okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-2.51%
Bitcoin
67.689,91 USDT
eth
ETH
-1.82%
Ethereum
3.823,13 USDT
bch
BCH
-5.24%
Bitcoin Cash
463,99 USDT
xrp
XRP
-1.11%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.97%
Litecoin
82,71 USDT
bnb
BNB
-0.86%
Binance Coin
598,66 USDT
sol
SOL
-2.02%
Solana
166,71 USDT
avax
AVAX
-3.77%
Avalanche
36,82 USDT
ada
ADA
-2.56%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.83%
Poladot
7,35 USDT
doge
DOGE
-3.65%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
1.3%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü analist, Bitcoin’de ‘aşırı boğa’ yükseliş işareti veren indikatörü açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler kripto para analisti, Bitcoin için ‘çok çok boğa’ dediği bir indikatörü açıkladı. Bu indikatör geçmiş yıllarda da keskin yükselişler öncesinde benzer sinyaller vermişti. Analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.

Ünlü analist, Bitcoin’de ‘aşırı boğa’ yükseliş işareti veren indikatörü açıkladı

Kripto para analisti ve trader Kevin Svenson, yarılanma (halving) öncesinde Bitcoin (BTC) ile ilgili yükseliş eğilimi gördüğünü ifade ediyor.

Svenson, 75.000 YouTube abonesine yaptığı açıklamada, Göreceli Güç Endeksi (RSI) indikatörünün günlük grafikte Bitcoin için düşüş eğiliminin sona erdiğini doğruladığını söylüyor. RSI göstergesi, değerleri 0 ila 100 arasında değişen bir momentum osilatörüdür ve öncelikle piyasadaki aşırı satım veya aşırı alım koşullarını belirlemek için kullanılıyor. Analist, BTC grafiğindeki RSI analizi şöyle açıklıyor:

“Günlük RSI şu anda bir kırılma gösteriyor. Düşüş trendini de kırdı. Yani bu RSI düşüş trendi çizgisi kırılması, direnç trend çizgisi kırılmasıyla aynı hizada. Yani bu da çok boğa bir durum. Görmek çok olumlu ve yükselişin devam ettiğine işaret ediyor.

Bu, geçmişteki kırılmalardan önce yaşanmış ve yükselişlere işaret etmişti. Bitcoin için gördüğümüz geçmiş kırılmalarda, ne zaman RSI direnç çizgisinin üzerine çıksa, işte o zaman işler çok çok boğa olmaya başlıyor.”

Kripto analisti ayrıca Bitcoin’in simetrik üçgen formasyonunun üst trend çizgisinden çıktığını söylüyor. Teknik analizde simetrik üçgen formasyonu, fiyatın üst sınırın üzerinde ya da alt sınırın altında hareket etmesine bağlı olarak yükseliş ya da düşüş eğilimi gösterebilir.

İlgili – Alman bankasından 2024 sonu için şoke edici Bitcoin tahmini

https://www.youtube.com/watch?v=KoF1WJ8E55o&ab_channel=KevinSvensonCrypto

Svenson’a göre, Bitcoin’in yükselen fiyat hareketi, lider kripto paranın 73.737 dolarlık rekor yüksek fiyatın üzerine çıkabileceğini gösterebilir. Analist sözlerine şöyle devam ediyor:

“Dört saatlik grafiğe baktığımızda Bitcoin direncin üzerine çıktı. Şimdi bizi büyük olasılıkla yılın yeni zirve seviyelerine, tüm zamanların en yüksek seviyesine götürebilecek potansiyel yükseliş beklentileri karşılayabilir.”

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık %6,4 altında 69.037 dolardan işlem görüyor.

İlgili – Analistler Bitcoin, Dogecoin, XRP fiyat tahminlerini yükseltti: 250k, 1 ve 5 dolar

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.