Home Bitcoin VanEck Bitcoin ETF teklifinin SEC tarafından onaylanacağını umuyor

VanEck Bitcoin ETF teklifinin SEC tarafından onaylanacağını umuyor

VanEck Bitcoin ETF teklifinin SEC tarafından onaylanacağını umuyor


0

VanEck’in SEC’e yaptığı Bitcoin ETF teklifinin son durumu ne aşamada? Bununla ilgili önemli bir röportaj yayınlandı.


VanEck Bitcoin ETF teklifinin SEC tarafından onaylanması bekleniyor

CNBC’nin Crypto Trader programına ev sahipliği yapan Ran Neu-Ner, 8 Kasım 2018 Perşembe günü,  VanEck ETF Dijital Varlık Stratejisi Direktörü olan Gabor Gurbacs ile röportaj videosunu yayınladı. Röportajın önemli kısımlarını sizin için hazırladık.

S: Peki, 29 Aralık’ta neler oluyor ve Şubat ayındaki tarih nedir?

C: 29 Aralık 2018, SEC, bu ETF hakkında bir karar vermek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söyleyebilir. Yasal olarak, bir sonraki son tarihe kadar bekletebilir. Bir sonraki son tarih, bahsettiğim Şubat ayıdır. Bu noktada, evet veya hayır olarak kesin bir karar vermek zorundalar.

S: Başarılı olacağınızı düşündüren şey nedir?

C: Birkaç nedeni var, Ran. Bunlardan biri VanEck’in varlık sınıfları için doğru pazar yapılarını oluşturma tarihi. 1955’te, şirketin kurucusu John VanEck, ABD’de ilk uluslararası hisse senedi yatırım fonu oluşturdu. 1968’de ilk altın fonunu oluşturdu. Temel olarak son 60 yılda, erişmesi daha zor olan yatırım araçları için piyasa yapısını ve fonlarını oluşturduk. Yani, Bitcoin ile aynı şeyi yapıyoruz.

Diğerlerinden bizim Bitcoin ETF teklifinin farkı şunlar:

  • Bu bir fiziksel Bitcoin ETF; Bu nedenle, Bitcoin’e bağlıdır.
  • Tamamen sigortalıdır. Yani, hırsızlık, korsanlık veya kaybolma durumunda sigorta bunları öder.
  • Bitcoin için kullandığımız fiyatlandırma, endeksleme kuruluşumuz (MVIS) ile yapılır. MVIS, düzenlenmiş bir kuruluştur ve düzenlenmiş endekslerde ilk finansal standardı sağlar.
  • ETF kurumsal odaklı. Yani, sepet başına 25 Bitcoin.

S: SEC ile Bitcoin ETF teklifinin durumunu düzenli olarak görüşüyor musunuz?

C: VanEck‘in düzenleyicilerle 60 yıldan fazla bir ilişkisi var. Düzenli olarak düzenleyicilerle konuşuyoruz. SEC’in piyasa katılımcıları ile geliştirmeleri ve teklifleri tartışmaya açık olduğunu düşünüyorum. Şu anda, Coinbases ve Dünyadaki daha büyük borsalar, bu yarı gri alanda faaliyet gösteriyor. Düzenleyiciler bu konuda pek fazla şey yapmıyorlar. Çünkü yeni gelişen bir teknolojiye engel olmak istemiyorlar. Ama aynı zamanda sermaye piyasalarının sağlam kalmasını temin etmek istiyorlar. ETF’in, herhangi bir yeniliğe engel olmayarak ve aynı zamanda dijital varlık alanına bir miktar düzenleme getirmesi ile sorunu çözdüğünü düşünüyorum.

Diğer haberler için tıklayınız.

 

 

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya