Anasayfa Kripto para Haber Litecoin’in CEO’su Charlie Lee, kripto paraların geleceğini yorumladı
koinmedya_brave

Litecoin’in CEO’su Charlie Lee, kripto paraların geleceğini yorumladı

Litecoin’in CEO’su Charlie Lee, kripto paraların geleceğini yorumladı
0

Charlie Lee, kripto paraların geleceğini yorumlarken kısa dönem için kaygılandıran açıklamalarda bulundu. Lee, uzun dönemde ise Bitcoin ve Litecoin’in genel kabul göreceğine inanıyor.


Charlie Lee, kripto paraların geleceğini yorumladı

Geçtiğimiz günlerde Binance borsasının  CEO’su CZ, altcoin’lerin geleceği ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu (Lütfen Bkz: Binance CEO’su CZ’ye göre altcoin sezonu bildiğimiz gibi olmayacak).

Litecoin’in CEO’su Charlie Lee’den kripto paraların geleceği ile alakalı daha kapsamlı ve biraz da kaygı verici açıklamalar geldi.

ABD Başkanı ve Maliye Bakanları geçtiğimiz ay kripto paraların illegal faaliyetlerde kullanılan bir araç olduğunu söylemişti. Katı regülasyonların uygulanabileceğini ima etmişlerdi. Oysa Lee, kripto paraların kâğıt paralardan daha üstün bir konumda olduğunu ve takip edilebildiğini iddia ediyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin belki küresel rezerv birikim aracı olmayacak ama kapıyı aralıyor

Lee, kripto paraların para sisteminde devrimsel bir değişime neden olduğunu ileri sürüyor. Bu devrim sürecinin ise rahat ilerlemeyeceğini belirtti. Önümüzdeki günlerde kripto para aktörleri ile kamu otoriteleri arasında birçok anlaşmazlıklara şahit olacağımızı vurguladı.

Ancak Charlie Lee, sonunda kripto paraların başarılı olacağına inanıyor.

Lee:

“Eğer Litecoin ve Bitcoin yeteri kadar başarılı olur ve gerçekten yaygın hale gelirse, insanlar kripto paraları bir para olarak mı yoksa kripto para olarak mı kullandıklarının farkında olmayacaklar. İnsanlar sadece para kullanacaklar. Ardında neler olup bittiğini bilmeyecekler.”

Lütfen Bkz: Libra’nın varoluş mücadelesi ile Bitcoin fiyatları arasındaki ilişkiye dikkat!

Charlie Lee, bu konuda Netflix’i örnek veriyor. İnsanlar nasıl ki Netflix’i izlerken sadece izliyor ve arkasındaki teknik yapı ile ilgilenmiyor. Benzer şekilde de kripto paraları da sadece para gibi kullanacaklar.

Charlie Lee’ye göre hikayenin sonunda bir taraf kazanırken diğer taraf kaybedecek değil. İki tarafta kazanacak. Lee’ye göre hem kripto paralar hem de fiat paralar uzun vadede kazançlı çıkacak.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
X