BTC : 64505 ₺ ETH : 1505 ₺ XRP : 1.364 ₺ LTC : 303.6 ₺ USDT : 6.785 ₺ XLM : 0.4691 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Avrupa Merkez Bankası üyesinden acil kodlu Libra coin çağrısı

Avrupa Merkez Bankası üyesinden acil kodlu Libra coin çağrısı

Avrupa Merkez Bankası üyesinden acil kodlu Libra coin çağrısı
0
huobi_koinmedya

Düzenleyicilerden Libra coin çağrısı gelmeye başladı. Avrupa Merkez Bankası üyesi Benoit Coeure Libra coin için bir an önce hazırlık yapılması gerektiğini beyan etti. Bloomberg’in haberine göre Coeure finansal konularda kanun yapıcıların gerekli düzenlemeler konusunda bir an önce harekete geçmesi gerektiğini beyan etti.


Libra Coin Çağrısı

Coeure Fransa’nın güney bölgesindeki Aix-en-Provence şehrinde bugün verdiği beyanatta; yeni varlık sınıflarının kategorilendirilmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması konularının artık göz ardı edilemeyeceğini belirtti:

“Biz yani finansal konularda düzenleme yetkisini elinde bulunduranlar şu ana kadar olduğumuzdan daha hızlı hareket etmek zorundayız.”

Coeure’ye göre finansal alanda baş döndürücü hızda gelişmeler oluyor. Buna mukabil hükümet yetkilileri olan bitenden habersiz bir şekilde aynı kanunları uygulamaya devam ediyor. Ancak Dünya değişiyor. Ve kanun yapıcıların geride kalmaması lazım.

koinmedya_brave

Hükümetlerle birlikte bankaları da eleştiren Avrupa Merkez Bankası üyesi Coeure, bankaları yeni teknolojileri benimseme ve adaptasyon konularındaki becerisizliklerinden yakındı:

“Tüm bu projeler (Facebook Libra coin ve diğerlerini kastederek) bizler için ideal alarm zili görevi görüyor. Düzenleyicilerin ve piyasadaki aktörlerin uyanmasın lazım. Kendimizi geliştirmek için daha farklı yolların olduğunu görmek ve buna göre hareket etmek zorundayız.”

ECB yani Avrupa Merkez Bankası kripto varlıklara hep ihtiyatla yaklaşmış bir kurum. Hatta banka çalışanlarından biri geçtiğimiz Ocak ayında kripto varlıkları “saçmalığın vücut bulmuş hali” olarak nitelemişti.

Coeure’nin söylemleri ise Circle CEO’su Jeremy Allaire’nin öngörülerini doğrular nitelikte. Allaire bu hafta başlarında verdiği bir mülakatta Facebook Libra coinin karar alıcıları harekete geçmeye zorlayacağını umduğunu belirtmişti. Yani artık blockchaine karşı duyarsız kalabilecekleri sınırı geride bırakmış vaziyetteler. Çünkü Facebook, ağındaki yaklaşık 2.5 milyar insana bankasız para havalesi yapma imkanı sağlayacak. Bu bir çok parametreyi yerinden oynatabilecek bir gelişme.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler: