmasını istiyorum.”

İlgili haber: ABD kripto piyasalarındaki liderliğini Avrupa’ya kaptırıyor

Teknolojinin önemi ve Amerika Birleşik Devletleri’nin oynamak zorunda olduğu rol hakkındaki sözleri, eski CFTC başkanı ve “Crypto Dad (Kripto Babası)” lakaplı Christopher Giancarlo’nun The Block ile yaptığı röportajda söylediği ifadeleri hatırlatıyor.

koinmedya_brave

İlgili haber: CFTC Başkanı J. Christopher Giancarlo: ABD, Kripto Para ilgili Kuralları Dikkatli Hazırlamalıdır

Geçmişte söylenenler

Mart ayında, CFTC komisyoncusu Brian Quintenz Ethereum türevlerinin geldiğini ima ederek, düzenleyicinin “potansiyel yeni kripto borsa bazlı vadeli işlemler ve türev ürünler” ile ilgili yorumlarda bulunduğunu ifade etmişti.

O zaman, Quintenz, Ethereum’un planlı hareketinin yani iş ispatından varlık ispatı concensus mekanizmasına dönüşümün piyasa manipülasyonu gibi potansiyel sorunlar yaratabileceğine işaret etmişti.

İlgili haber: Cardano’dan Ethereum’a – 2020 Proof of Stake yılı olacak!

2018 yılında, regülatör, teknolojiyi daha iyi anlamak için “Bitcoin dışındaki kripto para birimleri, yani burada Ethereum ve Ethereum Network üzerindeki kullanımı” hakkında kamuoyuna yorumlarda bulunmuştu.

CFTC, kripto para birimlerini kurumun 2014 yılında gözetimine tabi bir “emtia” olarak ilan etmişti.

Kaynak

Etiketler: