Bitcoin 27.000 doları geçerken %8 ralli yapan 2 altcoin

Bitcoin yükselen üçgenin içinde yer alıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı bugün 27.000 dolar seviyesinin üzerine yükselirken, TOP 50 coin arasında yer alan iki altcoin günün en iyi performansa sahip kripto paraları oldu. Piyasadaki son gelişmelerin ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin 27.000 doları geçerken %8 ralli yapan 2 altcoin

Bitcoin (BTC) fiyatı bir haftalık zorlu bir süreçten geçti. Ancak şimdi yeniden yükselerek kritik 27.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Böyle bir ortamda TOP 50 coin arasında 2 altcoin günün en iyi performansa sahip kripto parası oldu. Bunlar Litecoin ve Lido DAO.

BTC fiyatı ise geçen hafta 26.000 doların altını görmüştü. Böylece son iki ayın dip seviyesini yaşadı. Bugün ise yeniden 27.000 doların üzerine sıçradı. BTC fiyatından son yaşananların ayrıntıları için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatı yükselişe geçti: İşte, BTC’nin geri alması gereken kritik seviyeler

Lider kripto para bu yükselişi yaparken, bazı altcoinler performans olarak Bitcoin’i geçti. Bunlar arasında LTC, LDO, TONCOIN, APT, BCH ve GRT de var.

LTC ve LDO yükselişleri ile dikkat çekti

Bitcoin 27.000 doları geçerken %8 ralli yapan 2 altcoin

Birçok altcoin düşük işlem hacminden dolayı sessiz bir hafta sonu geçirdi. Ancak şimdi bazı altcoinlerde durum değişmeye başladı. Ethereum, Binance Coin, Ripple, Cardano, Dogecoin, Solana ve MATIC, hepsi günlük bazda bir miktar yeşil bölgeye geçti.

Günlük bazda daha fazla kazanç sağlayan TONCOIN, APT, BCH ve GRT dikkat çekiyor. Bu coinler yüzde 5-6 oranında yükseldi.


İlgili – 4,5 trilyon dolarlık fonun analistinden Bitcoin’de ani yükseliş tahmini ve beklediği katalizör

Litecoin ve Lido DAO ise piyasanın en iyi performansa sahip coinleri. Her ikisi de yüzde 8 civarında bir yükseliş kaydetti. Sonuç olarak LTC 90 dolara yaklaşırken, LDO fiyatı da 2 doların üzerine çıktı.

Bu arada toplam kripto para piyasası değeri ise bugün 20 milyar dolar kazanarak 1,15 trilyon dolara yaklaştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin 27.000 doları geçerken %8 ralli yapan 2 altcoin
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.